Go Up
kurdtoday
گروه : اجتماعی

هیچ ، تمام دارایی بانو زیور/ دستان توانمند جهادی که به یاری شتافتد

اردوهای جهادی، مردم محروم ، محرومیت ، ننه زیور، بازسازی ، مشکلات ، دانشجویان بسیجی ، بیجار بام ایران

گروه های جهادی سفیران عشقی هستند که با حضور در روستاهای محروم در بحث عمران و آبادانی یاری گر مردم محروم منطقه هستند.

به گزارش کُردتودی، اردوهای جهادی نامی عجین شده با دانشجویانی است که برای خدمت به محرومان دست از پا نمی شناسند. اردوهای جهادی یکی از تاکیدات رهبر معظم انقلاب برای خودسازی و آشنایی دانشجویان با فضای جامعه است.

 

هدف از برگزاری این اردوهای جهادی، بر پایه سازندگی استوار شده است که این سازندگی از خودسازی درونی افراد آغاز و به سازندگی در مناطق محروم خلاصه می شود.

 

بیش از 50 نفر از دانشجویان بسیجی دانشگاه های شهرستان بیجار در قالب پنجمین اردوهای جهادی با حضور در روستاهای آغبلاغ طغامین ، گل تپه ، قزلجه وکله زان با کار شبانه روزی و انجام کارهای عمرانی ، فرهنگی و هنری چند روزی را طعم تلخ محرومیت که روستائیان این منطقه با آن دست و پنجه نرم می کنند را چشیدند.

 

 

در هنگامه‌ای که خیلی‌ها به دنبال منافع شخصی هستند، جوانان و پیرمردانی را سراغ داریم که از خود می‌گذرند، از آسایشی که در خانه‌ها و شهرهایشان دارند تا با هجرت به آرامش برسند؛ هجرت به سرزمین‌هایی که اهالی آن برای همه ما آشنا هستند، حرف‌زدن‌شان شیرین است و قلب‌هایشان پر از محبت و نگاه‌هایشان مهربان.

 

بعد از گذشت چند روز از استقرار این گروه ها در روستاهای محروم بخش کرانی به همراه فرمانده سپاه ، مدیر آموزش و پرورش بخش کرانی، مسئول بسیج دانشجویی ، مسئول بسیج سازندگی و یکی دیگر از خبرنگاران شهرستان بیجار برای بازدید از فعالیت های دانشجویان راهی روستای قزلجه شدیم.
 

بعد از طی کردن 90 کیلومتر در جاده های پر پیچ و خم به روستای مورد نظر رسیدیم ، روستائی که از بدو ورود محرومیت در آن بی داد می کرد.

 

در هنگامه‌ای که خیلی‌ها به دنبال منافع شخصی هستند، جوانانی  را سراغ داریم که از خود می‌گذرند، از آسایشی که در خانه‌ها و شهرهایشان دارند تا با هجرت به آرامش برسند؛ هجرت به سرزمین‌هایی که اهالی آن برای همه ما آشنا هستند، حرف‌زدن‌شان شیرین است و قلب‌هایشان پر از محبت و نگاه‌هایشان مهربان و در دلشان هزار نا گفته از زخم روزگار دارند.

 

 

حضور بیش از 20 نفر از دانشجویان برای تعمیر و نوسازی خانه یکی از محرومان این روستا نمونه بارز فعالیت جهادی دانشجویان است که محرومیت را با تمام وجود در این خانه حس کرده اند.

 

در این خانه "همه با هم "در یکجا مشغول فعالیت شده بودند و گوشه ای از کار را گرفته بودند تا به دیگران بگویند " همه با هم" می توانیم.

 


 

یکی از دانشجویان معنای جهاد را در نوسازی و مرمت این خانه فرسوده تمام کرده بود و با هدیه کردن موزاییک و کاشی ها رایگان سعی در خوشحال کردن دل پیرزنی را داشت که با نگهداری از فرزند معلولش چهره اش خسته از روزگار شده است.

 

 

در منزل ننه زیور هر یک از دانشجویان مشغول کاری بودند تا هر چه زودتر کار را به سرانجام برسانند و مادر پیر و دل رنجیده از روزگار طاقت فرسا در این خانه اسکان داده شود.

 

 

ننه زیور با حضور در بین دانشجویانی که مشغول کار کردن بودند با اشک های که در چشمانش جاری بود و با لهجه شیرین ترکی از خداوند منان برای حضور این جهادگران و ساخت خانه نو قدردانی می کرد.

 

کار فقط برای رضای خدا است

فرمانده سپاه بیجار در این بازدید با اشاره به کار خداپسندانه دانشجویان جهاد گر بیان داشت:هجرت و دوری از شهرنشینی و آشنایی دانشجویان با مشکلات محرومین روستاها یکی از دستاوردهای این برنامه است.

 

وی گفت: خدمت رسانی به محرومین روستاهای دور افتاده یکی دیگر از دستاوردهای اردوهای جهادی است که اجر و ثواب آن با هیچ چیز دیگر عوض نمی شود.

 

عسگری خاطر نشان کرد: بیش از 50 نفر از دانشجویان بسیجی دانشگاه ها و مراکز علمی شهرستان بیجار در روستاهای محروم بخش کرانی به مدت 10 روز در قالب اردوهای جهادی مشغول فعالیت های عمرانی ، فرهنگی ، علمی و هنری هستند.

 

 

گروه های جهادی "سفیران عشق" در روستاهای آغبلاغ طغامین

الهام مرادی یکی از دانشجویان بسیجی که بعنوان سرگروه خواهران شرکت کننده در این اردو است ، در گفت و گو با خبرنگار ما گفت: روستائیان این منطقه با مشکلات خیلی زیادی دست و پنجه نرم می کنند.

 

وی تصریح کرد: نبود مدارس راهنمایی و دبیرستان یکی از معضلات فرهنگی است که موجب شده دختران تا کلاس پنجم ابتدایی بیشتر حق تحصیل نداشته باشند و باید ازدواج کنند.

 

سرگروه اردوهای جهادی خواهران در ادامه بیان داشت: نبود آب آشامیدنی ، نداشتن خانه بهداشت ، نبود پزشک و مشکلات بهداشتی در روستا از دیگر مسائلی است که در این روستاها به وفور دیده می شود.

 

لازم به ذکر است اردوهای جهادی از تاریخ 13 شهریور به مدت 10 روز فعالیت خود را در روستاهای محروم بخش کرانی آغاز کرده اند و تا 22 شهریور ادامه دارد.

 

منبع : بیجار بام ایران

انتهای پیام/M.I

شنبه 25 شهریور 1396 | 12:00

کد خبر : 26703

منتشر کننده : ط ج/bj

نظرات :

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
گردشگری استان کردستان

به انتخاب سردبیر

بیشتر ...

مقـالـه / یادداشت

بیشتر ...

ADS

ADS

ADS

کانال رسمی کردتودی در تلگرام

سنه بازار

ADS

ADS