Go Up
kurdtoday
رئیس اداره صنعت ، تجارت و معدن بیجار:گروه : اقتصادی

پروژه کامیونت سازی بیجار تا نیمه اول سال آینده به بهره برداری می رسد/ زمینه اشتغال 150 جوان بیجاری فراهم می شود

کارخانه اسب آهنین آریا ، تامین اعتبار، افتتاح ، نیمه اول سال 97، کامیونت سازی، بیجار بام ایران

رئیس اداره صنعت ، تجارت و معدن بیجار گفت: با توجه به فعالیت مجدد پروژه و تایید تمدید گشایش اعتبار ارزی توسط صندوق توسعه ملی و تامین به موقع تسهیلات امید است این پروژه حداکثر تا نیمه اول سال آینده به بهره‌برداری برسد.

به گزارش کُردتودی، شهرک صنعتی در هر شهری به مثابه موتور محرکه اقتصادی در آن شهر است که توجه به آن موجب اشتغالزایی می گردد.

 

فراهم کردن زیرساخت‌های لازم برای استقرار واحدهای تولیدی و صنعتی کوچک و بزرگ از یک سو و از سوی دیگر همراهی با صاحبان سرمایه و تسهیل در ایجاد سرمایه‌گذاری منجر به تولید اشتغال و کاهش نرخ بیکاری شده و با تقویت تولید ملی سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در حوزه صنعتی و تولیدی محقق خواهد شد.

 

رونق شهرک صنعتی امیدو باور ها را در دل مردم می کارد وبسان چراغ راهنما برای هدایت وجذب سرمایه گذار به شهرستان است ،هر سرمایه گذاری که بخواهد به شهرستان بیاید ابتدا از اوضاع شهرک صنعتی سوال ودر اولین فرصت از شهرک صنعتی باز دید و بر اساس وضع موجود ومشاهدات خود قضاوت می نماید.

 

یکی از این پروژه ها که در سال 88 کلنگ آن در شهرک صنعتی بیجار به زمین زده شد،پروژه اسب آهنین آریا بود.

 

طبق وعده مدیر عامل احداث این کارخانه ،با راه اندازی فاز اول این کارخانه 110 نفر از جوانان بیکار بیجار دارای شغل می شوند و اولویت اصلی با جوانان بومی است.

 

ظرفیت تولیدی این کارخانه 5300 دستگاه کامیون و کامیونت در سال اعلام شده بود که با توجه به برنامه های بلند مدت این میزان تولید می توانست به سه برابر در سال برسد.

 

رضا صراف مدیر و سرمایه گذار این پروژه در شهریور سال 93 در بازدید مدیر کل بانک صنعت و معدن از این پروژه بیان داشت: میزان اعتبار لازم برای راه اندازی فاز اول این پروژه 3 میلیارد و 500 میلیون تومان است که در صورت تامین اعتبار این کارخانه در سال 94 راه اندازی می شود.

 

پرداخت بخشی از تسهیلات پروژه کامیونت‌سازی اسب آهنین آریا

با توجه به گذشت دو سال از تاخیر در اجرای این پروژه گفت و گوی با فرهاد صفری رئیس اداره صنعت ، معدن و تجارت بیجار داشتیم.

 

وی گفت: با پیگیری های بعمل آمده وطرح مشکلات پروژه اسب آهنین آریا و جلساتی که با معاونت محترم وزیر صنعت معدن وتجارت  برگزار گردیده،بالاخره بانک صنعت و معدن، باآزادسازی بخشی از تسهیلات مصوب پروژه مذکور موافقت وآن را پرداخت نمود.

 

صفری ادامه داد:پروژه تولید کامیونت سبک ونیمه سبک ،باظرفیت تولید 5300دستگاه در سال واشتغال  350نفر که دارای مصوبه طرح آمایش صنعت ومعدن است، بادریافت مبلغ دوازده میلیارد ریال درسال جاری ،تاکنون تقریبامبلغ بیست و شش میلیارد ریال تسهیلات سرمایه ثابت دریافت نموده است و خوشبختانه مشغول به انجام آماده سازی وساخت پروژه است.

 

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت بیجار با اشاره به برگزاری جلسات در راستای رفع مشکلاتی از جمله تامین برق مورد نیاز و هزینه‌های مرتبط با آن، تملک زمین و وجود معارض در این خصوص به ویژه آزادسازی مابقی تسهیلات اشاره و بیان کرد: بیش از 4 بار در جلسات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان و نیز جلساتی با حضور قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت ، مدیرعامل بانک سپه و مسئولان استانی، مطرح و با رفع مشکلات مرتبط با برق پروژه و...نهایتا بانک عامل با آزادسازی مابقی تسهیلات موافقت کرده است.

 

صفری یادآور شد: با توجه به فعالیت مجدد پروژه و تایید تمدید گشایش اعتبار ارزی توسط صندوق توسعه ملی، برای خرید و نصب ماشین‌آلات خطوط تولید، بانک صنعت و معدن نسبت به آزادسازی اعتبار ارزی آن  و تامین به موقع تسهیلات، اقدام خواهد کرد و امید است این پروژه حداکثر تا نیمه اول سال آینده به بهره‌برداری برسد.

منبع : بیجار بام ایران
انتهای پیام/M.I

سه شنبه 18 مهر 1396 | 10:20

کد خبر : 26947

منتشر کننده : ط ج/bj

نظرات :

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
گردشگری استان کردستان

به انتخاب سردبیر

بیشتر ...

مقـالـه / یادداشت

بیشتر ...

ADS

ADS

ADS

کانال رسمی کردتودی در تلگرام

سنه بازار

ADS

ADS