Go Up
kurdtoday
گروه : اجتماعی

شناخت موانع و فرصت های اشتغال و تولید در تحقق اقتصاد مقاومتی ضروری است

علمی پژوهشی،بسیج،اقتصاد مقاومتی،کارگروه،عباس سنتی،قروه

رئیس کارگروه علمی و پژوهشی بسیج شهرستان قروه گفت: همه تحلیل های علمی اقتصادی زمانی می تواند در زندگی شهروندان اثرات مثبت و ملموسی داشته باشد که منجر به شکل گیری و تجمیع سرمایه در شهرستان شود.

به گزارش کُردتودی، عباس سنتی در سخنرانی با اشاره به نقش کارگروه علمی شهرستان قروه در تحقق اقتصاد مقاومتی اظهار داشت: کارگروه علمی و پژوهشی بسیج شهرستان، متشکل از جمعی از اساتید دانشگاهی سطح شهرستان است که از دیدگاه علمی، مسائل و مشکلات شهرستان را تحلیل و راهکارهای آنرا بررسی می نمایند و نتایج را برای مسئولین امر ارسال می نمایند. 

 

وی افزود: با توجه به نامگذاری سال جاری از طرف مقام معظم رهبری، بنام سال اقتصاد مقاومتی، اشتغال و تولید ملی، این کارگروه از ابتدای سال جاری در جلسات خود موانع و فرصت های اشتغال و تولید در سطح شهرستان قروه را بررسی نمودند.

 

رئیس کارگروه علمی و پژوهشی بسیج شهرستان خاطر نشان کرد: همه تحلیل های علمی اقتصادی زمانی می تواند در زندگی شهروندان اثرات مثبت و ملموسی داشته باشد که منجر به شکل گیری و تجمیع سرمایه در شهرستان شود.

 

وی ادامه داد: شاخص سرانه سرمایه در شهرستان، بیانگر وضعیت واقعی شهرستان برای خلق فرصت های اقتصادی من جمله اشتغال خواهد بود و اگر در طول برنامه ریزی ها و سیاست گذاری سالیانه و یا برنامه های میان مدت 5 پنج ساله، سرانه خالص سرمایه شهرستان افزایش نیابد ، هیچ موفقیتی در بهبود وضعیت تولید و به تبع آن اشتغال و رفاه شهروندان بدست نخواهد آمد و باید فکر جدی برای مردم شود.

 

سنتی بیان داشت: طرح ها و پروژه هایی نظیر طرح جواد الائمه و محرومیت زدایی که از طرف سپاه شهرستان درحال اجرا  است، در کنار رفع مشکلات اجتماعی و عمرانی ، منجر به افزایش سبد سرمایه شهرستان می شود. زیرا برای رفع این موانع منابع مالی از خارج از شهرستان در اشکال مختلف وارد بخش های مختلف می شود و یا تسهیلاتی که در قالب طرح های اقتصادی مقاومتی به شهروندان ارائه می شود، همگی در ارتقای سرانه سرمایه در شهرستان موثر هستند و به بهبود وضعیت زندگی شهروندان در عمل کمک خواهند کرد. باید از زحمات مسئولین  سپاه شهرستان من جمله فرماندهی محترم آن برای این تلاش ها تقدیر کرد.

 

وی تصریح کرد: در حال حاضر یک فرصت بزرگ برای شهرستان ایجاد شده است که باید با همکاری مدیران، مردم و دست اندرکاران برای حفظ آن تلاش کنیم.

 

وی افزود: بر اساس طرح  وزارت صنعت، معدن و تجارت مقرر شده است که بخش هایی از زنجیره فولاد کردستان در شهرستان قروه و در شهرک صنعتی آونگان و گلالی اجرا شود. با اجرای این پروژه سرمایه قابل توجهی وارد شهرستان می شود و اشتغال با سطح بالایی در شهروندان ایجاد می شود. 

 

سنتی گفت: برای یکی از دو پروژه مذکور بیش از 4 هزاز میلیارد تومان پیش بینی شده است، این مبلغ نزدیک به 5 برابر بودجه استان کردستان در یکسال است! که اگر این مبلغ بخواهد توسط تجمیع پس اندازهای بخش خصوص شهرستان تامین شود سالهای زیادی طول می کشد. این پروژه برای 5000 نفر بطور مستقیم و غیر مستقیم شغل ایجاد خواهد کرد. 

 

وی ادامه داد: به زبان آوردن 5000 شغل ساده است اما در عمل ایجاد این میزان از اشتغال بسیار سخت و پیچیده است. باید از زحمات همه کسانی که برای این موضوع تلاش می کنند بویژه امام جمعه محترم شهرستان که در خطبه های نماز جمعه نیز به این موضوع پرداختند، تقدیر و تشکر کنیم. امیدواریم که با حضور مردم و مطالبه جدی آنان، این فرصت کم نظیر مورد استفاده قرار گیرد.

 

رئیس کارگروه علمی و پژوهشی بسیج شهرستان اظهار کرد: کارگروه علمی و پژوهشی بسیج شهرستان آماده پذیرش نظرات و پیشنهادات همه نخبگان و صاحب نطران شهرستان است و از همه کسانی که این کارگروه را پشتیبانی و حمایت می کنند، بویژه جناب سرهنگ شعبانی فرماندهی محترم سپاه شهرستان و سرکار خانم سرگرد صادقی و همه مدیران دستگاههای اجرایی تقدیر و تشکر می نماییم.     

انتهای پیام/M.I

چهارشنبه 29 شهریور 1396 | 08:00

کد خبر : 26728

منتشر کننده : م ح/sab

نظرات :

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
گردشگری استان کردستان

به انتخاب سردبیر

بیشتر ...

مقـالـه / یادداشت

بیشتر ...

ADS

ADS

ADS

کانال رسمی کردتودی در تلگرام

سنه بازار

ADS

ADS