کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

فریدون آقایی/ مظلومیت ورزش و ورزشکاران در کردستان؛

ملی پوش کردستانی اين روزها در سنندج پيك موتوری شده است!

مهران شهبازی، ملی پوش کردستانی، ورزشکار کردستانی، ورزش کردستان، بدمینتون کردستان

مهران شهبازی ملی پوش دیواندره‌ای كه بارها بعنوان جوان غيرتمند كورد و نام آور كردستان در تمام ميادین كشوری پرچمدار بوده اکنون در سنندج پيك موتوری شده است.

به گزارش خبرنگار کُردتودی، متاسفانه سریال بی‌توجهی و عدم حمایت از مدال آوران و قهرمانان ورزشی در کردستان که احترام و توجه کمترین حق مسلم یک ورزشکار می باشد دیگر آنچنان نخ نما شده و به آن کمترین توجه می شود که گفتن مجددآن مانند آشی است که از دهن افتاده و دیگر گوشی برای شنیدن این اعتراضات در میان مسئولین ورزشی استان وجود ندارد .

 

جای هیچ تردیدی نیست جامعه ای که احترام و منزلت قهرمانش را ندیده بگیرد و قدر و ارزش تلاش آنها در جامعه ستوده نشود به هویت خود بی حرمتی نموده و شایسته داشتن چنین قهرمانانی نیست.

 

ورزش قهرمانی در استان کردستان از حمایت اداره کل ورزش و جوانان این استان محروم بوده و اندک ستاره های ورزشی منطقه نیز پس از مدتی به دلیل عدم حمایت برای گذران زندگی یا باید در کنار خیابان‌ها بساط فروشی کنند و یا اینکه در پیک موتوری‌ها مشغول به کار شوند و قید ورزش، قهرمانی، قهرمان شدن و قهرمان ماندن را بزنند و به این نتیجه برسند توجه به ورزش قهرمانی و قهرمانان ورزشی در کردستان چیزی شبیه به کشک است.

 

قهرمان، قهرمان زاده نمي‌شود پشتكار اوست كه او را قهرمان مي‌كند. تيم ملي بدمينتون ايران ٤ ملي پوش دارد يكي همين مهران شهبازی جوان دیواندره‌ای است، مهران كه بارها بعنوان جوان غيرتمند كورد و نام آور كردستان در تمام ميادین كشوری پرچمدار بوده است اکنون پيك موتوری شده است. چقدر جای شرمساريست، چقدر خجالت آور است كه موفق ترين جوان كوردستان و نام آور ديواندره‌ايی پيك موتوری مديران نالايق شود و غذای سفارشی آنها را به مقصد برساند.

 

كجايند اين داعيه داران ورزش و جوانان در اين استان، كجايند كسانيكه كه افتخارات مهران را بنام عملكرد خود به پايتخت مخابره می‌كنند كجايند؟ كسانی كه شعار مبارزه با آسيب شناسي و برنامه‌های فرهنگی سر می‌دهند آيا وقتی ملی پوشی پيك موتوری شود ديگر انگيزه در ميان جوانان اين استان باقی مي‌ماند؟!

 

مهران نان بازويش را می‌خورد و وامدار كسی نيست شايد برای كمكی التماس نكرده است ولی آيا جايگاه مهران اين است؟! از همين تريبون از تمام كسانيكه با ورزش و جوانان اين استان سرو كار دارند بعنوان وظيفه به آنها يادآور می‌شوم كه هرچه زودتر به اين بی‌حرمتی به اين ملی پوش جوابگو باشند و از طرف مردم شهرستان ديواندره از دلسوزان و كاربدستان استان درخواست دارم در اولين فرصت به فكر يك كار آبرومند در شان اين جوان ملی پوش و الگوی صدها نوجوان اين استان باشند تا همچنان كردستان صادر كننده جوان موفق ونامدار در سطح كشور باشد.

 

به امید آن روز که مدیران ورزشی به جای تکیه بر آمارها به آمال و خواسته‌های قهرمانان ورزشی هم استانی توجه کنند و از حرمت آنان به عنوان بخشی از هویت این استان صیانت نمایند.

 

یادداشت: فريدون آقايی فردا

 

انتهای پیام/sh.s

 

سه شنبه 11 مهر 1396 | 08:04

کد خبر : 26845

منتشر کننده : a.p

پیشنهاد پاسخ چهارشنبه 12 مهر 1396 | 12:44

0
1

اقای فریدون اقایی فردا
سلام بر شما سخنان شما درست است ولی شما به شرح وظایف خودتان در شورای شهر دیواندره عمل بفرمایید . کارهای بسیار بزرگی از این مشکل وجود دارد در علی اباد کرفتوی دیواندره یک قوم و مردمی بدلیل ازدواج فامیلی کرو لال هستند برو اول در شهر و روستای خودتان این مشکل را به گوش مسئولین برسان و بعد از ورزش و پیک موتوری سخن بفرما. حداقل این خیر را دارد که ان قوم و روستا تاکنون که چنین بوده و کرولال شده اند لا اقل اموزشی داده شود که ازدواج فامیلی نکنند تا بعد از این چنین مشکلی بوجود نیاید . 100$مطمئن باش از جنابعالی با یک مهم را گذاشتن و یک ورزشکار را مطرح کردن نه فعال اجتماعی درمی اید و نه نماینده اینده. کار حل کن جانم شعار نده/ شعار اخر و عاقبتش همین می شود که فقط شعار برای مطرح کردن و مردمی نشان دادن خودتان با غفلت از کار بزرگی انجام می دهی. اگر ورزش درد این مردم بود اقای عبدالله جمن گلی و یا دکتر ذوالفقارنسب نماینده می شدند

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

پیشنهاد سردبیر:

آرشیو پیشنهاد سردبیر
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید