Go Up
kurdtoday
گروه : اجتماعی

جذب ۶ هزار حامی برای ایتام نیازمند کردستانی

حامیان ایتام، ایتام کردستانی، کمیته امداد کردستان

شش هزار حامی در شش ماهه نخست سال جاری برای ایتام نیازمند کردستانی جذب شدند.

به گزارش کُردتودی، مدیر کل کمیته امداد استان کردستان در نشست تخصصی شبکه های مردمی و موسسات عام المنفعه بر ضرورت مشارکت خیران در برنامه های این نهاد تاکید کرد.

 

محمد رسول شیخی زاده، مدیر کل کمیته امداد استان کردستان در این نشست با بیان اینکه مردم کردستان مردمان خیرخواهی هستند که همیشه در کارهای خیر پیش قدم هستند، عنوان کرد: باید تلاش شود  از این ظرفیت در جهت کمک به نیازمندان و رفع محرومیت استان بهره گیری شود.

 

وی ضمن بیان اینکه مردم نیکوکار استان در شش ماهه نخست سال جاری یک میلیارد تومان از طریق صدقات به نیازمندان کمک کردند، افزود: ۱۰۰ درصد کمک های مردمی صرف امور نیازمندان این استان می شود و در جهت کمک به تامین مسکن، جهیزیه، درمان، تحصیل، معیشت و سایر نیازمندی های فقرا هزینه می شود.

 

شیخی زاده در ادامه توسعه امداد الکترونیک و برون سپاری خدمات را از جمله برنامه های مهم این نهاد نام برد و اعلام کرد: در جهت کمک به نیازمندان باید از ظرفیت و همکاری  آموزش و پرورش، بسیج، دانشگاه ها، ائمه جمعه و جماعات و مساجد استفاده کنیم.

 

وی با بیان اینکه شش هزار حامی در شش ماهه نخست سال جاری برای ایتام کردستانی جذب شدند ، گفت: ۸۰ درصد از حامی های کودکان نیازمند استان در خارج از استان و اکثرا در تهران زندگی می کنند.

 

مدیر کل کمیته امداد استان کردستان با اشاره به وجود هفت هزار کودک یتیم و محسنین نیازمند عنوان کرد:  با توجه به سطح مشکلات و نیازمندی های مختلف این کودکان نیاز است خیران استان در این زمینه همت کنند و نیازمندی های ایتام استان را از طریق کمک ها و خدمات خود تامین کنند.

 

وی ایجاد اشتغال برای مددجویان با همکاری کارگاه ها و صاحبان مشاغل را از دیگر راه های کمک به نیازمندان استان بیان کرد و افزود: کمک های خیران می تواند در قالب ارائه خدمات مختلف به مددجویان این نهاد باشد.

انتهای پیام/M.I

چهارشنبه 29 شهریور 1396 | 07:20

کد خبر : 26732

منتشر کننده : M.I

نظرات :

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
گردشگری استان کردستان

به انتخاب سردبیر

بیشتر ...

مقـالـه / یادداشت

بیشتر ...

ADS

ADS

ADS

کانال رسمی کردتودی در تلگرام

سنه بازار

ADS

ADS