کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

معرفی هزار مددجوی کردستانی برای دریافت وام اشتغال

کمیته امداد کردستان، مددجویان، وام اشتغالزایی

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان کردستان به بیان آماری از تسهیلات اشتغال زایی مددجویان این نهاد در سال ۹۶ ارائه کرد.

به گزارش کُردتودی، فرشید جهان بین، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان کردستان با بیان اینکه ۶۵ میلیارد تومان از محل منابع بانکی به تسهیلات  اشتغال مددجویان استان در سال جاری اختصاص داده شده است، عنوان کرد: ۸۸ درصد از این مبلغ سهمیه بانک های دولتی و ۱۲ درصد نیز سهمیه بانک های خصوصی است.

 

وی با بیان اینکه ۱۲ بانک عامل در پرداخت تسهیلات اشتغال به مددجویان این نهاد در سطح استان همکاری می کنند، افزود: تاکنون ۳۸ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان از طریق بانک های ملی، ملت، تجارت، سپه، کشاورزی، رفاه کارگران، توسعه تعاون، قرض الحسنه مهر و رسالت ابلاغ و توسط این بانک ها پذیرش پرونده های تسهیلات مددجویان شروع شده است.

 

جهان بین با بیان اینکه تا کنون هزار نفر از مددجویان متقاضی تسهیلات اشتغال برای دریافت تسهیلات به این بانک ها معرفی شده اند، گفت: برای این تعداد  تسهیلات ۲۰ میلیارد تومان اعتبار پیش بینی شده است و امید است تا پایان امسال بخش قابل توجهی از اعتبارات اشتغال جذب و صرف ایجاد اشتغال پایدار برای مددجویان کمیته امداد شود.

 

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد کردستان با بیان اینکه ۲۰ میلیارد تومان نیز از محل منابع داخلی کمیته امداد به اشتغال مددجویان این نهاد در سال جاری اختصاص داده شده است، اعلام کرد: تسهیلات اشتغال این نهاد با توجه به طرح های اشتغال در غالب وام های  ۲۰میلیون، ۵۰ میلیون و ۷۵ میلیون تومان پرداخت می شود.

 

وی تاکید کرد: این نهاد در پرداخت تسهیلات اشتغال به مددجویان محدودیتی ندارد و بر اساس نیاز و در جهت توسعه طرح های اشتغال ایجاد شده از مددجویان این نهاد حمایت و پشتیبانی می کند.

انتهای پیام/M.I

شنبه 11 شهریور 1396 | 11:49

کد خبر : 26526

منتشر کننده : M.I

خادم قران کریم پاسخ شنبه 11 شهریور 1396 | 13:50

0
0

سلام علیکم
اقدامات جناب اقای جهان بین و کمیته امداد قابل تقدیر است ولی با وام کسی دارای اشتغال نمی شود و چرخ کارخانه و کارگاه نمی چرخد. فرمایشی از یکی از مراجع بزرگ در چند ماه پیش خواندم که فرموده بودند وقتی نرخ سود بانکی 20% است و درامد یک کارخانه10% است مشخص است کارخانه ورشکست می شود. حال مدد جوی تحت پوشش کمیته امداد برای قسط همان وام درمانده خواهد شد کدام شغل را می خواهد با وام برای خودش ایجاد کند که درامد بالایی داشته باشد که اقساط بانک را هم داده و امورات خودش هم بچرخد؟ بسیاری از کارها وجود دارد که نیاز به پول و سرمایه گزاری ندارد ولی خروجی و درامد ان بسیار زیاد است و در این مورد علم جایگزین سرماگزاری است .

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید