کردستان و این همه بی‌خیالی! | کُردتودی
کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

کردستان و این همه بی‌خیالی!

در حال حاضر کردستان یکی از بیخیال‌ترین استان‌های کشور است و گویا همه راضی به این وضعیت هستند!

به گزارش خبرنگار کُردتودی، استان کردستان در حال حاضر از لحاظ مدیریتی یکی از بیخال‌ترین استان‌های کشور است و ظاهراً اگر هم مدیری در کردستان نباشد اتفاق خاصی نمی‌افتد.

 

قبلاً داد و بیداد می‌کردیم که مدیران در کردستان عملکرد خوبی ندارند و اقدامات آنها در جهت در توسعه و آبادنی نیست اما این اواخر در نبود برخی مدیران گویا بود و نبود آنها با هم فرقی نمی‌کند و نبودشان نه تنها از صرف خرج‌های اضافی برای برگزاری جلسه‌های الکی جلوگیری می‌کند بلکه مردم هم آرامش روح و روان دارند چون قبول کرده‌اند که مدیر ندارند و نتیجتاً هم منتظر اتفاق خاصی نیستند!

 

یکی از ارگان‌های بیخیال استان کردستان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی است که چند ماهی است مدیرکل ندارد و با سرپرست اداره می‌شود و معلوم است فرهنگ کردستان نزد دولتمردان چه اندازه مهم و با ارزش است! استانی که رهبر انقلاب به آن لقب فرهنگ دادند.

 

سید احسن علوی نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی در آخرین نشست خود با اصحاب رسانه استان عنوان کرد که چند گزینه برای تصدی مدیرکل فرهنگ و ارشاد کردستان معرفی شده و همین فردا پس فردا مدیرکل جدید منصوب می‌شود اما اکنون چند ماه از از آن نشست می‌گذرد و خبری از مدیرکل جدید نیست.

 

جعفری مدیرکل سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان هم اکنون سرپرست این اداره کل بوده و قرار است مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمانشاه باشد. شرایط در این اداره کل به گونه‌ای است که خود آقای جعفری از بلاتکلیفی و سرگردانی خسته شده و مردم کردستان هم بی‌خیال اقدامات فرهنگی در این استان شده‌اند. درست است است از قدیم و الایام گفته‌اند «نردبان پله پله»، شاید این پله‌ها برای جناب جعفری ترقی و پیشرفت باشد اما برای مردم کردستان «نان در خون زدن و خوردن» است!

 

استانداری کردستان بالاترین منصب مدیریتی در استان نیز نزدیک به یک ماه است که بدون استاندار است و جناب زاهدی استاندار قبلی با همه قول‌های داده و عمل نکرده کردستان را به مقصد قزوین ترک کردن ومطمئناً از بابت طلبکارانی که نمی‌توانند درخواست طلب کنند خیالش تخت است و آب راحتی می‌نوشد.

 

استانداری کردستان اکنون توسط سرپرست، علیرضا آشناگر معاون سیاسی امنیتی استانداری اداره می‌شود و این ارگان مهم شاید این روزها بهترین روزهای خود را سپری می‌کند چون تا جایی که یادم هست همیشه دانش‌آموزان و کارگران از نبود معلم و سرکارگر شاد و خوشحال هستند هرچند که ظاهرآ بود و نبود استاندار به گونه‌ای نبوده که اثبات کند این دو با هم تفاوت چندانی دارند.

 

شهرداری سنندج نیز در حال حاضر توسط سرپرست اداره می‌شود و گویا پرونده استعلام حشمت الله صیدی شهردار جدید سنندج زیر دست وزیر کشور مانده و هنوز به او مهر تأیید نداده است!

 

با همه این بود و نبودها، این تنها مردم کردستان هستند که آسیب می‌بینند و در استان محروم و کم برخورداری مانند کردستان این آسیب دوچندان خواهد شد و گویا از این بابت هم کسی ککش نمی‌گزد و باید قبول کرد در شرایط کنونی بیخیالی تار و پود استان کردستان در هم پیچیده است.

 

انتهای پیام/a.p

  دوشنبه 17 مهر 1396 | 08:00

  کد خبر : 26919

  منتشر کننده : a.p

  رضایی پاسخ یکشنبه 16 مهر 1396 | 22:25

  0
  4

  کلا خاک بر سر دولت تدبیر وامید.واقعا خجالت هم خوب چیزیه

  استاندار ان بی پناه پاسخ دوشنبه 17 مهر 1396 | 08:39

  0
  2

  در واقع استان کردستان بیخیال نیست بلکه دیدگاه دولتمردان نسبت به استان کردستان دیدگاه بیخیالی و باری به هر جهتی است. استاندار اگر قرار است فردی مثل زایدی باشد همان بهتر که نباشد چون یک کارپرداز می تواند مدیریت بسیار بهتر و قویتری از زایدی داشته باشد. استان را آب هم ببرد رییس جمهور را خواب غفلت می برد.

  علي پاسخ دوشنبه 17 مهر 1396 | 10:31

  0
  3

  ما به مديري توانمند مثل رحيمي كه هم دلسوز بود و هم زحمت كش چه وقتي نماينده بود و چه وقتي استاندار بود. تنها دوره اي بود كه كردستان در شادابي به سر ميبرد.

  مانی پاسخ دوشنبه 17 مهر 1396 | 11:18

  0
  2

  اگر دقت کرده باشید هیچ خبری از یک تحول اقتصادی، صنعتی، عمرانی، فرهنگی و... یا حتی انجام یک پروژه پدر و مادر دار نیز در هیچکدام از بخش های خبری صدا و سیما از این استان فراموش شده پخش نمی شود چون هیچ کاری انجام نمی شود تا خبری از آن پخش شود. خواهید دید که یک استاندار بی نام و نشان را نیز علم خواهند کرد و آب از آب نیز تکان نخواهد خورد. به همین راحتی

  احمد پاسخ دوشنبه 17 مهر 1396 | 11:41

  0
  2

  همه ش شده دروغ و مردم را بازی دادن. بیچاره مردم

  ابیدر پاسخ سه شنبه 18 مهر 1396 | 10:31

  0
  0

  خاک بر سر فرصت طلبان(اصلح طلبان) که مدعی خدمت به جامعه ایران اسلامی هستند وقتی ریاست جمهوری نمی تواند در میان این همه نخبه علمی و اجرایی دو تا وزیر (نیرو و علوم) انتخاب کند انتظار از وزیر کشوری که در معارفه خدا بیامرز زاهدی؟؟؟؟دهن را مزین به آن ادبیاتی که در شان خودش بودکردند و گفتند که در استان کردستان فرد واجد الشرایطی برای استانداری نیافتیم ؟باید امروز منتظر گزافه گویی دیگر از این وزیر .... باشیم براستی نه تنها ما کارشناسان بلکه عوام هم به این نتیجه رسیده اند که استان کردستان برای فرصت طلبان و وزارت کشور چندان اهمیتی نداشته و ندارد وقتی که می بینیم مدت زیادی است که نه شهر دار و نه استاندار داریم پس وای بر مدیریت استان کردستان ومردم صاف و صادقش .عزیزان استان کرمانشاه هشت نماینده دارد و باالتفاق 10 نفر از نخبگان کرمانشاهی را برای تصدی استانداری معرفی نمودند اما دریغ از توجه به یک نفر از آنها پس نظر نمایندگام هم به اصطلاح کورده واری خودمان فت///

  کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
  لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  نام *
   

  کد امنیتی Captcha image
   
     
   

  کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید