Go Up
kurdtoday
رئیس مرکز بهداشت بانه:گروه : شهرستان ها

میزان بالای نمک در نان؛ همچنان مشکل اصلی نانوایی های بانه است

بانه، نمك، نانوايي، بازرسي

رئیس مرکز بهداشت بانه گفت: بر اساس بررسی های بعمل آمده میزان بالای نمک در نان؛ همچنان مشکل اصلی نانوایی ها در بانه است.

به گزارش کُردتودی، علی شالباف، رئیس مرکز بهداشت بانه امروز در دومین کارگروه آرد و نان این شهرستان که در فرمانداری بانه برگزار شد؛ از نظارت و کنترل مستمر بازرسان واحد بهداشت محیط شهرستان بانه از نانوایی های این شهر خبر داد و گفت: این بازرسی ها بصورت مداوم و روزانه در قالب گشت های خصوصی و یا بصورت مشترک با ادارات مربوطه انجام می شود.
 


وی افزود: بر اساس نتایج بدست آمده از بازرسی های بازرسان استفاده بیس از حد نانوایی ها از نمک همچنان مشکل عمده نانوایی های شهر بانه است بطوریکه در همه نانوایی هایی که نمونه برداری از آنها صورت گرفته است این مشکل وجود دارد.
 


شالباف تصریح کرد: اخیرا بدلیل استفاده برخی از نانوایی ها در استان های مختلف کشور از ماده خطرناک جوهر قند، چند استان بعنوان پایلود برای بررسی این موضوع انتخاب شدند که استان کردستان نیز جزء این استان ها می باشد.
 


رئیس مرکز بهداشت بانه خاطرنشان کرد: خوشبختانه این موضوع تا کنون چه در بررسی های گذشته و چه زمان حال مشاهده نشده است بطوریکه می توان گفت موضوع استفاده از جوهر قند در نانوایی های شهر بانه صفر بوده و اصلا مشاهده نشده است.
 


وی یادآور شد: بر اساس نمونه برداری هایی که از نانوایی های سطح شهر بانه انجام شده تنها مشکل عمده نانوایی های این شهر استفاده بیش از حد اندازه نمک است.
 


این مسئول تصریح کرد: حتی به جرات می توان گفت که استفاده از جوش شیرین نیز در نانوایی های شهر بانه به ندرت استفاده می شود بطوریکه در بسیاری از مواقع این موضوع نیز به صفر می رسد. رئیس مرکز بهداشت بانه از قطع سهمیه و پلمپ تعدادی از نانوایی های متخلف این شهر در شش ماهه نخست امسال خبر داد و به ضرورت ادامه این روند بعنوان یک عامل بازدارنده در کنترل و کاهش تخلفات نانوایی ها تاکید کرد.

منبع: آرباباخبر

انتهای پیام/M.I

چهارشنبه 12 مهر 1396 | 16:26

کد خبر : 26877

منتشر کننده : ن آ/ar

نظرات :

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
گردشگری استان کردستان

به انتخاب سردبیر

بیشتر ...

مقـالـه / یادداشت

بیشتر ...

ADS

ADS

ADS

کانال رسمی کردتودی در تلگرام

سنه بازار

ADS

ADS