کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

تأکید دانشگاه‌های اقلیم کردستان بر توسعه روابط علمی با ایران/ تبادل دانشجو میان دانشگاه راپرین و دانشگاه کردستان

نماینده وزارت آموزش عالی اقلیم کردستان ، دانشگاه هولیر، دانشگاه سلیمانیه، دانشگاه کردستان، وریا محمد، فردین اخلاقیان، دانشجوی دانشگاه کردستان

نشست هم اندیشی اعضای هیئت علمی دانشگاه شهر رانیه(راپرین) عراق با هیئت رئیسه دانشگاه کردستان در خصوص بررسی شیوه های همکاری در سنندج برگزار شد.

به گزارش کُردتودی، نشست هم اندیشی اعضای هیئت علمی دانشگاه شهر رانیه(راپرین) عراق با هیئت رئیسه دانشگاه کردستان در خصوص تبادل دانشجو و استاد و نیز توسعه روابط دانشگاهی در دفتر ریاست دانشگاه کردستان در سنندج برگزار شد.

 

وریا محمد نماینده وزارت آموزش عالی اقلیم کردستان در این نشست با تاکید بر لزوم توسعه روابط دو جانبه دانشگاهی، افزود: ظرفیت های علمی ایران به خوبی می تواند پشتوانه ای برای اقلیم در رونق حوزه آموزشی باشد.

 

وی با بیان اینکه حوزه دانشگاهی باید پیش قدم توسعه روابط دو جانبه باشد، گفت: شرایط منطقه خاورمیانه بیش از پیش همگرایی نخبگان و روشنفکران را برای دستیابی به صلح نیازمند است.

 

معاون وزیر آموزش عالی اقلیم کردستان اعلام آمادگی کرد ظرفیت های خود را برای برگزاری برنامه های مشترک در اختیار دانشگاه کردستان قرار دهند.

 

طرفین در این نشست بر اجرای بندهای تفاهم نامه همکاری میان دانشگاه راپرین و دانشگاه کردستان تاکید کردند.

 

برگزاری کنفرانس مشترک علمی، حضور دانشجویان اقلیم برای تحصیل در دانشگاه کردستان، تسهیل در استفاده از امکانات رفاهی و نیز تبادل استاد از دیگر مواردی بود که مورد بحث و گفتگو قرار گرفت.

 

*دانشگاه کردستان آماده پذیرش دانشجویان اقلیم کردستان است

 

فردین اخلاقیان رئیس دانشگاه کردستان نیز در این نشست با اشاره به اهمیت توسعه دیپلماسی علمی و دانشگاهی در توسعه جوامع، اظهار داشت: کردستان ایران و عراق به جهت برخورداری از فرهنگ های مشترک نیازمند گسترش ارتباطات خصوصا در حوزه علمی هستند.

 

وی افزود: باید از ظرفیت های دو طرف در جهت کمک به رشد کمی و کیفی دانش و علوم مختلف استفاده کرد.

 

اخلاقیان با بیان اینکه مهمترین وظیفه دانشگاه تببین مسیر توسعه و تولید دانش است، گفت: باید به سوی اجرای برنامه های کاربردی در راستای بهبود کیفیت زندگی پیش برویم.

 

رئیس دانشگاه کردستان از آمادگی دانشگاه کردستان برای پذیرایی از دانشجویان دانشگاه های اقلیم خبر داد و افزود: امکانات رفاهی و تسهیلات ویژه ای برای دانشجویان خارجی در نظر گرفته شده و این ظرفیت ها در جهت گسترش ارتباطات علمی به کارگیری می شوند.

 

وی در زمینه ارتباطات میان اساتید نیز، اظهار داشت: دانشگاه کردستان آمادگی دارد از پروژه های مشترک اساتید دانشگاه های ایران و اقلیم خصوصا در حوزه پژوهش حمایت نماید.

 

انتهای پیام/a.p

سه شنبه 14 شهریور 1396 | 10:35

کد خبر : 26568

منتشر کننده : a.p

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

پیشنهاد سردبیر:

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید