Go Up
kurdtoday
گزارش نماز جمعه در شهرهای استان/گروه : اجتماعی

استکبار جهانی به دنبال ایجاد اختلاف و تفرقه در بین مسلمانان است

ائمه جمعه شهرستان‌های ‌استان کردستان تاکید کردند: استکبار جهانی برای ایجاد «اختلاف و تفرقه» در بین مسلمانان جهان اقدام‌های شیطانی انجام می‌دهند.

به گزارش کُردتودی، ماموستا مصطفی شیرزادی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته مریوان با اشاره به وضعیت کشورهای دیگر در منطقه با تبریک هفته دفاع مقدس اظهار داشت: رزمندگان و دلاورمردان کشور در 8 سال جنگ تحمیلی برای دفاع از ارزش‌های اسلام و سربلندی انقلاب در برابر دشمنان جنگیدند و اجازه ندادند یک وجب از خاک میهن اسلامی به دست آنان بیفتد.

 

وی گفت: اگر رشادت‌های مردان و زنان غیور در هشت سال دفاع مقدس نبود هرگز امنیت و آرامش کنونی را به دست نمی‌آوردیم، بنابراین بر تمامی مردم واجب است که برای حفظ و تداوم انقلاب اسلامی وحدت و اتحاد داشته باشیم و تلاش کنیم.

 

امام جمع مریوان تصریح کرد: متاسفانه امروزه شاهد هستیم که استکبار جهانی در برخی از کشورهای مسلمان همانند آتش به جان مسلمانان افتاده‌اند و همواره برای ایجاد «اختلاف و تفرقه» در بین مسلمانان جهان اقدام‌های شیطانی انجام می‌دهند و هر بار که با شکست مواجه شده‌اند دسیسه، توطئه‌ و ترفندهای خود را تغییر داده‌اند.

 

وی گفت: امروزه بر تمام مسلمین جهان «بصیرت‌افزایی و دشمن‌شناسی» امری بسیار واجب بوده چراکه دشمنان دین مبین اسلام هر بار در لباسی و هر زمان با رنگ و لعابی خاص خود را در بین امت اسلام جای داده و به ایجاد تفرقه و نزاع می‌پردازند.

 

ماموستا شیرزادی افزود: هیچ قوم و ملتی همانند یهودیان به مسلمانان حسادت نمی‌ورزند و این قوم تنها قومی هستند که همواره برای نابودی اسلام و مسلمین از هر روش، ترفند و حیله‌ای استفاده می‌کنند.

 

وی با بیان اینکه امروزه مسلمان از سوی بودائیان مورد شدیدترین ظلم و ستم قرار گرفته‌اند، اظهار کرد: جامعه بین‌الملل و کسانی که مدعی حقوق بشر هستند حتی یکبار در برابر این جنایات‌ها لب به سخن نگشوده‌اند و سکوت کرده‌اند.

 

امام جمعه موقت بانه: دفاع مقدس نماد استقامت ملت بزرگ ایران است

ماموستا جمال کریمی امام جمعه موقت بانه ظهر امروز در خطبه های این هفته نماز جمعه این شهر که در مسجد جامع بانه برگزار شد؛ با اشاره به فرا رسیدن هفته دفاع مقدس؛ یاد و خاطره رزمندگان هشت سال جنگ تحمیلی را گرامی داشت و گفت: رزمندگان سپاه و ارتش با پشتیبانی و حمایت همه جانبه مردم در طول دوران دفاع مقدس توانستند در برابر دشمن متجاوز بعثی و حامیان غربی و متطقه ای آنان ایستادگی کنند.

 

وی افزود: صدام با وسوسه و حمایت استکبار جهانی جنگ را در سی و یکم شهریور ماه 1359 بر علیه ملت ایران آغاز کرد که به خیال خود در عرض چند روز نظام نوپای اسلامی را ساقط می کند اما با ایستادگی و استقامت مردم بزرگ ایران نتوانست به اهداف شوم خود برسد.

 

امام جمعه موقت بانه؛ دوران دفاع مقدس و هشت سال جنگ تحمیلی را نماد استقامت و ایستادگی مردم ایران در برابر تجاوز بیگانگان عنوان کرد و گفت: همه مردم ایران اعم از زن و مرد در این پیروزی سهیم هستند.

 

ماموستا کریمی در ادامه به سخنان سخیف و مستکبرانه اخیر رئیس جمهور آمریکا در مجمع عمومی سازمان ملل نیز اشاره کرد و گفت: رئیس جمهور آمریکا که خود بزرگترین حامی تروریسم در جهان است امروز ملت بزرگ و صلح جوی ایران را به حمایت از تروریسم متهم می کند.

 

وی تصریح کرد: امروز همه جنایاتی که در سراسر دنیا  بر علیه مسلمانان بی گناه  انجام می شود با حمایت آمریکا و استکبار جهانی صورت می گیرد.

 

ماموستا کریمی؛ جنایات علیه مسلمانان بی گناه میانمار را هم محکوم کرد و گفت: جالب است که سازمان ملل و کشورهای مدعی دموکراسی و حقوق بشر این همه جنایت را نمی بینند اما به ملت ایران که همواره حامی صلح و دفاع از حقوق مظلومان است اتهام حمایت از تروریسم را می زنند.

 

امام جمعه موقت بانه در ادامه سخنان خود از عدم تجهیز بیمارستان جدید الاحداث بانه نیز انتقاد کرد و گفت: بیمارستان 98 تختخوابی بانه علی رغم اینکه تکمیل و آماده بهره برداری است اما متاسفاته بدلیل عدم تجهیز بلا استفاده است.

 

وی با اشاره به قول مساعد مسئولین نسبت به تجهیز این بیمارستان از نماینده مردم شهرستان های سقز و بانه خواست: این موضوع را پیگیری کنند.

 

وی فلسفه مسئولیت در نظام اسلامی را خدمتگزاری به مردم دانست و گفت: بر این اساس بایستی مهمترین دغدغه مسئولین خدمت رسانی به مردم بویژه قشر ضعیف باشد.

 

ماموستا کریمی؛ از خدمات شهردار و اعضای دور چهارم شوراهای اسلامی شهر بانه نیز تقدیر کرد و از شهردار جدید و اعضای شورای دور پنجم شهر بانه نیز خواستار خدمت رسانی به مردم شد.

 

وی همچنین از بیکاری و عدم اشتغال پایدار در بانه نیز انتقاد کرد و گفت: بسیاری از مردم مناطق کرد نشین بویژه شهر مرزی بانه بدلیل نبود اشتغال به کولبری پناه می برند که بواسطه داشتن این شغل خطرات زیادی سلامت و امنیت جانی آنان را تهدید می کند.

 

امام جمعه موقت بانه همچنین فرا رسیدن سال تحصیلی جدید را هم تبریک گفت و با اشاره به آیات و روایات اسلامی به تبیین اهمیت دانش و دانایی پرداخت.

 

وی افزود: خداوند متعال در اولین کلام خود خطاب به پیامبر عظیم و الشان اسلام ایشان را به خواندن امر می کند که این موضوع حاکی از اهمیت و جایگاه علم در اسلام دارد.

 

امام جمعه قروه: پاسخ ما به سخنان سخیفانه ترامپ شعار مرگ بر آمریکا است/هفته دفاع مقدس یادآور رشادت ها و فداکاری ها است

حجت الاسلام حسن باباییان امروز در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان قروه با تسلیت فرارسیدن ایام سوگواری امام حسین (ع) به تخریب واقعه عاشورا از سوی برخی افراد در فضای مجازی اشاره نمود و اظهار داشت: برخی ها با بیان این مطالب که صرف هزینه برای عزاداری امام حسین (ع) مناسب نیست و باید این هزینه ها به نیازمندان تعلق بگیرد به دنبال تخریب اینگونه مراسمات هستند در حالی که همین افراد خود تجمل گرا ترین افراد و اسراف کننده ترین افراد هستند.

 

وی افزود: این افراد اگر راست می گویند از هزینه های اضافی خود و از تجمل گرایی های خود بکاهند و به نیازمندان کمک کنند.

 

امام جمعه قروه در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به وظایف روحانیون و مداحان در ماه محرم بیان داشت: روحانیون ما باید با علم بروز و آگاهی بالا در منبرها حاضر شوند و منبرها را برای مردم جذاب کنند.

 

وی ادامه داد: مداحان نیز باید با انتخاب اشعار حماسی و با انتخاب اشعاری در وصف رشادت ها و فداکاری های عاشورا مداحی کنند و از بیان مطالبی که در شان ائمه اطهار نیست خودداری نمایند.

 

باباییان با اشاره به آغاز هفته امر به معروف و نهی از منکر تصریح کرد: باید در میان مردم گروهی باشند که اهل خیر باشند و زبان خیر را بدانند و در میان مردم امر به معروف و نهی از منکر کنند.

 

وی ادامه داد: امر به معروف و نهی از منکر مظلوم ترین فریضه الهی روی زمین است و متاسفانه امروز به یک امر دولتی و اداری تبدیل شده است.

 

باباییان گفت: امر به معروف باید مردمی باشد و باید از سوی مردم صورت پذیرد.

 

وی با بیان اینکه نماز بالاترین و مهمترین معروف است ادامه داد: ترویج فرهنگ نماز و دعوت از جوانان برای حضور در مساجد در فریضه الهی امر به معروف تاثیرگذار خواهد بود.

 

خطیب نماز جمعه شهرستان قروه در بخش دیگری از سخنان خود با تبریک فرارسیدن هفته دفاع مقدس اظهار داشت: هفته دفاع مقدس یادآور رشادت ها و فداکاری هایی است که امنیت و آرامش امروز ما را رقم زدند.

 

وی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به آغاز سالتحصیلی جدید بر اهمیت فراگیری علم و دانش تاکید نمود و دانش آموزان و دبیران را به حضور در نماز جمعه و تقویت و گسترش فرهنگ نماز در مدارس دعوت نمود.

