کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

تقاضای 55 کمپانی تئاتر خیابانی در جهان برای حضور در جشنواره مریوان

تئاتر خیابانی، مریوان، جشنواره در مریوان

دبیراجرایی دوازدهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان گفت: ۵۵ کمپانی تئاتر خیابانی در جهان متقاضی حضور در جشنواره تئاتر خیابانی مریوان بودند.

به گزارش کُردتودی،  دبیراجرایی دوازدهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان گفت: ۵۵ کمپانی تئاتر خیابانی در جهان متقاضی حضور در جشنواره تئاتر خیابانی مریوان بودند.

 

به گزارش مهر، محمد حسامی در افتتاحیه دبیردوازدهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان که در پارک شانو برگزارشد، گفت: ۴۲۳ اثر به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد که این تعداد نسبت به دوره گذشته ۶۴ درصد رشد داشته است.

 

وی با اشاره به اینکه آثار مذکور در دو مرحله بازخواتی و بازبینی داوری شد، عنوان کرد: ۹۶ اثر در مرحله بازخوانی تایید و ۳۶ اثر در مرحله بازبینی توسط داوران انتخاب و به مرحله نهایی راه یافتند.

 

وی اظهارداشت: برای نخستین بار با ۱۱۰ کمپانی خارجی مکاتبه کردیم که ۵۵ گروه از کشورهای مختلف متقاضی حضور در این جشنواره شدند که پس از بررسی های انجام شده با حضور ۶ گروه موافقت شد.  

 

دبیراجرایی دوازدهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان ادامه داد: به احتساب خبرنگاران در این جشنواره ۴۲۰ نفر شرکت کردند و حضور دارند.

 

حسامی بیان کرد: هر روز ۴۱ اجرا در مناطق مختلف مریوان در پنج بخش مختلف آزاد، آیینی، مرور و کودک و نوجوان و بین الملل خواهیم داشت.

انتهای پیام/M.I

یکشنبه 19 شهریور 1396 | 09:02

کد خبر : 26623

منتشر کننده : M.I

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

پیشنهاد سردبیر:

آرشیو پیشنهاد سردبیر
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید