Go Up
kurdtoday
گزارش/گروه : اجتماعی

اجرای طرح انتقال صنوف آلاینده و مزاحم نیاز به حمایت بی‌دریغ مدیریت کردستان دارد/ یکی از نقاط ضعف کردستان سپردن مدیریت برخی ادارات به مدیران ضعیف است

صنوف آلاینده، صنوف مزاحم، جلسه مجمع عمومی شرکت تعاونی مصالح فروشان سنندج، صنوف مزاحم سنندج، سید احسن علوی، نماینده سسندج دیواندره و کامیاران

جلسه مجمع عمومی شرکت تعاونی مصالح فروشان سنندج به منظور بررسی وضعیت اجرای طرح تجمیع صنف مصالح فروشان و انتقال به خارج از شهر برگزار شد.

به گزارش خبرنگار کُردتودی، جلسه مجمع عمومی شرکت تعاونی مصالح فروشان سنندج به منظور بررسی وضعیت اجرای طرح تجمیع صنف مصالح فروشان و انتقال به خارج از شهر با حضور علوی نماینده سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس، اعضای شورای شهر سنندج و جمع کثیری از فعالان صنفی در تالار مجتمع فجر برگزار شد.

 

تنگ نظری برخی مدیران مانع اجرای طرح در گذشته شد

 

مدیرعامل شرکت تعاونی مصالح فروشان سنندج با تاکید بر ضرورت اجرای سریع طرح انتقال صنوف آلاینده و مزاحم گفت: رشد شهرنشینی و افزایش ساخت و ساز در شهرها سبب بالا رفتن مصرف مصالح و فعالیت مراکز فروش مصالح، نمایشگاههای اتومبیل و واحدهای خدمات فنی می‌گردد که موجب تبعاتی مثل آلودگی محیط زیست، ترافیک سنگین، آلودگی صوتی و..... خواهد شد و هر کدام بانی بی انظباتیهای شهری و مخل رفاه شهروندان هستند بنابراین باید مدیریت شهری زمینه‌های ساماندهی به صنوف فوق و انتقال آنها به خارج از شهر را فراهم نمایند.

 

امیر اسدی افزود: گستره تاثیرات این برنامه بر روند کیفی تامین نیاز شهروندان و منافع مالی فعالین صنفی بسیار بالاست و باید مسئولین مدیریت شهری با دقت کارشناسی و استفاده از تجارب سایر کشورهای اجرا کننده طرح و اصناف نسبت به اجرای آن اقدام نمایند و اصناف هم در این راستا همکاری کامل با ارگانهای دولتی بنمایند.

 

وی تصریح کرد:  سال 87 قبل طرح انتقال صنوف آلاینده و مزاحم به تصویب دولت رسید و برخی استانها با استفاده از حمایتهای مالی و غیر مالی دولت آن را اجرا نمودند اما کردستان به علت برخی بی برنامه‌گیها و عدم همکاریهای صنفی و دولتی نتوانست آن را اجرا کند که در جای خود از تبعات مثبت آن محروم شد و همچنان شهرها و شهروندان دارند تاوان این اهمال را به خرج میدهند و امروز وقت آن رسیده تا مسئولین مدیریت شهری برنامه اجرای این طرح را مهیا کنند.

 

اسدی خاطر نشان کرد: تعدادی از فعالان صنف مصالح فروشان سنندج در سال 92 تصمیم گرفتند تا با استفاده از قانون انتقال صنوف آلاینده زمینه‌های اجرای آن را در سنندج فراهم نمایند و در مرحله اول تعاونی 4190 را به ثبت رسانده و بعد از 40 روز قطعه زمینی مناسب به این طرح اختصاص یافت که سرعت در عمل مسئولین در این خصوص قابل تقدیر است و از سایر مدیران و ادرات دیگر توقع داریم تا این همت را الگوی خود قرار د اده و با دیدی باز و به دور از تنگ نظری و سختگیری با آن برخورد نموده و مانند همکاری دلسوز ما را در ادامه راه یاری دهند.