 

حجت الاسلام باباییان با اشاره به وضعیت نگران کننده مسلمانان در میانمار خواستار توجه نمازگزاران و کمک های مردمی شد و گفت: اگر مسلمانان صدای مظلومیت مسلمان دیگری را بشنوند و بی اعتنایی کنند در واقع مسلمان نیستند.

 

امام جمعه قروه در بخش پایانی سخنان خود به سخنرانی ترامپ در سازمان ملل متحد اشاره کرد گفت: رییس جمهور آمریکا با بی ادبی و گستاخی سخنانی را بیان نمود که نشان دهنده خشم آنان از اسلام ناب محمدی (ص) است.

 

وی ادامه داد: آمریکایی ها نشان دادند که هیچگاه از ملت ایران اسلامی راضی نمی شوند و همیشه در برابر پیشرفت ملت اسلامی ما خواهند ایستاد.

 

وی با تقدیر از مواضع رییس جمهور ایران در سخنرانی در سازمان ملل متحد گفت: باید در برابر زیاده خواهی دشمنان ایستاد و نباید چشم به خارج از مرزها دوخت.

 

 

امام جمعه دهگلان: مسلمانان زیر بیرق واحد اسلام از تفرقه پرهیز کنند

ماموستا یدالله محمدی در خطبه های نماز جمعه امروز دهگلان درمسجد جامع این شهر ضمن تبریک هفته دفاع مقدس گفت: هفته دفاع مقدس یاد آور رشادت ها، از خود گذشتگی و دلاورمردی رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس است.

 

ماموستا محمدی افزود: زمانی که کشور عراق به رهبری صدام جنگ 8 ساله را برملت ایران  تحمیل نمود دلاورمردانی از این مرز و بوم با رشادت وایثار از خاک و کشورشان دفاع کردند.

 

وی با بیان اینکه دفاع مقدس برگ زرینی در تاریخ پر افتخار جمهوری اسلامی ایران است و باید این ایام برای همگان به ویژه نسل جوان و نوجوان بازگو شود، ادامه داد:تبیین فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه و برگزاری اینگونه برنامه ها سبب ماندگاری این ایام و ماندن یاد و خاطره رشادتهای رزمندگان در تاریخ می شود.

 

ماموستا محمدی افزود: گرامیداشت این هفته یاد آوری از خود گذشتگی کسانی  است که خالصانه جان  وهستی خود را فدای این مرز و بوم نمودند و امنیت و آسایش را برای مردمشان به ارمغان آوردند.


 وی درادامه گف: امروز امنیت وآسایش که دو نعمت بزرگ هستند واین امنیت در ایران اسلامی مرهون تلاش و زحمات شهدا، ایثار گران، جانبازان و صبر و بردباری خانواه های معظم آنان است.


ماموستا محمدی ضمن تسلیت به مناسبت فرا رسیدن ماه محرم و ایام شهادت سید و سالار شهیدان حضرت امام حسین (ع)  گفت: هدف والای قیام امام حسین (ع)  زنده نگاه داشتن قرآن و اسلام بود و در واقع قیام حسینی جایگاه والایی دارد.


امام جمعه دهگلان با اشاره به توهین رئیس جمهور امریکا به ایران اسلامی گفت: مکر و نیرنگ آنان روز به سوی خودشان باز خواهد گشت.


 ماموستا محمدی با اشاره به اتحاد دنیای اسلام و وحدت مسلمانان گفت: دنیای اسلام نباید متفرق از هم باشد مسلمانان باید در یک صف متحد یار و پشتیبان هم باشند و در نیای اسلام جدایی و تفرقه معنایی ندارد.


وی در ادامه گفت: امروز دشمنان اسلام در فکر تفرقه مسلمانان بوده و با نقشه شوم می خواهند با کوچک نمودن کشورهای مسلمان بهتر منابع و اموال آنان را غارت کنند.


امام جمعه دهگلان افزود: متاسفانه امروز جهان اسلام در برابر جنایت هولناک کشور میانمار که با فجیع ترین شیوه مسلمانان اهل تستنن شافعی را قتل عام می کنند سکوت کرده است.


 وی از مسلمانان جهان خواست در برابر توطئه های دشمنان هوشیار باشند زیرا دشمن برای تلسط بیشتر خود بر کشورهای مسلمانان درصدد تفرقه و دو دستگی است.

انتهای پیام/M.I

کلمات کلیدی

  جمعه 31 شهریور 1396 | 16:15

  کد خبر : 26756

  منتشر کننده : M.I

  نظرات :

  هیچ نظری ثبت نشده است!

  کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
  لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  نام *
   

  کد امنیتی
   
     
  گردشگری استان کردستان

  به انتخاب سردبیر

  بیشتر ...

  مقـالـه / یادداشت

  بیشتر ...

  ADS

  ADS

  ADS

  کانال رسمی کردتودی در تلگرام

  سنه بازار

  ADS

  ADS