Go Up
kurdtoday

متوسل شدن شورای شهر سنندج به بهانه‌های نخ نما شده برای تکمیل کودتا علیه شهردار

شهرداری سنندج، شورای شهر، کودتا علیه شهردار

شورای پنجم شهر سنندج که از هفته‌ها قبل سناریوی عبور از شهردار فعلی سنندج را در سر می‌پروراند، در مصاحبه‌هایی جدید متوسل به بهانه‌های نخ نما شده و مشکلاتی شده که از دیرباز گریبانگیر شهر و مردم بوده است.

به گزارش کُردتودی، شورای پنجم شهر سنندج این روزها در تلاش برای انتخاب و معرفی شهردار چهل و ششم شهر هستند که سر و صدای زیادی را در محافل عمومی و رسانه‌ها ایجاد کرده است.

 

ابتدای هفته گذشته بود که شورای شهر سنندج بهمراه فرمانداری در اقدامی عجولانه و ناشیانه درصدد برگزاری جلسه انتخاب شهردار در راستای حذف فوری فخری برآمدند که با توجه به ابلاغیه کشوری مبنی بر آغاز کار شوراها از ابتدای شهریور ماه، این جلسه فوراً از سوی شورای شهر – غریب سجادی – و فرمانداری کنسل شد.

 

پس از آن، جلال شریعتی، رئیس شورای دورم چهارم شهر سنندج در مصاحبه‌هایی جداگانه با فارس و تسنیم از تغییر فخری، شهردار فعلی سنندج خبر داده است.

 

شریعتی که جزو سرشاخه‌های اصلی عزل کامیاب شادمان، شهردار اسبق و بومی شهر سنندج بود، اینبار نیز با هدایت برخی اعضا و البته با راهنمایی‌ها و خط دهی‌های کدخدای خود خوانده، درصدد حذف فخری تنها پس از 20 ماه و انتخاب فردی دیگر بعنوان شهردار سنندج هستند.

 

نکته جالب و قابل تامل این قضیه اظهارات شریعی در گفتگو با فارس است که عنوان کرده اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام کار چندان شاقی نبود چرا که شهردار در ساماندهی برخی مباحث من جمله تاناکورا و دست‌فروشی عملکرد قابل‌قبولی نداشت.

 

وی افزوده که ساماندهی بحران مالی شهرداری نیز با توجه به مصوبه فرمانداری مبنی بر کاهش 20 درصدی جرائم انجام گرفته و قطعا هر کس به جای آقای فخری هم بود می توانست این کار را بکند.

 

حال سوال افکار عمومی و شهروندان سنندجی که منتظر آرامش و تغییر و تحولات در شهر هستند این است که چرا متوسل شدن به بهانه‎های نخ نما شده‌ای چون ساماندهی تاناکورا و دست فروشان که از توان و عهده شهرداری و شورا خارج بوده و دیگر دستگاه‌ها نیز در آن دخیل هستند، باید موجب حذف فخری نیز بشود؟

 

آیا شما – آقای شریعتی و دست اندرکاران عزل کننده شهرداران سنندج – همین بهانه‌ها را برای شادمان، شهردار بومی سنندج دستاویز نکردید و بدون توضیح برای افکار عمومی، شهردار قانونی شهر را عزل کردید؟

 

حال آیا متوسل شدن به چنین بهانه‌هایی، آنهم تنها برای اینکه چهره شهردار فعلی سنندج که کارنامه وی ملاک عملکرد وی است را تخریب و نهایتا وی را از گردونه حذف کنید، نیست؟

 

چگونه است که در زمان شهرداران قبلی بحران مالی شهرداری حل نمی‌شد و اکنون که حل شده، بازهم پای فرمانداری در میان است و عملکرد شهردار را زیر سوال برده‌اید؟

 

حالب اینجاست که پروژه‌ای همانند تونل انقلاب و تقاطع کوسه هجیج تا قبل از انتخاب فخری برای مجموعه شورا ارزشمند بود و اصلا خود را مجاب به اتمام آن نمی‌دانستند و حال که با تدابیر شهردار و حمایت مردم این پروژه‌های نیمه تمام رونقی به شهر داده، آقایان آن را بی ارزش می‌دانند!

 

چرا این سوال را خود نمی‌پرسید که یکی از عاملان ایجاد تاناکورا و ازدحام دست فروشان بیکاری مفرط استان و البته بی‌تدبیری شوراهای شهر بوده که منفعت طلبی شخصی چشمان آنان را در رسیدگی به معضلات مردم نابینا کرده است.

 

شورای پنجم شهر سنندج که بارها از تریبون‌ها و رسانه‌های مردمی مورد خطاب واقع شده‌اند باید خوب بدانند که انتصاب افراد باندی و جناحی سفارش شده از سوی کدخدای خود خوانده که هیچ تخصصی در مدیریت شهری ندارند مصداق عناد با آرای مردم و حرکت در جهت مخالف منافع مردمی و شهر است و یقیناً باید پاسخگوی افکار عمومی و وجدان خود باشند.

منبع: نوای آبیدر

انتهای پیام/M.I

شنبه 28 مرداد 1396 | 08:03

کد خبر : 26365

منتشر کننده : M.I

نظرات :

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
گردشگری استان کردستان

به انتخاب سردبیر

بیشتر ...

مقـالـه / یادداشت

بیشتر ...

ADS

ADS

ADS

کانال رسمی کردتودی در تلگرام

سنه بازار

ADS

ADS