Go Up
kurdtoday
برترین‌های سیما در جشنواره بیستم تولیدات مراکز استان‌های کشور تجلیل شدندگروه : فرهنگی

سیمای مرکز کردستان دوم شد/ فیلم تلویزیونی «برایت انار دان کرده بودم» از کُردستان بیشترین جایزه را کسب کرد

جشنواره هدهد بیست, برترین‌های سیما در جشنواره بیستم تولیدات مراکز استان‌های کشور تجلیل شدند

برترین‌های سیما در جشنواره بیستم تولیدات مراکز استان‌های کشور تجلیل شدند و کردستان پس از خوزستان در جایگاه دوم ایستاد.

به گزارش کُردتودی، در این جشنواره، جایزه بهترین کارگردانی فیلم کوتاه به کارگردان فیلم «آب یخ و صدای باران» آقای جلال ساعدپناه از مرکز کُردستان اهدا شد.

 

جایزه بهترین فیلمنامه به فیلمنامه فیلم «برایت انار دان کرده بودم» آقای فرشید گویلی از مرکز کُردستان اهدا شد.

 

جایزه بهترین تصویربرداری را حسن اصلانی تصویربردار فیلم «برایت انار دان کرده بودم» به خود اختصاص داد و جایزه بهترین تدوین به تدوینگر فیلم «نه و پنج دقیقه» آقای علی نیکفر از مرکز بوشهر تعلق گرفت.

 

جایزه بهترین آهنگسازی مشترکاً به «واران» آقای سعید شعبانی‌نژاد از مرکز کرمانشاه و «قدم‌خیر» آقای آرش بادپا از مرکز گیلان اهدا شد و محمّد کاسبی برای بازی در فیلم «جاده لغزنده است» از مرکز سمنان جایزه بهترین بازیگری مرد را دریافت کرد.

 

جایزه بهترین بازیگری مرد هم به صفرعلی یزدانی برای بازی در سریال «اینجا چراغی روشن است» از مرکز گلستان رسید.

 

میترا استاد برای بازی در فیلم «واران» از مرکز کرمانشاه جایزه بهترین بازیگری زن گرفت، جایزه بهترین بازیگر نوجوان به خانم فرمیسک سلیمانی برای بازی در فیلم «برایت انار دان کرده بودم» از مرکز کُردستان رسید و لوح تقدیر بهترین کارگردانی فیلم تلویزیونی نیز نصیب هادی حاجتمند کارگردان فیلم تلویزیونی «اشنوگل» از مرکز خراسان رضوی شد.

 

ابراهیم اصغری از مرکز خراسان رضوی لوح تقدیر بهترین تهیه‌کنندگی فیلم تلویزیونی به تهیه کننده فیلم «اشنوگل» گرفت، جایزه بهترین تصویربرداری به سریال «یاشا» علی رجبی از مرکز زنجان رسید و جایزه بهترین موسیقی هم به آهنگساز سریال «نامو» آقای لاوک لطیف از مرکز مهاباد اهدا شد.

 

میترا استاد برای بازی در فیلم «واران» از مرکز کرمانشاه جایزه بهترین بازیگری زن گرفت، جایزه بهترین بازیگر نوجوان به خانم فرمیسک سلیمانی برای بازی در فیلم «برایت انار دان کرده بودم» از مرکز کُردستان رسید و لوح تقدیر بهترین کارگردانی فیلم تلویزیونی نیز نصیب هادی حاجتمند کارگردان فیلم تلویزیونی «اشنوگل» از مرکز خراسان رضوی شد.

 

ابراهیم اصغری از مرکز خراسان رضوی لوح تقدیر بهترین تهیه‌کنندگی فیلم تلویزیونی به تهیه کننده فیلم «اشنوگل» گرفت، جایزه بهترین تصویربرداری به سریال «یاشا» علی رجبی از مرکز زنجان رسید و جایزه بهترین موسیقی هم به آهنگساز سریال «نامو» آقای لاوک لطیف از مرکز مهاباد اهدا شد.

 

حسین عامری، کارگردان سریال «بازگشت» از مرکز گلستان هم جایزه بهترین کارگردانی سریال را به دست آورد.

 

بهترین تهیه کنندگی سریال هم به تهیه کننده سریال «تاجر تبریزی»، فرزاد یحیوی از مرکز آذربایجان شرقی رسید.

 

لوح تقدیر بهترین پژوهش و نگارش فیلم مستند هم به فیلم مستند «مردمِ خیال» آقای جواد تقوی از مرکز خراسان رضوی رسید.

 

دیپلم افتخار بهترین پژوهش و نگارش فیلم مستند هم به فیلم مستند «گندی شاپور» خانم سودابه مجاوری از مرکز خوزستان اهدا شد.

 

دیپلم افتخار بهترین تصویربرداری برنامه‌های گزارشی هم به برنامه «دیار نعمت»، مهدی اسلام‌نژاد از مرکز کهگلویه و بویراحمد تعلق گرفت.

 

بهروز مخصوصی گزارشگر برنامه «در شهر» از مرکز کرمانشاه هم توانست دیپلم افتخار بهترین گزارشگر را به خود اختصاص دهد.

 

دیپلم افتخار بهترین تدوین برنامه‌های گزارشی نیز به الهام مرتضوی به خاطر تدوین برنامه «جاده ابریشم، از چهل ستون می‌گذرد»، از مرکز اصفهان رسید.

 

برنامه «سفر به شهرستان‌ها»، به تهیه کنندگی فرشاد صالحی از مرکز چهارمحال و بختیاری هم دیپلم افتخار تعلق گرفت.

 

بهترین تیتراژ برنامه ترکیبی هم به برنامه «شمسه»، علی‌محمّد خانیکی از مرکز خراسان رضوی رسید و دیپلم افتخار را از آن خود کرد.

 

دیپلم افتخار بهترین طراحی صحنه برنامه‌های ترکیبی، به برنامه «باغچه گولان»، الناز شریعت‌ناصری از مرکز مهاباد تعلق گرفت.

 

دیپلم افتخار بهترین گزارشگر زن به «مل ترمی»، مهدیه شیبک از مرکز سیستان و بلوچستان رسید و گزارشگر مرد هم به برنامه «ایوان الوند»، سیّدمصطفی قاری از مرکز همدان تعلق گرفت.

 

هیأت داوران جایزه ویژه خود را به خاطر توجه به مسائل بومی شناسانه در سه‌گانه مستند «زاگرس مرتفع»، «دنا مهر مادری» و «دوباره دنا»، به وحید وحیدنژاد از مرکز کهگلویه و بویراحمد اهدا کرد.

 

این هیأت همچنین به خاطر حضور چشمگیر آثار «آرنگ کوچ»، «آوای سکوت» و «صدای پای دیو» در جشنواره بیستم، لوح تقدیر خود را به جمال اسکویی از مرکز چهارمحال و بختیاری اهدا کرد.

 

دیپلم افتخار بهترین پژوهش و نگارش مجموعه مستند به مجموعه «بال‌های اشتیاق»، اثر حسین اقبالی از مرکز خوزستان و دیپلم افتخار بهترین تصویربرداری مجموعه مستند هم به «میراث گاماسیا» بهمن ابراهیمی از مرکز همدان اهدا شد.

 

مجموعه مستند «بال‌های اشتیاق» اثر ناصر نورانی نیز توانست دیپلم افتخار بهترین تدوین را از آن خود کند.

 

یاسر طالبی از مرکز سمنان با مجموعه «در قلب کومش»، دیپلم افتخار بهترین کارگردانی را از آن خود کرد و دیپلم افتخار بهترین تهیه‌کنندگی مجموعه مستند هم به میترا روحی، به خاطر تهیه‌کنندگی همین اثر رسید.

 

هیأت داوران دیپلم افتخار بهترین پژوهش و نگارش برنامه‌های گزارشی خود را به برنامه «صبای خراسان»، اثر علی خیابانی تنها از مرکز خراسان رضوی اهدا کرد.

 

دیپلم افتخار بهترین برنامه میزگردی به تهیه کننده برنامه «شهر راز»، احمد اکبرپور از مرکز فارس اهدا شد.

 

برنامه «صددرصد» وحید ملتجی از مرکز اصفهان هم دیپلم افتخار بهترین برنامه فرهنگی را گرفت.

 

هیأت داوران بخش برنامه‌های ترکیبی در برنامه‌های ورزشی و صبحگاهی هیچ کاری را شایسته تقدیر تشخیص نداد.

 

جوایز بخش ویژه هم به برنامه «جمع‌خوانی قرآن»، محسن‌ پناه از مرکز خوزستان، ویژه برنامه «ماه مبارک رمضان»، مجتبی همت‌پور از مرکز کُردستان، بهترین برنامه راهپیمایی به عبدالمهدی ذوالفقاری از مرکز خلیج فارس، بهترین مستند ویژه اربعین به محمّد طالبی، کارگردان مستند «شوق دیدار» از مرکز اراک، احمد احمدپور کارگردان مستند «سفر لیلا» از مرکز لرستان، مهدی بکایی کارگردان مستند «روز چهلم» از مرکز قم رسید.

 

در این بخش لوح تقدیر هیأت داوران برای انعکاس پرشور عزاداری محرم به حسن دهقان، تهیه‌کننده ویژه برنامه حسینیه اعظم از مرکز زنجان و فاطمه آقانی از مرکز خوزستان برای برنامه نوآورانه اهدا شد.

 

در بخش جنبی هم جوایز حوزه بهداشت و سلامت به برنامه «سلامت بوین» به تهیه کنندگی فرحناز حاتم پوری از مرکز چهارمحال و بختیاری تعلق گرفت.

 

شیما نادری از مرکز کُردستان به خاطر مجری‌گری برنامه «گورج و گول» و طاهره صیدمحمّدی از مرکز ایلام برای برنامه «مانگه شه‌و»، توانستند دیپلم افتخار را به صورت مشترک کسب کنند.

 

دیپلم افتخار بهترین مجری مرد به صورت مشترک به رسول حق‌دوست از مرکز گیلان برای برنامه «آلاتی تی» و آرمان مهرپناهی با برنامه «چریکه‌ی شه‌و» از مرکز کُردستان اختصاص یافت.

 

دیپلم افتخار بهترین نویسندگی به برنامه «شب‌های اروند»، مهدی گازری از مرکز آبادان رسید و دیپلم افتخار بهترین صدابرداری را یاشار ابراهیمی از مرکز خراسان شمالی برای برنامه «کولاک»، دریافت کرد.

 

دیپلم افتخار بهترین تدوین به برنامه «شوگاری مه»، سمانه علی‌بابایی از مرکز چهارمحال و بختیاری رسید، امرالله فرج‌ساز از مرکز مازندران هم دیپلم افتخار بهترین تصویربرداری برای برنامه «امیرستون» را به خود اختصاص داد و دیپلم افتخار بهترین کارگردانی هم به صورت مشترک به برنامه «صددرصد» سیّدجواد موسوی از مرکز اصفهان و برنامه «چریکه ی شه‌و» امیر صفارنیا از مرکز کُردستان اهدا شد.

 

دیپلم افتخار بهترین برنامه کودک و نوجوان به برنامه «په‌پووله‌کان نیشتمان» به تهیه‌کنندگی سارا بهرامی از مرکز کُردستان رسید.

 

دیپلم افتخار بهترین برنامه خانواده به صورت مشترک به تهیه کننده برنامه «بیت الهنا»، هدی عباسی از خوزستان و برنامه «مل تریم» به تهیه‌کنندگی مهری موحدی از سیستان و بلوچستان اهدا شد.

 

برنامه «مانگه شه‌و» از مرکز ایلام، اثر حسین هاشمی‌نیا و «شه‌وگاری مه»، اثر سیّدامیر موسویان از چهارمحال و بختیاری دیپلم افتخار بهترین برنامه شبانه را به طور مشترک کسب کردند.

 

دیپلم افتخار بهترین برنامه میزگردی به تهیه کننده برنامه «شهر راز»، احمد اکبرپور از مرکز فارس اهدا شد.

 

برنامه «صددرصد» وحید ملتجی از مرکز اصفهان هم دیپلم افتخار بهترین برنامه فرهنگی را گرفت.

 

در حوزه اقتصاد مقاومتی هم به برنامه «یک مشت دلار» به کارگردانی محمّدعلی یزدان‌پرست از مرکز اراک، «گردون هفت» به کارگردانی مرتضی مقدس از مرکز آذربایجان شرقی، «بهشت بیابان» به کارگردانی قدرت باقری از مرکز ایلام و «کمی آنسوتر» به کارگردانی حمید هاشم‌زاده از مرکز فارس رسید.

 

به گفته رئیس کمیسیون سیما، 510 اثر در سه بخش اصلی، ویژه و جنبی به این جشنواره رسید که بعد از چند مرحله داوری، 80 اثر امروز تقدیر شدند.

 

در مجموع مرکز خوزستان با 11 جایزه اوّل، مرکز کُردستان با 10 جایزه مقام دوّم، خراسان رضوی با 8 جایزه سوّم و چهارمحال و بختیاری با 7 جایزه و سمنان با 5 جایزه به ترتیب چهارم و پنجم جشنواره تولیدات رادیو و تلویزیونی مراکز استان‌ها را به خود اختصاص دادند.

 

به این ترتیب، فیلم تلویزیونی «برایت انار دان کرده بودم» از مرکز کُردستان با کسب 5 عنوان برتر، بیشترین جایزه این جشنواره را به دست آورد و فیلم تلویزیونی «اشنوگل» از مرکز خراسان رضوی هم با موضوع شهدای غواص، جایزه بهترین کارگردانی و تهیه کنندگی جشنواره را به خود اختصاص داد.

 

انتهای پیام/sh.s

پنجشنبه 16 شهریور 1396 | 22:00

کد خبر : 26610

منتشر کننده : a.p

نظرات :

کردستان پاسخ پنجشنبه 20 مهر 1396 | 17:23

0
0

با سلام .
برنامه آقای صفارنیا بی نظیر بود . انشاءالله بعد از این هم شاهد برنامه هایی اینچنینی از کارگردان خوب و توانای صدا و سیمای استان کردستان باشیم.

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی
 
   

به انتخاب سردبیر

بیشتر ...

مقـالـه / یادداشت

بیشتر ...

ADS

ADS

کانال رسمی کردتودی در تلگرام

سنه بازار

ADS

ADS

ADS