کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

شهید احمد کریمی با جان و دل به عضویت سپاه درآمد

شهید احمد کریمی، جان و دل، عضویت سپاه، روستای چشمیدر سروآباد، درس و مدرسه، عداوت و دشمنی، استکبار جهانی، کاروان شهدا، شهید لطیف راستی

علی رغم شرایط خاص منطقه و استمرار شرارت گروهک های ضدانقلاب در برخی مناطق کردستان و هم چنین کینه و عداوت نیروهای ضد انقلاب نسبت به نیروهای بومی که در نهادهای انقلابی خدمت می کردند، شهید احمد کریمی با جان و دل به عضویت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درآمد.

به گزارش کُردتودی، پاسدار شهید احمد کریمی در سال 1343 در روستای چشمیدر از توابع شهرستان سروآباد در خانواده‌ای کشاورز دیده به جهان گشود. احمد از همان روزهای کودکی به کمک پدرش شتافت و در ایامی که از درس و مدرسه فارغ می شد در کارهای کشاورزی و دامداری به پدرش کمک می کرد.

 

احمد بعد از پایان تحصیلات مقطع ابتدایی در زادگاهش، به دلیل نبود مدرسه راهنمایی راهی شهرستان مریوان شد و در منزل دوست و هم کلاسی شهیدش «حمید محمدی» سال اول راهنمایی را پشت سر گذاشت، اما از نیمه های سال دوم راهنمایی به دلیل مشکلات اقتصادی که دامن گیرش بود، درس و مدرسه را رها کرد و به زادگاهشش بازگشت.

 

احمد بعد از بازگشت به روستا نزدیک به یک سال در زادگاهش به کار کشاورزی و دامداری مشغول شد و بعد از آن برای کسب درآمد بیشتر در سن چهارده سالگی راهی تهران شد و در غربت مشغول به کار شد. دو سالی از حضور احمد در تهران سپری می شد، که به زادگاهش بازگشت و سنت حسنه ازدواج را به جای آورد و تشکیل خانواده داد.

 

دو سالی از زندگی مشترک احمد و همسرش سپری می شد، که احمد به خدمت سربازی فراخوانده شد. جدیت، پشتکار و توان بالای مدیریتی، صداقت و امانت داری احمد در دوران خدمت مقدس سربازی باعث شد، مسئولین سازمان رزم سپاه از ایشان دعوت نمایند تا به عنوان پاسدار به عضویت رسمی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درآید.

 

علی رغم شرایط خاص منطقه و استمرار شرارت گروهک های ضدانقلاب در برخی مناطق کردستان و کینه و عداوت نیروهای ضد انقلاب نسبت به نیروهای بومی که در نهادهای انقلابی خدمت می کردند، احمد با جان و دل عضویت در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را پذیرفت و برای خاموش کردن شعله های آتش و کینه اشرار و نیروهای ضدانقلاب سلاح به دست گرفت و به مصاف نیروهای ضد انقلاب رفت.

 

شهید احمد کریمی مدتی بعد به همراه همسر و فرزندانش، راهی شهر مریوان شد. محل خدمت کاک احمد شهر مریوان بود، البته روستاهای دور افتاده، ارتفاعات بلند و کوه های سر به فلک کشیده مریوان خاطرات وصف ناشدنی از حضور شهید کریمی هم رزمانش در دل خود جای داده است.

 

شهید کریمی نسبت به رعایت اصول و قواعد دین مبین اسلام بسیار مقید بود و برپایی نماز اول وقت و حضور در نماز جمعه را از وظایف خود می دانست. پایبندی به روابط خانوادگی و سعی و تلاش در تربیت و پرورش اسلامی و انسانی فرزندان نیز از جمله اعتقادات راسخ شهید احمد کریمی به حساب می آمد.

 

پاسدار شهید احمد کریمی در روز بیست و نهم اردیبشهت ماه سال 1388 توسط ایادی استکبار جهانی در اطراف شهر مریوان به شهادت رسید و به کاروان شهدای مظلوم و غریب کردستان ملحق شد.

 

شهید احمد کریمی در کنار شهید لطیف راستی

 

شهید احمد کریمی

 

منبع: پیشمرگ روح الله
 
انتهای پیام/sh.s

پنجشنبه 23 شهریور 1396 | 09:25

کد خبر : 26683

منتشر کننده : الف ر/p

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

پیشنهاد سردبیر:

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید