Go Up
kurdtoday
گروه : سیاسی

جوانان کردستانی به‌دلیل «بیکاری» به شغل‌های کاذب و کوله‌بری روی آورده‌اند

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه عملکرد دولت در استان رضایت‌بخش نیست،گفت: جوانان کردستانی به‌دلیل "بیکاری" به شغل‌های کاذب و کوله‌بری روی آورده‌اند.

به گزارش کُردتودی، ماموستا فایق رستمی در بازدید از دفتر نمایندگی خبرگزاری تسنیم در استان کردستان، با اشاره به اوضاع منطقه و ناامنی‌های پیش آمده در کشورهای مسلمان و در عین حال امنیت در کشور اظهار داشت: خوشبختانه آرامش و امنیت در ایران و استان کردستان پایدار و حاکم است و همه مسلمانان شیعه و سنی با یکدیگر متحد هستند.

 

مردم کردستان برای تداوم آرمان‌های انقلاب از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کنند

وی گفت: مردم دیار کردستان همیشه وفاداری خود را به اسلام و نظام ثابت کرده‌اند و همیشه در صحنه هستند و برای تداوم آرمان‌های انقلاب از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کنند و در هر جایی از دنیا ظلمی صورت بگیرد پشتیبان آن قوم هستند.

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به فلسفه رسالت پیامبر اسلام(ص) تصریح کرد: پیامبر اکرم(ص) پس از 124 هزار پیامبر مبعوث شده و قرآن که شش هزار و 236 آیه از کلام خداوند است بعد از همه کتاب‌های آسمانی نازل و عظمت پیامبر(ص) و دین اسلام را بیان می‌کند.

 

خشونت و کشتار در دین اسلام "محکوم" است

ماموستا رستمی با بیان اینکه "خشونت، بی‌بند و باری، آدم‌کشی و کشت و کشتار" از دیدگاه قرآن، اسلام و علمای ایران و کردستان محکوم است، افزود: براساس فرموده قرآن؛ دین اسلام دین میانه‌رو، اعتدال، صلح، آرامش، ضدخشونت، ضدافراط و تفریط است و هیچ نقصی در آن وجود ندارد.

وی اظهار کرد: رسالت حضرت رسول اکرم(ص) عام بوده و محدودیت مکانی و زمانی ندارد و تا روز قیامت ماندگار است.

 

دشمنان مزدور و بی‌ایمان با پرچم اسلام، اقدام به کشتن مسلمانان بی‌گناه می‌کنند

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به فرموده حضرت رسول اکرم(ص) گفت: اگر همه دنیا نزد خداوند از بین برود، آسانتر از کشتن یک انسان با ایمان بوده و این سخن حاوی پیام روشنی است اما امروزه دشمنان مزدور و بی‌ایمان با نوشتن «أَشْهَدُ أَنْ لا إِلَهَ إِلاَّ اللهُ» «أَشْهَدُ أَنَّ مُحَمَّداً رَسوُلُ الله» بر روی پرچم‌های سیاه، اقدام به کشتن و خونریزی افراد بی‌گناه می‌کنند.

وی تصریح کرد: باید با کلمه «لا إِلَهَ إِلاَّ اللهُ» انسان‌ها را نجات داد نه آدم‌کشی کرد اما متأسفانه دست‌هایی ناپاک و نامحرم از کشورهای بیگانه خواهان خونریزی مسلمانان با دست خودشان هستند و می‌خواهند زیر بنای ممالک اسلامی را نابود کنند.

 

مسلمانان با "حفظ وحدت و انسجام" مانع خونریزی و تفرقه شوند

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: مسلمانان با حفظ وحدت و انسجام مانع خونریزی، تفرقه و دو دسته‌ای شوند. دشمنان به دنبال از بین بردن اتحاد بین مسلمانان هستند.

ماموستا رستمی با بیان اینکه دین اسلام، دین مهربانی است، افزود: کسی که در ظاهر شهادت به زبان بیارد و حتی کافر هم باشد کشتن آن جایز نیست چراکه دین اسلام دین رحمت بوده و برای مسکینان و حتی حیوانات ترحم دارد، بنابراین اقدام این دشمنان ظالم در کشتار و خونریزی کسانی که مشخص نیست با کدامین تاوان کشته می‌شوند غیر از جنایات و بی‌رحمی معنایی دیگر ندارد.

 

حملات تروریستی "ضدانسانیت، کرامت و وجدان بشری" است

وی در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به اقدامات تروریستی دشمنان در مساجد اظهار کرد: مسجد مرکز عبادت، وحدت، الفت، محبت و عبودیت پروردگار است و اگر در این مکان انفجاری صورت گیرد دور از انسانیت، کرامت و وجدان بشری است و دین اسلام هرگز این را نمی‌پذیرد.

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به عظمت دین اسلام عنوان کرد: دین اسلام از لحاظ سیاسی، نظامی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کامل و جامع و جامعه بشری را به سوی سعادت و خوشبختی سوق می‌دهد و به دنبال وحدت، انسجام، برادری و محبت است و "هیچ‌گونه" تبعیض و نقصانی در آن وجود ندارد.

 

ایران همیشه حامی "محرومین" است

وی با بیان اینکه ایران اسلامی همیشه حامی محرومین و تنها کشوری بوده که از امنیت و آسایش خوبی برخوردار است، گفت: در جنگ تحمیلی تمام ممالک شرق و غرب از صدام حمایت می‌کردند اما اتحاد و یکدلی مسلمانان و مردم سراسر کشور مانع از پیروزی آنها شد و همچنان ذره‌ای از آن اراده قوی مردم کم نشده است.

ماموستا رستمی با بیان اینکه ایران مرکز صلح و دوستی است، افزود: باید همه کشورها از قدرت و اقتدار نظام جمهوری اسلامی احساس امنیت کنند چراکه از لحاظ قدرت، اقتدار نظامی، سیاسی، منابع طبیعی و ظرفیت‌های خدادادی هیچ کشور دیگری با ایران برابری ندارد.

 

شیعه و سنی در کردستان کوچک‌ترین مشکلی باهم ندارند

وی با اشاره به اینکه پیروی از مذهب، به‌معنای پیروی از امنیت، فکر و قانون فقه و شرع است، اظهار کرد: خوشبختانه در استان کردستان به‌واسطه اقدام و عمل علما و ماموستاها؛ امنیت فکری، عقیده‌ای و مذهبی رعایت شده و هیچ اختلاف نظری در بین مسلمانان شیعه و سنی وجود ندارد.

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: توهین به مقدسات شیعه و سنی لطمه بزرگی به اسلام می‌زند و از دیدگاه اسلام توهین، اهانت و غیبت به مسلمانان محکوم است.

 

فتوای حکیمانه مقام معظم رهبری؛ نقطه عطفی در وحدت جهان اسلام

وی به نقش مقام معظم رهبری در تحکیم وحدت در کشور و از آن مهم‌تر وحدت جهان اسلام اشاره کرد و گفت: پیروی از رهنمودهای رهبر فرزانه انقلاب به جامعه بشریت کمک کرده و اتحاد، برادری، عشق و علاقه مسلمانان شیعه و سنی را تقویت می‌کند چراکه معظم‌له همیشه به حفظ وحدت و انسجام و دوری از تفرقه تاکید فرموده‌اند.

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: تفرقه و اختلاف نظر شیعه و سنی در منطقه و کشور به ضرر مسلمانان و سبب خوشحالی دشمن می‌شود بنابراین همه با هم نباید اجازه دهیم که دشمنان اسلام احساس شادی و پیروزی کنند.

 

عملکرد دولت در کردستان رضایت‌بخش نیست

وی در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به‌ ظرفیت‌ها و نیازمندی‌های استان گفت: کردستان مرکز فرهنگ، تمدن، علم، دانایی و علمای آئینی است و این ظرفیت‌ها سبب خوشحالی است اما نباید تنها به این داشته‌ها اکتفا کرد بلکه باید در حوزه اشتغال، عمران و آبادانی نیز کارهای بیشتری انجام شود چراکه این خطه از منابع و معادن خاصی برخوردار است.

ماموستا رستمی افزود: اگر بگوییم در این خطه از سرزمین خدمتگزاری نشده، «بی‌انصافی» است اما با وجود این همه ظرفیت‌ها و منابع کنونی، عملکرد دولت در کردستان «رضایت‌بخش» نبوده و آمار بالای بیکاری جوانان فارغ‌التحصیل کردستانی شایسته نظام جمهوری اسلامی نیست.

 

جوانان کردستانی به‌دلیل "بیکاری" به شغل‌های کاذب و کوله‌بری روی آورده‌اند

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر اشتغالزایی در استان گفت: کردستان از منابع و معدن‌های زیادی برخوردار است اما متأسفانه به این ظرفیت‌ها توجه نشده و امیدوارم دولت دوازدهم در راستای تحقق شعار "اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال" گام بردارد تا برای رفع نیازها به کشورهای بیگانه متکی نشویم.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به آسیب‌های حاشیه‌نشینی گفت: باید دولت به مردم حاشیه‌نشین و روستا‌نشین بیشتر توجه کند و با فراهم کردن امکانات مانع مهاجرت روستانشینان به شهرها شود.

 

اقتصاد مقاومتی در استان کردستان تحقق پیدا نکرده است

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: باید تولید و اقتصاد کشور را تقویت کنیم تا در همه زمینه‌ها صادرات‌محور باشیم و مردم و مسئولان از تولیدکنندگان داخلی حمایت کنند.

ماموستا رستمی با بیان اینکه تاکنون اقتصاد مقاومتی در استان کردستان تحقق پیدا نکرده است، افزود: نباید مسئولان تنها به برگزاری جلسات اکتفا کنند و قول‌های آنان از شعار خارج و عملی شود.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره ظرفیت‌های گردشگری خطه استان اظهار کرد: متأسفانه ضعف‌های زیادی در حوزه میراث فرهنگی کردستان وجود دارد و هنوز نقاط‌ گردشگری زیادی شناسایی و مشخص نشده است.

 

امام جمعه پاوه از شاخص‌ترین علمای کُرد در مسیر تقریب مذاهب اسلامی است

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری در بخشی دیگر از سخنان خود به خدمات علمای کُرد به اسلام و نظام مقدس اسلامی به‌عنوان الگویی برای همه نخبگان و فرهیختگان اشاره کرد و گفت: یکی از شاخص‌ترین علمای کُرد که تلاش‌هایش برای تقریب مذاهب اسلامی و تقویت وحدت شیعه و سنی شایسته تقدیر است «ماموستا ملاقادر قادری» امام جمعه پاوه است.

وی گفت: ماموستا قادری شخصیتی بلند مرتبه و دلسوز انقلاب است و همیشه در خطبه‌ها و برنامه‌هایش دنبال سعادت ملت، دولت و کشور بوده و از اول انقلاب تاکنون یکی از وفادارترین افراد به نظام است.

 

«سردار رجبی» اقدامات بی‌نظیری در راستای محرومیت‌زدایی مناطق محروم استان انجام داده است

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری بخشی دیگر از سخنان خود با قدردانی از زحمات نیروهای سپاه، نظامی و انتظامی و دستگاه‌های امنیتی برای ایجاد امنیت و آسایش حاکم بر استان خاطرنشان کرد: باید مردم قدر تلاش‌های شبانه‌روزی این عزیزان را بدانند.

وی با اشاره به خدمات سپاه بیت‌المقدس کردستان در راستای محرومیت‌زدایی روستاها گفت: سپاه برای عمران و آبادانی مناطق محروم تلاش می‌کند و زحمات آنان جای تقدیر و شایستگی دارد.

ماموستا رستمی با قدردانی از زحمات سردار رجبی افزود: فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان فردی دلسوز و برای محرومیت‌زدایی، عمران و آبادانی مناطق محروم استان تلاش‌ و کارهای خوبی انجام داده است.

وی اظهار کرد: از خداوند متعال می‌خواهم امنیت و آرامش در کشورهای اسلامی تقویت و قتل و عام و خونریزی ریشه‌کن و اتحاد، وحدت و محبت در همه کشورها برقرار شود.

 

تسنیم مشکلات کردستان را "صادقانه و متعهدانه" منعکس می‌کند

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به فعالیت‌های خبرگزاری بین‌المللی تسنیم در کردستان اظهار کرد: حقیقتاً این رسانه مشکلات و واقعیت‌های استان را «منصفانه، صادقانه و متعهدانه» بیان و منعکس می‌کند و در راستای تقویت نظام گام برمی‌دارد.  

وی با بیان اینکه بنده روزانه اخبار و فعالیت‌های این رسانه را دنبال و رصد می‌کنم، اضافه کرد: خبرگزاری از وجود جوانانی متعهد برای انعکاس اخبار و انجام امور بهره می‌برد و "زمان‌‌شناس، دشمن‌شناس" و مصلحت‌های نظام را در نظر می‌گیرد و خبرهای منتشر شده از روی صداقت و واقعیت است.

انتهای پیام/M.I

کلمات کلیدی

  دوشنبه 27 شهریور 1396 | 09:39

  کد خبر : 26717

  منتشر کننده : M.I

  نظرات :

  هیچ نظری ثبت نشده است!

  کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
  لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  نام *
   

  کد امنیتی
   
     
  گردشگری استان کردستان

  به انتخاب سردبیر

  بیشتر ...

  مقـالـه / یادداشت

  بیشتر ...

  ADS

  ADS

  ADS

  کانال رسمی کردتودی در تلگرام

  سنه بازار

  ADS

  ADS