کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

بیماری نادر جوان 32ساله مریوانی را زمین گیر کرد/ آرزوهایی که نیازمند یاری نیکوکاران و خیرین است

جوان مریوانی، بیماری نادر، جوان 32 ساله مریوانی، کمک های مردمی

در هیاهوی شادی ها، مشغله ها و تکاپوی شهر و در میان مردمان شاد و غمگین و غنی و فقیر و پیر و جوان به سراغ جوانی آمدیم که تحصیلات دانشگاهی خود را در داخل و خارج از کشور به اتمام رسانده است اما ...

به گزارش کُردتودی، در هیاهوی شادی ها، مشغله ها و تکاپوی شهر و در میان مردمان شاد و غمگین و غنی و فقیر و پیر و جوان به سراغ جوانی آمدیم که تحصیلات دانشگاهی خود را در داخل و خارج از کشور به اتمام رسانده است و سپس تشکیل زندگی داده تا آرزوهای خود را پس از بسی سختی و مشقت همگام با همدمش به کام رساند، اما امان از دست سرنوشت که آینده ی رویایش را سراب ساخته است.

 

جمال مرادی جوان 32ساله مریوانی، فارغ التحصیل کارشناسی ارشد هنرهای تجسمی در دانشگاه تهران  است. فعالیت های هنری وی در سطح کشور و خارج از ایران مطرح است وی  عضو آکادمیک میکروب لوژی در دانشگاه تورنتهایم نروژ می باشند و حتی مدتی نیز در آنجا مشغول به تحصیل بوده اما مشکلات جسمی او را از ادامه تحصیل باز داشته است. جمال 4سال پیش با یک مجموعه بیماری خاص و نادر دست وپنجه نرم می کند که او را کاملا زمین گیرکرده است.

 

 

 

 

طبق گفته وی و پزشک معالج دچار بیماری های: لوپوس ، سندرم آنتی فسفولیپید ، سندرم پیت فیلی پید و لوپوس نفریت که تمامی این بیماری ها برای ما ناآشنا هستند.
 این 4 بیماری وجه مشترکی دارند شوربختانه درمان هرکدام مغایر با سایر بیماری هایش است به همین سبب درمان آنها با مشکل برمی خورد و حتی براساس تحقیقات انجام شده این نوع بیماری بسیار نادر بوده و تعداد بسیار معدودی از مردم جهان به آن مبتلا می باشند. همین امر موجب شده حتی پزشکان نیز به سختی مراحل درمان را پیش ببرند.
  
کاک جمال حدود 4 سال پیش علائم بیماری را در خود مشاهده نمود و روز به روز به تدریج بیماری رشد کرد و در دو سال اخیر رشد آن تشدید شده است. این بیماری که بخشی از آن موجب رماتیسم شدید مفصلی گشته به پای چپش به شدت آسیب رساند و برای جلوگیری از قطع پا ناچار شد بیش از 7 عمل جراحی انجام دهد. همچنین بدلیل آنکه لخته خون های پای چپش نیز در رگها جریان نیابد فیلترهای مخصوصی بر روی رگهای پایش قرار گرفته است.
پس از تشدید بیماری یکی از کلیه هایش دچار نارسایی شد و در نهایت کلیه چپ نیز تخلیه گشت و اکنون تحت انجام دیالیز مکرر است. بیماری وی همچنان ادامه دارد تا اینکه معلوم شد یک غده 830 گرمی بر روی قلبش قرار گرفته و نیازمند عمل جراحی است.

 

 

 

 

علائم تشدید بیماری جمال درطول شبانه روز بصورت سیاه شدن اندام های بدن و دردهای زیاد همراه است که او و همسرش را بسیار می آزارند.

دکتر فیصل فرشادی(فوق تخصص روماتولوژی) پزشک معالج جمال مرادی در گفتگو با خبرنگار زریوارخبر، گفت: بیماری آقای مرادی جزء بیماری های خاص است و متاسفانه درمان کامل آن غیرممکن می باشد و تنها تلاش ما کنترل و پیشگیری از پیشرفت آن است چون این بیماری بصورت ژنتیکی در بدن او شکل گرفته و به تدریج پدیدار گشته است. چون مجموع بیماری های وی به اغلب قسمت های بدن همچون کلیه، پا و قلب آسیب رسانده به همین سبب درمان را با مشکل روبرو ساخته است که تا بحال در هیچ جای دنیا درمان کامل آن انجام نگرفته است.
دکتر فرشادی افزود: ما نهایت تلاش خود را برای کنترل و ممانعت از پیشرفت آن بکار گرفته ایم اما از طرفی نیز باید دانست که هزینه های درمانی این بیماری نادر بسیار زیاد است که مسئولین و نهادهای حمایتی و خیرین باید این جوان را یاری کنند.

 


جمال جوان پرانگیزه ای است با همه مشکلات جسمانی و دست و پنجه نرم کردن با یک بیمای نادر هنر و تخصصش را در قالب نقاشی و هنرهای دستی در نمایشگاه های متعدد کشوری به نمایش در آورده است. اما متاسفانه این جوان این روزها زمین گیر شده. و اکنون زندگیش در یک رختخواب و عصا و ویلچر خلاصه شده است.

کاک جمال این روزها با همه مشکلات مالی و نبود درآمد و بیماری سخت یک دغدغه جدید اما شیرین را می کشد وی در انتظار بدنیا امدن اولین فرزندش است . وی نگران است . از آمدن فرزندش به این دنیا و مشکلات آینده - مالی و جسمانی- ناراحت است.

آقای مرادی در ادامه خواستار همکاری مسولین در جهت ایجاد یک کارگاه برای ارائه و پرداختن به هنرهای دستی بود که از این طریق هم برای تعداد قابل توجهی از جوانان اشتغال زایی می گشت، وهم تاحدی منابع مادی او وخانواده اش رانیز تمکین می نمود.


او نه تنها یارای تامین نیازهای مادی خود و خانواده نیست بلکه باید هزینه های گزاف درمانی را نیز متحمل شود و حتی با مشکل نبود مسکن مواجه شده است که این بزرگترین دغدغه اوست چون حتی تامین اجاره خانه اش را باید با سختی فراوان تامین کند.
کمیته امداد امام خمینی(ره) و فرمانداری مریوان به این جوان قول پرداخت قسمتی از هزینه خرید یک مسکن را داده اند.

 

جمال مرادی شاید بسیاری از ایده های درخشانش نقش برآب شده باشد، ولی هنوز،بسیار به آینده خود و خانواده اش امید وار است، و درنظردارد بااین حال نیز به آن ایده ها بپردازد، اما اگر مشکلات مسکن ومادی او همچنان اورا آزار دهد، یک مرگ تدریجی را درزندگی سپری می کند.
او توقع زیادی ندارد. بزرگترین آرزوهای اوپس ازاین همه تلاش موفقیت، در دو نیاز ابتدایی (مسکن ـ سلامت جسمی) خلاصه گشته است،  که امیداوریم، درزیر همین چتر مهربانی و سخاوت شهروندان و هموطنان عزیز، حداقل تنها درد و رنج او،مربوط به بیماریش باشد، که ان شاۦالله  آن نیزدرسایه رحمت و الطاف الهی شفای عاجل گردد.


۰۳۵۱۳۵۸۵۳۰۰۰۷
شماره حساب بانک ملی بنام جمال مرادی

۶۰۳۷۹۹۷۲۵۶۸۳۷۴۷۸
شماره کارت بانک ملی بنام جمال مرادی

منبع: زریوار خبر

انتهای پیام/M.I

پنجشنبه 13 مهر 1396 | 13:09

کد خبر : 26888

منتشر کننده : M.I

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

پیشنهاد سردبیر:

آرشیو پیشنهاد سردبیر
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید