Go Up
kurdtoday
از رزمندگان هشت سال دفاع مقدس:گروه : سیاسی

نیروهای منافقین را در حال جاسوسی برای رژیم بعث دستگیر کردیم

از رزمندگان هشت سال دفاع مقدس، گروهک منافقین، مزدور رژیم بعث، دره شیلر، دستگیری، جاسوسی

وقتی شروع کردیم به بازجویی از افراد دستگیر شده، متوجه شدیم که از نیروهای گروهک منافقین هستند و قصدشان ورود به مرزهای ایران اسلامی و جاسوسی برای ارتش بعث بوده است.

به گزارش کُردتودی، یکی از رزمندگان هشت سال دفاع مقدس خاطره ای از حضور نیروهای یگان شناسایی در دره شیلر و دستگیری تعدادی از نیروهای گروهک منافقین را این گونه بازگو می کند:

 

دره شیلر عراق یکی از خطرناک ترین نقاطی بود که ارتش بعث همواره برای ضربه زدن به نیروهای ایرانی از آن استفاده می کرد. توپخانه بعثی ها در این نقطه مستقر بود و روستاهای مرزی ایران در تیر رس مستقیم توپخانه قرار داشت. تعدادی از اهالی روستاهای مرزی ایران برای در امان ماندن از آتش توپخانه بعثی خانه و زندگی خود را رها کرده و راهی شهرها و روستاهای دیگر شده بودند.

 

پوشش خاص منطقه باعث شده بود که نیروهای بعثی مدام محل استقرار توپخانه خود را تغییر دهند و این امر شناسایی محل دقیق توپخانه و هدف قرار دادن آن توسط نیروهای ایرانی را مشکل می کرد. یک بار به اتفاق چند تن از همرزمانم در یگان شناسایی و اطلاعات و عملیات برای شناسایی محل دقیق توپخانه بعثی وارد دره شیلر شدیم.

 

چند ساعتی پیاده روی کرده بودیم و همین پیاده روی باعث شده بود تشنه شویم. خودمان را به کنار چشمه ای در پایین دست یکی از روستاهای مرزی عراق رساندیم. از دور متوجه شدیم که تعدادی افراد مسلح در کنار چشمه هستند، آن ها محاصره کردیم و توانستیم چند نفر را به درک واصل کنیم و دو نفر را هم اسیر بگیریم، باقی افراد هم متواری شدند.

 

دو نفر اسیر فارس بودند و اصلاً هم کردی بلد نبودند، اما لباس کردی به تن داشتند. وقتی شروع کردیم به بازجویی از آن ها، متوجه شدیم که از نیروهای گروهک منافقین هستند و قصدشان ورود به مرزهای ایران اسلامی و جاسوسی برای ارتش بعث بوده است.

 

هنوز بازجویی ما از مزدوران گروهک منافقین تمام نشده بود که توپخانه بعثی ها شروع به کار کرد و موضع ما را که در نزدیکی یکی از روستاهای عراقی بودیم هدف قرار داد. ابتدا فکر کردیم که توپخانه بعثی ها به اشتباه روستاهای خودی را هدف قرار داده است، یکی از اسرای گروهک منافقین برای اینکه ما را تهدید کند گفت: دوستانمان حضور شما را در این منطقه به توپخانه بعثی ها گزارش داده اند و خیلی زود همه شما کشته خواهید شد.

 

باید منطقه را به طور کامل مورد تفحص قرار می دادیم تا محل اختفای توپخانه بعثی ها را پیدا می کردیم. در حال گشتزنی بودیم که متوجه یک دستگاه ماشین تویوتا شدیم که راننده اش با اشاره به ما می گفت: کسی خودش را پشت ماشین مخفی کرده است.

 

ماشین کنار تخته سنگی توقف کرده بود و راننده مشغول جابه جا کردن کارتن های پشت ماشین بود. آرام آرام خودمان را به ماشین رساندیم و زمانی که راننده درب یکی از کارتن ها را باز کرد متوجه شدیم یکی از اعضای منافقین خودش را پشت ماشین مخفی کرده است.

 

راننده ماشین گفت: من بار چای با خود حمل می کنم و بعد از اینکه به روستاهای مرزی می رسم، این بار را در اختیار مرز نشینان قرار می دهم، اما امروز این مرد به زور اسلحه سوار ماشین من شد تا او را از مرز ایران رد کنم. فارسی صحبت کردنش باعث به او شک کنم و وقتی شما را دیدم، از شما کمک خواستم تا من را از شر این موجود برهانید.

 

سه اسیر گروهک منافقین را با خود به ایران آوردیم و آن ها را در اختیار نیروهای اطلاعات سپاه قرار دادیم. مزدوران گروهک منافقین برای جاسوسی وارد خاک ایران اسلامی می شدند و بعد هم اطلاعات را در اختیار ارتش بعث قرار می دادند و در مقابل هم ارتش بعث از حضور آن ها در اردوگاه اشرف حمایت می کرد و از لحاظ نظامی و تسلیحاتی امکانات لازم را در اختیار آن ها قرار می داد.

 

منبع: پیشمرگ روح الله

 

انتهای پیام/sh.s

پنجشنبه 16 شهریور 1396 | 11:24

کد خبر : 26602

منتشر کننده : الف ر/p

نظرات :

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
گردشگری استان کردستان

به انتخاب سردبیر

بیشتر ...

مقـالـه / یادداشت

بیشتر ...

ADS

ADS

ADS

کانال رسمی کردتودی در تلگرام

سنه بازار

ADS

ADS