Go Up
kurdtoday
گروه : اجتماعی

حاشیه کمربندی بیجار- زنجان تهدیدی برای ساکنان این منطقه

کمربندی فجر، کمربندی، حاشیه شهر ، معضل ، شهرداری، ساکنان محله ، حاشیه جاده بیجار - زنجان، بیجار بام ایران

احداث کمربندی فجر در ابتدا جهت رفاه و آسایش حال شهروندان که از سر و صدای ماشین های سنگین در امان باشند ایجاد شده ، اما وجود برخی موانع این کمربندی را به تهدیدی برای ساکنان حاشیه این کمربندی تبدیل کرده است.

به گزارش کُردتودی، امنیت نیاز اولیه آدمی است که در زندگی انسانها حساسیت خاصی دارد و انسانها می کوشند به طریقی امنیت خود را تأمین کنند.

 

مهیا کردن شرایط مناسب برای رفاه وآسایش شهروندان یکی از مهم ترین دغدغه های مسئولین شهری است .شرایطی که رضایت شهروندان را جلب نماید ومتاسفانه هستند کسانی که با رفتار های نادرست خود به آسایش و رفاه دیگر شهروندان لطمه وارد می کنند که نیازمند مدیریت درست،  بجا و فعالیت عمرانی مناسب می باشد.

 

احداث کمربندی فجر در ابتدا جهت رفاه و آسایش حال شهروندان که از سر و صدای ماشین های سنگین در امان باشند ایجاد شده ، اما وجود برخی موانع این کمربندی را به تهدیدی برای ساکنان حاشیه این کمربندی تبدیل کرده است.

 

ساکنان کوی مرزبان در نزدیکی مسجد 12 امام با ارسال پیام های متعدد و تماس با دفتر سایت بیجار بام ایران خواستار توجه مسئولان به این منطقه حاشیه نشین شده اند.

 

یکی از شهروندان در گفت و گو با خبرنگار ما بیان داشت: برای کشیدن دیوار حائل که امنیت جانی ما را که در حاشیه این کمربندی زندگی می کنیم بارها به ادارات مربوط مراجعه کردیم ، اما بعد از گذشت 14 سال هیچگونه اقدام مثبتی تا کنون صورت نگرفته است.

 

وی گفت : کوی فرهنگیان که در همین زندگی قرار دارد دیوار حائل کشیده شده است ، اما گویا متاسفانه جان ساکنان کوی مرزبان اهمیتی ندارد.

 

این شهروند بیجاری تاکید کرد: ساکنان این محله با توقف ماشین های سنگین در حاشیه کمربندی هیچگونه امنیت جانی ندارند و احتمال سقوط هر کدام از این ماشین ها در این پرتگاه وجود دارد.

 


سرپرست شهرداری بیجار در خصوص مشکلات حاشیه کمربندی  فجر  در گفت و گو با خبرنگار ما گفت: در همین راستا دیداری با مردم منطقه حاشیه کمربندی فجر داشتیم و به ساکنان این محل نیز عرض کردیم هیچگونه بودجه ای در این ارتباط وجود ندارد .

 

وی بیان داشت: برای انجام این اقدام در گام اول مشاورانی انتخاب شدند  و در بحث رفع مشکل لاین ضلع جنوبی و خطر سقوط ماشین های گذری در اسرع وقت گارد ریل یا نیوجرسی تهیه و در محل نصب می گردد .

 

بیگ محمد پور ادامه داد: در قدم بعدی کل مسیر توسط کارشناسان و مشاوران مطالعه می شود و طبق طراحی با طرح تفصیلی که فضای سبز عمومی پیش بینی شده اجرا می گردد.

 

لازم به ذکر است:با توجه به گفته کارشناسان ساخت دیوار حائل تنها کار شهرداری نیست و بقیه دستگاه های اجرائی مانند راه و شهرسازی و خود ساکنین محل نیز برای آن باید مشارکت داشته باشند.

منبع : بیجار بام ایران

انتهای پیام/M.I

دوشنبه 17 مهر 1396 | 13:13

کد خبر : 26932

منتشر کننده : ط ج/bj

نظرات :

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
گردشگری استان کردستان

به انتخاب سردبیر

بیشتر ...

مقـالـه / یادداشت

بیشتر ...

ADS

ADS

ADS

کانال رسمی کردتودی در تلگرام

سنه بازار

ADS

ADS