کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

نماینده مردم بیجار در مجلس شورای اسلامی :

کارشناسی و جانمایی مجدد پروژه فولاد انجام می شود/ ثبت جهانی فرش دستباف بیجار در راه است

حمدالله کریمی ، نماینده مردم بیجار در مجلس شورای اسلامی، دیدار با وزیر صنعت، معدن ، تجارت، جانمائی مجددا فولاد، فرش بیجار، بیجار بام ایران

نماینده مردم بیجار در مجلس شورای اسلامی در خصوص تایه دیدار خود با وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: طبق دستور وزیر کارشناسی و جانمائی مجدد پروژه فولاد انجام می شود.

به گزارش کُردتودی، حمدالله کریمی در گفت و گو با بیجار بام ایران در خصوص نتیجه دیدار خود با وزیر صنعت،معدن و تجارت اظهار داشت: در این دیدارگزارشی از وضعیت بحرانی اشتغال و معیشت جوانان، محرومیتهای شهرستان و استعدادها و پتانسیل های حوزه انتخابیه ام به وزیر صنعت، معدن ، تجارت ارائه نمودم.

 

وی افزود: شریعتمداری با درک موقعیت استراتژیک بیجار در غرب کشور و وضعیت فعلی شهرستان، توجهات ویژه ای به شهرستان داشتند و قول هر گونه مساعدت به شهرستان و تعامل با اینجانب را دادند.

 

نماینده مردم بیجار در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: پیرو اعتراض و تذکراتی که قبلا" نیز به وزارت وقت نموده بودم و در نطق میان دستور مجلس نیز بیان شد، نامه ای مکتوب به وزیر تقدیم شد ، که وی بلافاصله دستور و پاراف مستقیم خود را نسبت به انجام کارشناسی و جانمایی مجدد پروژه فولاد صادر نمودند.

 

کریمی با تاکید بر اینکه فرش آهنین بیجار به دلیل قدمت و استحکامش از شهرت جهانی برخوردار است ،گفت:در خصوص توانمندی خاص شهرستان بیجار و شهرت جهانی این دیار در فرش دستباف نیز گزارشی مکتوب به وزیر ارائه شد که وی فورا دستورات مستقیم خود مبنی بر ثبت جهانی فرش دستباف بیجار را صادر نمودند تا مرحله مقدماتی این ثبت جهانی اجرایی شود.

 

وی تصریح کرد: تعطیلی و یا نیمه فعال بودن بسیاری از واحدهای صنعتی شهرستان همواره دغدغه اینجانب بود و یکی از اهداف دوران نمایندگیم فعال نمودن و بهره برداری این واحدها بوده است، مراتب به اطلاع وزیر رسانده شد و وی با توجه ویژه ای که به این شهرستان دارند ، دستوراتی نیز در این خصوص جهت کمک مالی به واحدهای شهرک صنعتی بیجار صادر نمودند.

انتهای پیام/M.I

یکشنبه 26 شهریور 1396 | 13:00

کد خبر : 26713

منتشر کننده : ط ج/bj

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید