Go Up
kurdtoday
گروه : سیاسی

زاهدی، استاندار پروازی که جرات نداشت خانواده‌اش را به سرزمین اصالت و فرهنگ بیاورد!

استاندار پروازی، سرزمین اصالت و فرهنگ، استاندار قزوین، استاندار کردستان

زاهدی، پس از انتخاب بعنوان استاندار قزوین گفته که من بصورت پروازی به کُردستان رفت و آمد داشتم و خانواده من در کُردستان حضور نداشتند؛ این در حالی است که خانواده زاهدی به گفته وی، در دیگر استان‌های تحت مدیریت وی و همچنین در قزوین حضور خواهند یافت.

به گزارش کُردتودی، خبر انتخاب زاهدی، استاندار کُردستان به عنوان استاندار قزوین آن هم در کوران داغ انتخاب استانداران جدید در دولت دوازدهم سروصدای بسیاری را در فضای مجازی و رسانه‌ها به راه انداخت.

 

عبدالمحمد زاهدی، استاندار سیاسی کار، با تجربه و البته خسته که سابقه مدیریتی چندین استاندار را در کارنامه دارد، سال 92 و به دلیل عدم حجت آقای وزیر کشور در کُردستان، به ناگهان به کُردستان آمد و سکان مدیریتی استان را در دست گرفت.

 

یکی از جنجالی ترین بخش‌های مدیریتی زاهدی، انتصاب رئیس دفتر وی بود که بدون سبقه سیاسی و کار دولتی مشخص پا به استانداری کُردستان گذاشت؛ استانی که بسیار لایق تر و متخصص تر از ایشان را در دل خود جای داده ولی در کمال ناباوری وی سه پست رئیس دفتری، مشاور و مسئول روابط عمومی استانداری کُردستان را دست گرفت.

 

انتصاب مدیران سیاسی همسو با کانون قدرت و بی خبر از اوضاع و احوال معیشتی مردم از دیگر نتایج کارنامه کاری عبدالمحمد زاهدی بود که نقدهای بسیاری را در دوران مدیریتی خود از جانب رسانه‌های مردمی به جان خرید.

 

تشکیل و تقویت گروهی به نام «دفن» برای حذف وی نیز از دیگر چالش‌های مدیریتی زاهدی بود که عملاً در یکسال پایانی مدیریت در کُردستان، این جریان فکری وی را به شدت منزوی کرده بود که یکی از دلایل نیمه کاره ول کردن کردستان و رفتن به قزوین نیز همین فشار داخلی بود.

 

زاهدی، پس از انتخاب بعنوان استاندار قزوین گفته که من بصورت پروازی به کُردستان رفت و آمد داشتم و خانواده من در کُردستان حضور نداشتند؛ این در حالی است که خانواده زاهدی به گفته وی، در دیگر استان‌های تحت مدیریت وی و همچنین در قزوین حضور خواهند یافت.

 

واکاوی اینکه چرا استاندار کُردستان جرات نداشت خانواده خود را به کُردستان بیاورد و یا هر تعبیر دیگری، را به دست افکار عمومی می سپاریم تا شهروندان استاندار دولتی را که 72 درصد رای آنان را بدست آورد بهتر بشناسند.

 

از سوی دیگر، این روزها تیمی پشت پرده به شدت تمام تلاش خود را برای انتصاب استاندار آتی کُردستان از میان گزینه‌های مطرح و نام آشنا به کار بسته و در این مسیر از مرکزنشینان تهرانی و هم تیمی‌های خود در کمک گرفته‌اند.

 

یقیناً انتصاب هرکدام از گزینه‌های این تیم به دلیل سیاسی بودن افراد و نبود تخصص کافی ضربه‌ای دیگر بر پیکر استان کُردستان خواهد بود و باید کلمه توسعه را به کلی فراموش شده تلقی کرد.

منبع: نوای آبیدر

انتهای پیام/M.I

شنبه 25 شهریور 1396 | 11:01

کد خبر : 26707

منتشر کننده : M.I

نظرات :

بهرام پاسخ دوشنبه 27 شهریور 1396 | 22:29

0
1

تا بوده کردستان مظلوم بوده مظلوم خواهد بود تا ابد

پرسشگر پاسخ سه شنبه 28 شهریور 1396 | 09:17

0
0

استانداری که اینقدر شهامت نداشته که خانواده اش را به کردستان بیاورد، چطور می توانسته برای این استان کار مفیدی انجام دهد؟ به نظرم چنین فردی فقط یک مترسک بوده تا یک استاندار واقعی.

شهروند پاسخ سه شنبه 28 شهریور 1396 | 09:28

0
0

کسی که از مام میهن دل چرکین است_ خدا را شکر که رهسپار قزوین است.

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
گردشگری استان کردستان

به انتخاب سردبیر

بیشتر ...

مقـالـه / یادداشت

بیشتر ...

ADS

ADS

ADS

کانال رسمی کردتودی در تلگرام

سنه بازار

ADS

ADS