Go Up
kurdtoday
رییس دانشگاه پیام نور قروه:گروه : اجتماعی

حمایت از تولید داخلی و بهره گیری از خرد جمعی اساتید راه کار تحقق اقتصاد مقاومتی است

رییس دانشگاه پیام نور قروه، محمد خالدیان،دانشگاه پیام نور،تولید داخلی،حمایت از تولید داخلی،اقتصاد مقاومتی

رییس دانشگاه پیام نور قروه با بیان اینکه باید در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی از خرد جمعی اساتید دانشگاهی استفاده نمود گفت: حمایت از تولید داخلی و ایجاد انگیزه در جوانان از عوامل اصلی تحقق اقتصاد مقاومتی هستند.

به گزارش کُردتودی، محمد خالدیان در جلسه ای که با حضور اساتید دانشگاه پیام نور شهرستان قروه و در راستای بررسی اقتصاد مقاومتیف موانع بر سر تولید و اشتغال برای جوانان برگزار شد اظهار داشت: قشر اساتید می توانند در راستای ارائه راه کارها و عملیاتی ساختن شعار اقتصاد مقاومتی در سطح شهرستان قروه با توجه به رشته تحصیلی و تخصصی خود و با توجه به توانمندی ها و ظرفیت های شهرستان قدم بردارند.

 

وی با راه گشا خواندن راه کارهای اساتید افزود: وقتی راه کارها بر اساس پتانسیل ها و بر اساس خرد جمعی ارائه شود اثر گذاری خود را نشان خواهد داد.

 

رییس دانشگاه پیام نور قروه با بیان اینکه اولین عامل تاثیرگذار در موارد بحرانی و در وقوع تحریم ها اقتصاد مقاومتی است افزود: در حوزه های مختلف با تشخصی به موقع و با پیگیری راه کارها می توان با بهره گیری از اقتصاد مقاومتی تهدیدها را به فرصت ها تبدیل نمود.

 

خالدیان با بیان اینکه امروز اشتغال به یک دغدغه برای قشر تحصیلکرده تبدیل شده است افزود: حمایت از تولید داخلی و نیز احساس مسئولیت در قبال جامعه نقش ارزنده ای در ایجاد اشتغال پایدار خواهد داشت که از مصادیق تحقق اقتصاد مقاومتی است.

 

در ادامه این جلسه نیز اساتید دانشگاه پیام نور قروه با اشاره بر لزوم مقابله با خام فروشی بر ایجاد عزم جدی در راه اندازی واحدهای صنعتی تبدیلی تاکید نمودند و فرهنگ سازی در این خصوص را از مهمترین عوامل ان برشمردند.

 

استفاده از تعاونی ها، بهره گیری از نیروهای انسانی، حمایت از تولید داخلی، مدیریت بهینه مصرف، حمایت از مشارکت های مردمی، اصلاح قوانین بانکی، ایجاد شرکت های دانش بنیان، برنامه ریزی و شفاف سازی مدیریتی، ایجاد کارگاه های بسته بندی محصولات کشاورزی و جلوگیری از قاچاق کالا و ... از جمله راه کارهایی بود که توسط اساتید دانشگاه پیام نور قروه ارائه شد.

 

انتهای پیام/a.p

پنجشنبه 23 شهریور 1396 | 11:18

کد خبر : 26689

منتشر کننده : م ح/sab

نظرات :

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
گردشگری استان کردستان

به انتخاب سردبیر

بیشتر ...

مقـالـه / یادداشت

بیشتر ...

ADS

ADS

ADS

کانال رسمی کردتودی در تلگرام

سنه بازار

ADS

ADS