Go Up
kurdtoday

تناقضات کلامی شورای شهر و نامزد سیاسی تصدی پست شهرداری سنندج

شهرداری سنندج، تناقضات کلامی اعضای شورای شهر، نامزد سیاسی

حشمت صیدی، یکی از کاندیداهای بانفوذ تصدی پست شهرداری سنندج است که در بررسی کلام وی و شورای شهر، تناقضاتی مشاهده می‌شود.

به گزارش کُردتودی، پس از عدم ابقای دکتر فخری، شهردار شایسته و با تجربه شهر سنندج، تلاش برای تصدی این پست حساس شهری در بین 6 نفر شدت گرفته که پس از کناره گیری 2 نفر از آنان، آقایان فرزین رحیمی، هوشنگ دباغ، حشمت صیدی و کیومرث حبیبی در انتظار رای شورای بوده تا بر صندلی پر مشغله و پر دغدغه شهرداری مرکز استان کُردستان تکیه بزنند.

 

در این میان و بر اساس حمایت‌های پیدا و پنهان برخی از اعضای دخیل در رای عدم اعتماد به فخری، حشمت صیدی، مدیر کل کنونی دفتر فنی استاندار کُردستان شانس بسیار زیادی برای تصدی این پست را دارد.

 

حشمت صیدی که بر اساس گفته‌های خودش، متولد روستای سی‌وسه مرده دهگلان بوده و قاعدتا فردی "غیربومی" برای شهر سنندج محسوب می‌شود، دارای مدرک کارشناسی عمران و فوق لیسانس مدیریت اجرایی است.

 

بر اساس شواهد موجود، وی از جمله حامیان دو آتشه دولت روحانی بوده و در میتینگ‌های سیاسی دولت تدبیر و امید با شال گردن‌های معروف بنفش در کنار مدیران کل استانداری و سران "دفن" استاندار مشاهده شده است.

 

حشمت صیدی، نامزد تصدی شهرداری سنندج

حشمت صیدی - اولین نفر در ردیف اول - با شال بنفش در میتینگ سیاسی دولتی‌ها

 

از طرف دیگر، مجموعه شورای شهر سنندج که در هفته‌های اخیر و در جریان رای عدم ابقای منوچهر فخری، تحت شدیدترین فشارهای رسانه‌ای و افکار عمومی بوده‌اند، وی را محتمل‌ترین گزینه برای شهرداری شدن در دور قبل و دور فعلی می‌دانند.

 

جلال شریعتی، رئیس شورای شهر سنندج در جریان ارایه برنامه‌های حشمت صیدی گفته که "صیدی" تمایل به شهردار شدن نداشت و در دور قبل اگر می‌خواست به هر دلیلی شهردار شود قطعاً می‌شد!

 

گفته‌های یکی از مسببین عزل 2 شهردار قانونی شهر سنندج – شادمان و فخری – این سوال را در اذهان ایجاد می‌کند که اگر ایشان دارای محبوبیت بود، چرا در دور گذشته نتوانست رای اعتماد بگیرد؟

 

در کلام‌ حشمت صیدی نیز تناقاضاتی دیده می‌شود. وی در جریان ارایه برنامه‌های خود گفته که علاقه‌ای به پست و مقام ندارم و به وضعیت کنونی خود افتخار می‌کنم. این در حالی است که برخی از اعضای شورای شهر در دور قبل و به صورت علنی، آرای خود را در مقابل دوربین رسانه‌ها به حشمت صیدی دادند.

 

رای غزیب سجادی به حشمت صیدی در جریان انتخاب شهردار سنندج در سال 94

غریب سجادی، رئیس آخرین سال دور چهارم شورای شهر سنندج در حال رای علنی به حشمت صیدی

 

فرزاد زراعی، عضو جدید شورای شهر سنندج که در هفته‌های گذشته افشاگری جنجالی در خصوص پشت پرده‌های عدم ابقای فخری در رسانه‌ها داشته، از حشمت صیدی سوال کرده که بیشترین بدهی شهرداری از ادارات دولتی است [آیا قول می‌دهید تمام مطالبات را پس بگیرید؟؛ شبهه است شما آدم سیاسی کاری هستید آیا در چارچوب مدیریتتان مسائل سیاسی تاثیرگذار است؟؛ گفته می‌شود "صیدی" مدیریت شده جلو آمده، آیا نایسر را از بمب انجاری نجات می‌دهید؟]

 

صیدی در جواب گفته که کم‌ترین فشار به بنده برای کاندید شدن از جانب شورای شهر بود و فقط با فشار افکار عمومی به شورا آمده‌ام و مخالف لابی هستم و یکی از دلایل بنده برای قبول این پست این بود که پست شهرداری به انتخاب مردم است و با پست دولتی تفاوت دارد.

 

سوال از این نامزد پست شهرداری سنندج این است که کدام فشار افکار عمومی را می‌فرمائید که شما را به سمت تصدی پست شهرداری سوق داده است؟ آیا منظورتان از این فشار، حمایت علنی آقایان شورای شهر و به تبع حامیان شال بنفش گردن شماست؟

 

همچنین خطاب به این نامزد شهرداری سنندج باید گفت که، چند نفر از اعضای فعلی شورای شهر بدون توضیح برای افکار عمومی و صرفا بر اساس غرض شخصی و منفعت طلبی، 2 شهردار قانونی شهر را از گردونه حذف کردند و یقین بدانید که در زمان خود نیز این داستان برای شما تکرار خواهد شد.

منبع: نوای آبیدر

انتهای پیام/M.I

چهارشنبه 15 شهریور 1396 | 08:20

کد خبر : 26583

منتشر کننده : M.I

نظرات :

رضائی پاسخ چهارشنبه 15 شهریور 1396 | 08:58

1
2

زشت است برای شال بنفشیها که حتی شهرداری راهم مورد تاخت وتاز منفعت طلبیهای خود قرار دهند. شهرداری جای جناح بازی وحزب بازی نیست شهرداری جای کار وخدمت به مردم است.

سایت نوای ابیدر و شما می نویسد 2 کلمه نیز از مردم بشنوید پاسخ چهارشنبه 15 شهریور 1396 | 10:19

1
4

در تهران که پایتخت کشور است اقای دکتر سردار قالیباف که یک شخصیتی است که از سرداران کشور و 3 دوره کاندیدای ریاست جمهوری بود توسط شورای شهر 30 نفره از شهرداری برکنار شد و اقای نجفی اصلاح طلب شهردار شد . ایا شهرداری تهران مهم است یا شهرداری سنندج؟ایا اقای سردار قالیباف مهم است و یا اقای فخری؟ یک روند دمکراتیک قانونی انتخابات در کشور همزمان با ریاست جمهوری شورای شهر نیز برگزار شد و اقای روحانی رای اورد و شوراهای شهر کل کل کشور نیز تقریبا تغییر کردند و به تناسب ان شهرداران نیز تغییر کردند این یک روند کاملا قانونی است. حتی استحضار دارید غیر از یک نفر مجلس به تمامی وزرای معرفی شده اقای روحانی رای اعتماد بالا داد. ممکن هست و بوده و هست که کسی به اقای روحانی رای نداده و یا به اقای غریب سجادی رای نداده باشد که اینجانب به ایشان رای نداده ام ولی رای اکثریت و انتخاب اکثریت که کاملا قانونی و از اختیاراتشان است وقتی 24 میلیون به اقای روحانی رای داده است و حکم ایشان توسط مقام معظم رهبری تنفیذ شده است حتی کسانی که به ایشان رای نداده اند نیز قطعا باید به رای مردم احترام بگذارند و شورای شهر و انتخاب شهردار نیز چنین است برای سایت نوای ابیدر و شما بزرگواران خوب نیست بر علیه روند قانونی انتخاب شهردار شب و روز بنویسید تا حالا چقدر سایت نوای ابیدر در مورد عزل اقای فخری نوشته است و شما هم بازنشر کرده اید؟ کلمه کودتا بر علیه اقای فخری یک روند غیر دمکراتیک است و کدخدای خود خوانده عیب است بالاخره ان کسی را که کدخدای خود خوانده می خوانید تعیین کننده انتخاب اقای روحانی بود کار ضد انقلابی که نکرده است از اقای روحانی که مورد تایید شورای محترم نگهبان بود حمایت کرده است. تا کنون سایت کرد تودی به مسایل عمران و ابادی و اطلاع رسانی مسایل ارزشمند مشغول بوده است و حیف است که با پرداختن بیش از حد نیاز به شهردار شدن کسی بییندگان خود را از دست بدهد . انتقاد بجا و با دلیل حق مسلم رسانه است و از هر مسئولی رسانه می تواند با دلیل و سند انتقاد کند ولی اینکه یک ذره عقل برای بییننده نیز قائل شوید شهردار تهران برکنار شد هیچ سایتی موضع گیری نکرد حالا همه مشکلات مردم از نظر نوای ابیدر و باز نشر شما شده اقای فخری

شیراجان پاسخ چهارشنبه 15 شهریور 1396 | 18:16

0
0

حالا مشخص شد که آقای فخری کاملا با شما کرد تودی ها همسو بوده و بیشتر از اینکه به مشکلات شهر و راهکارهای حل این مشکلات فکر کند به حواشی می اندیشیده است. چه خوب شد که رفت.

محمد پاسخ چهارشنبه 15 شهریور 1396 | 20:21

0
0

سایت کرد تودی و نوای آبیدر آقای صیدی را به خاط شال بنفش محکوم به سیاست کاری و وام دار جریان می کند در حالی که باید پرسید آقای فخری چه ..... برای شما داشته که اینطور بعد دو هفته باز هم حمایت می کنید. و اگر سیاسی کار نیستید چرا اینقدر سنگ ایشان را به سینه می زنید.

شهروند پاسخ پنجشنبه 16 شهریور 1396 | 07:51

0
0

واقعا حرف درستی زدید ممنون این همشهری که اینقدر یک جانبه نگری نکنید

رضائی پاسخ پنجشنبه 16 شهریور 1396 | 08:27

0
0

فکرکنم این مطلب را خود اعضاء شورا کامنت میزارن...

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
گردشگری استان کردستان

به انتخاب سردبیر

بیشتر ...

مقـالـه / یادداشت

بیشتر ...

ADS

ADS

ADS

کانال رسمی کردتودی در تلگرام

سنه بازار

ADS

ADS