 

یکی از نقاط ضعف کردستان سپردن مدیریت برخی ادارات به مدیران ضعیف است

 

نماینده سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس ضمن تاکید بر نیاز شهری برای اجرای سریع طرح انتقال صنوف آلاینده و مزاحم گفت: کردستان محروم نیست و بیان کلمه محرومیت بر کردستان جایز نمی‌باشد زیرا محروم شامل حال استانهایی میگردد که دارای محرومیت مضاعف در زمینه منابع توسعه مثل آب، خاک، مرتع، جنگل، معدن، نیروی انسانی و فرهنگ کار هستند اما کردستان در این راستا از توانایی و استعدادهای بی نظری در کشور برخوردار است.

 

سید احسن علوی افزود: یکی از نقاط ضعف کردستان سپردن مدیریت برخی ادرات به مدیران ضعیف است که افق دید و فرهنگ مدیریت آنان تنها در حفظ موقعیت و منافع خویش بوده و هیچ احساس مسئولیتی در قبال توسعه استان و منافع و مصالح نظام اسلامی ندارند.

 

وی اظهار کرد: برخی مدیران نه تنها خود موفق به کسب منابع توسعه دولتی و بستر سازی برای توسعه کردستان نمی‌شوند بلکه در جای خود سبب فراری دادن سرمایه‌گذار از استان نیز هستند که این امر به کرات اتفاق افتاده و مورد اعتراض نمایندگان مجلس شده است.

 

علوی در ادامه گفت: گستره حقوق بگیران دولتی چنان در حال افزایش است که در چند سال آینده تمام منابع درآمدی دولت پاسخگوی پرداخت حقوق آنها نیست و کشور با بحران مواجه خواهد شد که تنها راه نجات از این بحران بستر سازی برای حضور بخش خصوصی قدرتمند است.

 

وی تصریح کرد: بستر لازم برای حضور بخش خصوصی در بدنه دولت وجود ندارد و باید تغییرات عمده قانونی و حقوقی در کشور اعمال گردد و دولت این واقعیت را بپذیرد که باید ناظر و حامی باشد نه مجری.

 

عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به وجود کانونهای خطر در توسعه کردستان خاطر نشان کرد: کانون خطر عمده توسعه استان وجود مدیرانی سختگیر و تنگ نظری است که با اشاعه وجود ناامنی سبب فرار سرمایه گذار می‌شوند و یا با ارایه آمارهای غلط به دولت موجب کم توجهی دولت به کردستان می‌گردند بر این اساس ضرورت دارد تا حاکمیت با درک حساسیت شرایط با این روند مقابله نموده و بسترهای ظهور این افراد و نگرشها را از ریشه خشک کند که راهکار این امر تغییر زیرساختهای قانونی و مجال داده به تشکلهای مدنی و صنفی است.

 

شورای شهر و شهرداری آماده هر نوع حمایت و همکاری با تعاونی 4190 هستند

 

عضو شورای اسلامی شهر سنندج با اشاره به واقعیت ناکارآمدی مدیریت تام دولت گفت: اگر بخش دولتی میتوانست موفق باشد حالا شاهد این وضعیت نامناسب نبودیم.

 

مجید شاه ویسی افزود: زمین اختصاص یافته به طرح تجمیع مصالح فروشان مناسب است و شورای شهر و شهرداری آماده هر نوع حمایت و همکاری با تعاونی 4190 هستند.

 

وی تصریح کرد: ادامه راه نیاز به همکاری جدی صنفی دارد و از آنها درخواست دارم تا سریعا وارد عمل شوند.

 

انتهای پیام/a.p

 

چهارشنبه 5 مهر 1396 | 10:26

کد خبر : 26796

منتشر کننده : a.p

نظرات :

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
گردشگری استان کردستان

به انتخاب سردبیر

بیشتر ...

مقـالـه / یادداشت

بیشتر ...

ADS

ADS

ADS

کانال رسمی کردتودی در تلگرام

سنه بازار

ADS

ADS