Go Up
kurdtoday
گروه : اجتماعی

جاده‎های کردستان در پیچ و خم بی‎توجهی

جاده های کردستان،پیچ بی توجهی،بی تدبیری،سوانح رانندگی،حوادث

جاده های استان کردستان در مسیر های متعدد بین شهری و در محورهای مواصلاتی پرتردد به شکل قابل توجهی تخریب شده اند و در بسیاری از محور ها نیز از نبود باند مناسب رانندگی رنج می برند.

به گزارش کُردتودی،  با وجودی که بیشتر سوانح رانندگی که در جاده های بین شهری رخ می دهند به دلایلی انسانی همچون حواس پرتی، خواب آلودگی، سبقت های غیر مجاز و انحراف به چپ و ... می باشند اما نمی توان از نقش تاثیرگذار فرسودگی جاده ها و نامناسب بودن مسیر نیز چشم پوشی کرد.


متاسفانه در طی سال های اخیر آمار مرگ و میر در حوادث رانندگی در استان کردستان با سیر صعودی خود خانواده های بسیاری را داغدار کرده است و در این میان آسیب های جبران ناپذیری به افراد حادثه دیده وارد شده است که می طلبد تا مسئولین امر در سطح استان و همچنین نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی با برنامه ریزی موثر در جهت مقابله با آن اقدام کنند.


جاده های استان کردستان در مسیر های متعدد بین شهری و در محورهای مواصلاتی پرتردد به شکل قابل توجهی تخریب شده اند و در بسیاری از محور ها نیز از نبود باند مناسب رانندگی رنج می برند.


دوطرفه بودن بسیاری از مسیرهای مواصلاتی در استان کردستان یکی از دغدغه هایی است که با وجود حجم بالای حمل و نقل در عصر موجود دیگر قابل قبول نمی باشد.


وقوع حوادث رانندگی در طول یک ماه گذشته نیز در استان کردستان دلیلی بر این مدعاست که باید در تصحیح وضعیت جاده های یکی از پرتردد ترین استان های کشور که از منظر فرهنگی و اقتصادی میهمانان خاص خود را در فصول متفاوت سال پذیراست؛ تجدید نظر نمود.


در این میان نقش نمایندگان مجلس شورای اسلامی بسیار بیشتر مورد توجه می باشد و انتظار می رود نمایندگان محترم در مجلس شورای اسلامی با درنظر گرفتن شرایط استان کردستان و افتخار آفرینی زنان و مردان این خطه در هشت سال جنگ تحمیلی؛ با پیگیری مسرانه به دنبال تحقق مطالبات مردم کردستان در اصلاح وضعیت جاده های این استان از وزیر را و شهرسازی باشند.


دولتمردان کردستانی و در راس آنان استاندار کردستان نیز باید با برنامه ریزی های موثر و با نگاهی ریزبینانه به وضعیت جاده های استان کردستان به دنبال برطرف ساختن معایب و مشکلات این جاده ها باشند تا بتوان از میزان آسیب هایی که هر ساله به بخش عظیمی از مردم این سرزمین در جاده های کردستان وارد می شود کاست.


بی گمان اصلاح محورهای مواصلاتی بین شهری و دوبانده ساختن مسیرهای پرتردد نه تنها نقش موثری در جذب گردشگر و مسافران نوروزی و تابستانی به استان کردستان خواهد داشت بلکه آرامش و امنیت روحی و روانی را نیز برای خانواده های چشم انتظار به ارمغان خواهد آورد.


استان کردستان با ظرفیت ها و منابع خدادادی که در اختیار دارد شایسته نگاه ویژه مسئولین کشوری در پیشرفت و آبادانی می باشد و این محقق نخواهد شد مگر با پیگیری ها و تلاش های نمایندگان مجلس شورای اسلامی و دولتمردان استان کردستان.

 

منبع: سراب خبر

 

انتهای پیام/sh.s

دوشنبه 20 شهریور 1396 | 11:15

کد خبر : 26639

منتشر کننده : م ح/sab

نظرات :

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
گردشگری استان کردستان

به انتخاب سردبیر

بیشتر ...

مقـالـه / یادداشت

بیشتر ...

ADS

ADS

ADS

کانال رسمی کردتودی در تلگرام

سنه بازار

ADS

ADS