Go Up
kurdtoday
گروه : سیاسی

تاملی بر شب نامه پسر غیربومی شورای شهر سنندج

تاملی بر شب نامه پسر غیربومی شورای شهر سنندج، سید غریب سجادی، شورای شهر  سنندج، شهرداری سنندج، جلال شریعتی، انتخاب شهردار سنندج

آقای دکتر سجادی؛ اگر دم از 8818 نفر رای می‌زنید، باید ابتدای به امر این سوال را از شما پرسید که در این آمار بسیار ناچیز رای، چند نفر متخصص، روشن فکر دانشگاهی و رای واقعی به برنامه‌های شما – اگر وجود خارجی داشته باشد! – وجود دارد که اینگونه خود را سوار بر رای طایفه‌ای، قومی و قبیله‌ای می‌بینید و هر گونه که منفعت بالاسری‌‌ها و خودتان می‌خواهد برای مردم شریف، نجیب و رنج دیده سنندج تصمیم می‌گیرید؟

به گزارش کُردتودی به نقل از نوای آبیدر، بازهم انتخاب شهردار سنندج به میان آمد و بازهم چالش ابقا و یا انتخاب فردی جدید بر مسند بزرگترین ارگان مدیریت شهری نقل محافل و مجالس و فضای مجازی.

 

این روزهای شورای پنجم شهر سنندج که ترکیبی از برخی اعضای ذی نفوذ و سیاستمدار دور قبل و اعضای جدید منتخب مردم هستند، در تکاپوی انتخاب و یا ابقای شهردار سنندج هستند تا مدیر بزرگترین و مهمترین ارگان خدمت رسان شهری را بر صندلی ریاست بنشانند.

 

بازخوانی داستان انتخاب شهرداران پیشین شهر سنندج خود داستانی طولانی و عجیب است که از حوصله این مطلب خارج بوده، اما تنها به این نکته بسنده می‌کنیم که در انتخاب شهردار عوامل بیرونی و خارجی بسیاری – بخوانید اهرم‌های فشار و لابی‌ها – تاثیر گذار است.

 

انتخاب چهل و ششمین شهردار سنندج که توسط شورای پنجم شهر سنندج صورت می‌گیرد، یکی از چالشی ترین دوران اعضای قدیمی و جدید این شورا است چرا که اینبار موجی عظیم از رسانه‌ها و افکار عمومی عملکرد 20 ماهه فخری، شهردار فعلی را قبول داشته و بر ادامه کار وی تاکید می‌کنند.

 

در این میان، در درون شورای شهر نیز دو دستگی بزرگی قابل مشهود است بدین ترتیب که اعضایی که در دوره قبل به شهردار رای ندادند – سجادی و شریعتی – درصدد جمع کردن تیمی از درون شورای شهر برای تغییر شهردار بوده و از طرف دیگر چهار تا پنج نفر از اعضای جدید بعلاوه انور رشیدی، عضور قدیمی شورای شهر موافق ابقای شهردار هستند.

 

ذکر نکته‌های فوق را به این نقطه سوق می‌دهیم که غریب سجادی، پسر غیربومی شورای شهر سنندج که تنها با 1.5درصد رای مردم سنندج به شورای پنجم شهر سنندج راه یافته با انتشار مطلبی در سایت فیلتر شده وابسته به استانداری کُردستان، ژستی روشن فکری و مردمی بودن را به خود گرفته و رسانه‌های واقع بین و شفاف گرا را نامشروع خوانده است.

 

در پاسخ به سخنان این پسرغیربومی مرتبط با کدخدای خود خوانده، ذکر موارد ذیل الزامی است:1. آقای دکتر سجادی؛ در بند اول مطلبتان به بحث عقلانیت اشاره کرده‌اید؛ سوال اساسی اینجاست که آیا عزل ناگهانی شهردار سابق سنندج از روی عقلانیت بود؟ آیا اصلا عقلانیت را برای خود تفسیر و تبیین کرده‌اید که با دیگر عضو شورای شهر جناب آقای شرعتی و صرفا به دلیل منافع شخصی دست به ریسکی بزرگ و نابود کنند برای شهر سنندج می‌زنید؟


 

2. آیا شما که داعیه دار شعار "جا انداختن تفکر نو هستید" با دوستان خود – پشت پرده و آشکار – رزومه اجرایی افراد نامزد شده برای شهرداری سنندج را خوانده‌اید؟ با تمامی احترام برای این عزیزان که برخی از آنان اساتید دانشگاهی هستند، آیا وقت آن نیست که به جای تفکر احساسی، شعار بومی و غیر بومی که نشات گرفته از سیاست‌های منفعت طلبانه شورهاست، برنامه‌های اساتید دانشگاهی را بعنوان مشاوری خوب به فردی اجرایی و متخصص که سابقه چند ده ساله مدیریت شهری را دارد بسپارید؟

 

3. آقای دکتر؛ شما کجا بودید در چهار سال گذشته که به فکر تاناکورا، دست فروشان، پروژه‌های نیمه کاره سنندج، تورم شدید نیروی انسانی بدنه شهرداری که ناشی از سوء مدیریت شوراهای قبل بوده، باشید که اکنون دم از دلسوزی و نقد از دیگر مشکلات و معضلات جامعه می‌زنید؟ چرا تنها در زمان انتخاب شهردار و صرفا برای اعمال قدرت و رای غیرواقع بینانه، اهرم تاناکورا و دست فروشان – که حل آن برای هیچ کسی میسر نیست – را برجسته سازی کرده و بر سر شهر، مردم و شهرداری می‌کوبید؟

 

4. آقای فرهیخته دانشگاهی؛ آیا اطلاق واژه "نامشروع" و "زنجیره‌ای" که در بند 5 شب نامه شما در سایت زرد نیوز درج شده، ما را یادآور سخنان برخی مسئولان بلند پایه سیاسی استانی و کشوری نمی‌اندازد که رسانه‌های شفاف گرا، مردمی و منتقد را به صرف روشنگری، سیاه نما و تخریب چی می‌خواندند؟ آیا دهن کجی کردن به رسانه‌ها و نامشروع خواندن چشم و گوش مردنم و مسئولین، عین عناد با اصل جایگاه دمکراسی – که همیشه از آن دم می‌زنید – نیست؟

 

یقینا بدانید که اصحاب رسانه – نه زرد نیوز، فتنه نیوز و مسئول نیوز – به عنوان چشم و گوش مردم وظیفه دارند تا مسئولان – چه خدمت گذار و چه منفعت طلب – را به مردم و شهروندان شناسایی کنند و در این مسیر نیازمند توصیه‌های منفعت طلبانه برخی آقایان نیستند!

 

5. آیا شماهایی که در کُردستان – به سرکردگی کدخدای خود خوانده – داعیه دار حمایت کُردها از روحانی هستید، هیچ فکر کرده‌اید که همان آقای روحانی در مراسم تحلیف یک نفر از شماها را به مراسم دعوت نکرد؟ آیا وقت آن نرسیده که به عنوان شورای شهر و اگر دلسور مردم هستید، به جای چانه زنی با شهروندان بر سر انتخاب شهردار، با نمایندگان مجلس بر سر حل مشکلات و احقاق حقوق از دست رفته مردم در دولت تلاش کنید؟

 

6. آقای دکتر سجادی؛ اگر دم از 8818 نفر رای می‌زنید، باید ابتدای به امر این سوال را از شما پرسید که در این آمار بسیار ناچیز رای، چند نفر متخصص، روشن فکر دانشگاهی و رای واقعی به برنامه‌های شما اگر وجود خارجی داشته باشد! وجود دارد که اینگونه خود را سوار بر رای طایفه‌ای، قومی و قبیله‌ای می‌بینید و هر گونه که منفعت بالاسری‌‌ها و خودتان می‌خواهد برای مردم شریف، نجیب و رنج دیده سنندج تصمیم می‌گیرید؟

 

7. آقای دکتر سجادی؛ اگر واقعا شما شعار انتخاب فردی توانمند از میان فرزندان این دیار میدهید چگونه است که آقایان نامزد شده در انتخابات شهرداری سنندج از سقز و بانه و پاوه و دهگلان می‌آیند؛ اعضای شورای شهر سنندج نیز برخی خود بومی نیستند و اکنون بر طبل بومی بودن می‌کوبند؟ با چه استدلالی این همه تناقض را به عنوان نماینده مردم شهر سنندج در مقابل دیدگان مردم نجیب و فهیم شهر عنوان می‌کنید و آن را عقلانیت می‌نامید؟

 

8. اقای غیربومی شورای شهر سنندج؛ مگر یادتان رفته جناب رشیدی، در جریان دعواهای شما با یکدیگر بر سر عزل و یا باقای شادمان، سخن از اتاق طراحی عملیات علیه شهردار به زبان آورد؟ آیا نماینده مردم بودن و تبعیت از رای مردم اینگونه است که شهردار بومی سنندج را به دلیل ناکارآمدی حذف کردید و اکنون شهردار کارآمد را به دلیل غیربومی بودن؟ واقعا تکلیف شما با مردم، شهر و افکار عمومی چیست؟

 

یقینا روز چهارشنبه، روز آزمون بزرگ شما، و دیگر اعضای شورای شهر برای رای به تخصص، تجربه و مردم سالاری بوده و باید دندان ناسالم منفعت طلبی، باند بازی، سیاسی کاری و طایفه گرایی را کشید و بیرون انداخت تا مردم شهر شاهد پیشرفت روز افزون سنندج زیبا باشند.

 

انتهای پیام/a.p

سه شنبه 31 مرداد 1396 | 11:41

کد خبر : 26417

منتشر کننده : a.p

نظرات :

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
گردشگری استان کردستان

به انتخاب سردبیر

بیشتر ...

مقـالـه / یادداشت

بیشتر ...

ADS

ADS

ADS

کانال رسمی کردتودی در تلگرام

سنه بازار

ADS

ADS