Go Up
kurdtoday
گروه : سیاسی

فخری عزل و کاظمی سرپرست جدید شهرداری سنندج شد

منوچهر فخری عزل شد، شورای شهر سنندج، شهرداری سنندج، انتخاب شهردار سنندج، علیرضا کاظمی سرپرست شهرداری سنندج

شهردار سابق سنندج با ۶ رأی اعضای شورای شهر عزل و علیرضا کاظمی به عنوان سرپرست جدید شهرداری معرفی شد.

به گزارش کُردتودی،  آئین تحلیف اعضای شورای این شهر صبح امروز در فرمانداری برگزار شد و با رأی‌گیری اعضا، رئیس و اعضای هیئت رئیسه پنجمین دوره شورای اسلامی شهر سنندج انتخاب شدند.

 

اعضای پنجمین دوره شورای شهر سنندج پس از پایان مراسم تحلیف در جلسه‌ای نسبت به تعیین تکلیف شهردار تصمیم‌گیری گردند و از 9 رأی اعضا با 6 رأی منوچهر فخری شهردار سابق سنندج را عزل و علیرضا کاظمی را به عنوان سرپرست جدید شهرداری معرفی کردند.

 

از میان شمس‌الدین ساعد، آرش رخزادی و علیرضا کاظمی سه گزینه مطرح شده برای تصدی سرپرست شهردار سنندج علیرضا کاظمی با 7 رأی موخوذه به عنوان سرپرست جدید شهردار سنندج معرفی شد.

 

علیرضا کاظمی هم‌اکنون معاون اداری مالی شهرداری سنندج است که با حفظ سمت به عنوان سرپرست شهرداری سنندج معرفی شد.

 

تسنیم

 

انتهای پیام/h.e

چهارشنبه 1 شهریور 1396 | 14:07

کد خبر : 26431

منتشر کننده : a.p

نظرات :

نجار سابق پاسخ چهارشنبه 1 شهریور 1396 | 17:22

1
2

حالا که هر کسی می تواند شهردار شود، لطفا من را انتخاب کنید. من قبلا کارگاه نجاری داشتم.

رضایی پاسخ چهارشنبه 1 شهریور 1396 | 18:07

1
3

شورا جدید مسخره بازیشان را شروع کردند.خاک برسرمان برای شوراهای منفعت طلب وبی خاصیت‌..متاسفم برای شهرم.

reza پاسخ پنجشنبه 2 شهریور 1396 | 13:05

0
0

پیرامون انتخاب شهردار مهاباد/ دکتر جمال محمد زاده*


* این یادداشت به قلم "جمال محمد زاده" دکترای جامعه شناسی فرهنگی نوشته شده و در کانال تلگرامی وی با نام روانین منتشر شده است.سرویس آذربایجان غربی- هر بار و همزمان با پایان رسمی دوره فعالیت شوراهای اسلامی شهر، بحث انتخاب شهردار جدید داغ می شود. بازار گمانه زنی ها رونق می گیرد. مسئوولین در تریبون های گوناگون از اهمیت جایگاه شورا و شهردار سخن سر می دهند. اعضای شوراهای دور پیشین به دفاع از عملکرد و دستاوردهای خود سرگرم می شوند. نخبگان و فعالان اجتماعی در نوشته های خود اعتبار و نقش شوراها را در سیاست گذاری های شهری گوشزد می کنند. فضاهای مجازی پر می شود از اظهارات متفاوت، شکوائیه ها، گلایه ها، بیم ها و امیدهای شهروندان عادی.
ماراتن انتخابات دوره پنجم شورای شهر مهاباد که پایان گرفت، به ناگاه و برخلاف امر مرسوم، اتفاق غیرمنتظره ی نگاه ها را به سوی خود معطوف ساخت: آن هم انتشار فراخون تصدی پست شهرداری مهاباد بود. تابوشکنی که تا پیش از این سابقه نداشت. اقدام راه یافتگان جدید اکنون معمای پیچیده ای را پیش روی مخاطبان خود گشوده بود. از یک سو تحسین را بر می انگیخت و از دیگر سو شگفتی را. تحسین از این جهت که این عمل از آغاز شکل گیری شوراها پس از انقلاب اقدام بی نظیری بود. یک حرکت رو به جلو به حساب می آمد و تداعی گر شعار "شورا؛ بنیان دموکراسی" به شمار می رود. شگفتی ساز می نمود؛ از آن رو که در قاب رسمی و مرسوم شوراهای قبلی تجلی چندانی نداشت و در گفتمان رسمی معمولا ترکیبی آمیخته از سیاسی کاری، روابط و دست های پشت پرده در تعیین شهردار راهگشاست.
تابو شکنی اعضای دور پنجم شورای شهر مهاباد، با اعلام رسمی فراخوان و دعوت از نامزدها جهت تصدی پست شهرداری وارد مرحله سرنوشت سازی گردید. به گونه ای که 58 نفر از واجدین شرایط این پست به ارسال مدارک و مستندات خود اقدام نمودند. از این تعداد حدود 30 نفر به مصاحبه حضوری دعوت شدند. پس از مصاحبه و بررسی سوابق و ارزیابی برنامه ها 7 نفر از داوطلبان به مرحله دوم فراخوان راه پیدا کردند. تا جایی که در حضور رسانه ها، معتمدین شهر و فعالان جامعه مدنی به شکل علنی در تالار وحدت شهرداری این شهر به سوالات اعضای شورا پاسخ دادند. هر چند تعیین قطعی شهردار در این جلسه صورت نگرفت و به برنامه ای تحت عنوان " مهاباد در افق 1400" موکول شد، ولیکن همزمان با شروع به کار رسمی شوراها در اوایل شهریور ماه در نهایت قرعه به نام دکتر کامران علیزاده آذر عضو پیشین شورای شهر مهاباد درآمد. این ابتکار مجالی فراهم ساخت برای مواجهه متفاوت با موضوع انتخاب شهردار. انتخابی که چشم امید قاطبه شهروندان بدان دوخته شده است و البته با انتظاراتی که به شدت ناهمسوست و چالش های که کم از پیچیدگی ندارد.

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
گردشگری استان کردستان

به انتخاب سردبیر

بیشتر ...

مقـالـه / یادداشت

بیشتر ...

ADS

ADS

ADS

کانال رسمی کردتودی در تلگرام

سنه بازار

ADS

ADS