کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

عدم رعایت حق تقدم و توجه به جلو از عوامل حوادث درون شهری در سقز است

راهنمایی و رانندگی، مدارس، ترافیک، رعایت حق تقدم، توجه به جلو، حوادث رانندگی درون شهری

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان سقز گفت: بیشتر حوادث رانندگی درون شهری عدم رعایت حق تقدم و عدم توجه به جلو در رانندگی می باشد.

به گزارش کُردتودی، کاظمی در آستانه بازگشایی مدارس در گفتگو با گولان سقز اظهار داشت: با توجه به فرا رسیدن اول مهر و بازگشایی مدراس لازم است که کلیه شهروندان اعم از رانندگان و عابرین مقررات راهنمایی و رانندگی را رعایت نمایند تا در سال تحصیلی جدید بتوانیم به کمک شهروندان نظم ترافیکی خوبی را فراهم کنیم و همه کاربران ترافیکی با آرامش خاطر بیشتری در معابر شهری تردد نمایند و کمتر شاهد حوادث تلخ و ناگوار در رانندگی باشیم.

 

کاظمی افزود: والدین و پلیس با احترام به قانون و مقررات رانندگی، باید الگوی خوبی برای کودکان و دانش آموزان باشند چرا که هر عملی که ما آنجام می دهیم بچه‌ها از آن الگوبرداری می کنند بر همین اساس، احترام به قوانین و مقررات نسل های آینده را قانونمند بار خواهد آورد و فرهنگ صحیح رانندگی و نحوه عبور و مرور از معابر را در وجود آنها نهادینه خواهد کرد.

 

وی گفت: متاسفانه بیشتر حوادث رانندگی درون شهری بدلیل عدم رعایت حق تقدم و عدم توجه به جلو می باشد که رانندگان یا از قوانین و مقررات و رعایت حق تقدم اطلاعات کافی ندارند یا اینکه به قوانین توجه نکرده، و به نوعی قانون گریزند که عامل بیشتر فشارهای روحی روانی و گره های ترافیکی در تصادفات، همان بی توجهی به مقررات راهنمایی و رانندگی، عجله و شتاب در رانندگی است.

 

کاظمی اضافه کرد: وقتی سوابق رانندگی اشخاصی که تصادف کرده اند(نمرات منفی و جرائم رانندگی ) را بررسی ‌کنیم مشاهده خواهیم کرد اینها افرادی هستند که قوانین و مقررات را نادیده گرفته و رانندگی تهاجمی و قانون گریزی را اتخاذ نموده اند.      

 

وی خاطرنشان کرد: یکی دیگر از عامل های بروز تصادفات درون شهری عدم رعایت حق تقدم است که برابر ماده 136 آیین نامه راهنمایی و رانندگی بر کلیه ی رانندگان وسایل نقلیه و عابرین اجباری است و توجه نکردن رانندگان به جلو و جوانب (عابرین درحال عبور از عرض خیابان) می باشد، لازم به ذکر است عابرین نیز باید رعایت کرده و از نقاطی که خط کشی گذرگاه عابر پیاده یا پل های هوایی وجود دارد عبور کنند. امیدوارم مسئولین شهرداری‌ها هم نسبت به خط کشی گذرگاه های عابر پیاده الخصوص جلو مدارس تا قبل از بازگشایی مدارس اقدام و همچنین در  آینده نسبت به مکانیزه کردن پله های هوایی در محلهایی که تردد وسیله نقلیه بیشتر است اقدام نمایند تا عابرین کهنسال که توان بالا رفتن از پله ها را ندارند فراهم گردد چون طبق قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی مصوب سال 1389 شهرداری ها ملزم به اجرای آن نموده است.

 

این مسئول انتظامی در پایان توصیه های مهمی به شهروندان را ارائه داد که اهم آنها عبارتند از :

1- والدین برای گرفتن سرویس مدارس فرزندان خود حتماً از طریق سازمان تاکسیرانی، مدرسه و یا آموزش و پرورش اقدام نمایند و از سرویسهای متفرقه استفاده نکنند تا ضمن ساماندهی آنها از وسایل نقلیه غیر ایمن خودداری و باعث معضلات ترافیکی در ساعات ورود و خروج دانش آموزان از مدارس نگردد.

 

2-  والدین از ارائه نمودن خودرو به فرزندان فاقد گواهینامه رانندگی جداً خودداری نمایند تا باعث بروز تصادفات برای خود و دیگران نشوند. در صورتی که اقدام به این کار نمایند جرم تلقی شده و به عنوان معاونت « همکاری » در جرم به مقام قضایی معرفی خواهند شد.

 

3 - دانش آموزانی که مسیر منزل تا مدرسه را بصورت پیاده رفت وآمد می کنند درطول خیابان ها حتماً از پیاده روها استفاده نمایند و هیچگاه در سواره رو گذر نکنند.

 

4- رانندگان خودورها الخصوص موتورسیکلت سواران در جلو مدارس سرعت خود را کاهش داده و هنگام فرمان توقف یا ایست توسط پلیس راهنمایی و رانندگی یا پلیس مدارس از دستور آنها اطاعت کرده تا دانش آموزان با آرامش خاطر بیشتری از عرض خیابان عبور نمایند.

 

5- رانندگان خودروها از توقف و پارک نمودن مخصوصا جلو مدارس خودداری نمایند و به حقوق اجتماعی خود و دیگران احترام بگذارند.

 

به امید روزی که رانندگی کردن در حد شخصیتی که فکر می کنیم داریم، باشد.

انتهای پیام/M.I

دوشنبه 20 شهریور 1396 | 11:44

کد خبر : 26645

منتشر کننده : ف م/g

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

پیشنهاد سردبیر:

آرشیو پیشنهاد سردبیر
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید