Go Up
kurdtoday
گروه : اجتماعی

زندگی های سخت کارگران گلی در روستای دزلی مریوان

زندگی های سخت کارگران گلی،  روستای دزلی مریوان ،  عرق شرم ، بر پیشانی کوره نشینان

نزدیک روستا می شویم گلدسته دودکش های بلند کوره های آجرپزی شکل جدیدی از زندگی را تعریف می کند تصویری غبار آلود که با رنج کاری سخت آمیخته شده و زندگی مردمانی را غالب میگیرد که تنها به افزایش ارتفاع ردیف های آجر چیده شده دل خوش کرده اند....

به گزارش کُردتودی، نزدیک روستا می شویم گلدسته دودکش های بلند کوره های آجرپزی شکل جدیدی از زندگی را تعریف می کند تصویری غبار آلود که با رنج کاری سخت آمیخته شده و زندگی مردمانی را غالب  میگیرد که تنها به افزایش ارتفاع ردیف های آجر چیده شده دل خوش کرده اند. 


تیغ آفتاب درشهریور ماه برش بیشتر دارد که هیچ جنبنده ای توان مقابله با آن را ندارد درهمین حال زنان و مردان روی خاک داغ و زیر آفتاب سوزان، خشت روی خشت می‌گذارند تا روزگارشان را بنا کنند.  
 

گرمای طاقت فرسای کوره های آجر پزی و نیاز مردمان سخت کوش به ادامه ی حیات آنان را در این فصل گرما از سال در مناطقی دور از خانه هایشان به این حرفه مشغول ساخته است.


كوره های آجرپزی مریوان كه به صورت سنتی كار می كنند، هرسال كارگران زیادی را از منطقه غرب كشور جذب می كند كه بیشتر به صورت خانوادگی كار می كنند. امسال به دلیل گرانی سوخت، حضور این كارگران كمتر از گذشته بود.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

گزارش تصویری از الهام امی

منبع: آفتاب دل

انتهای پیام/M.I

دوشنبه 27 شهریور 1396 | 08:38

کد خبر : 26715

منتشر کننده : م ر/a

نظرات :

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
گردشگری استان کردستان

به انتخاب سردبیر

بیشتر ...

مقـالـه / یادداشت

بیشتر ...

ADS

ADS

ADS

کانال رسمی کردتودی در تلگرام

سنه بازار

ADS

ADS