Go Up
kurdtoday
گزارش کردتودی از خطبه های نماز جمعه در استان کردستان: گروه : سیاسی

این ساده اندیشی است که آمریکا را دلسوز خود بدانیم/ برترین روزه پس از ماه رمضان روزه گرفتن در ماه محرم است

نماز جمعه, نماز جمعه کردستان, نماز جمعه سنندج, نماز جمعه دهگلان, نماز جمعه قروه, نماز جمعه بانه

نماز جمعه این هفته ۲۷ مرداد ۹۶ در سراسر شهرهای استان کردستان برگزار شد.

به گزارش  خبرنگار کُردتودی، حجت الاسلام حسن باباییان امام جمعه قروه در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان قروه با اشاره به سالروز بازگشت آزادگان و تبریک فرارسیدن این روز اظهار داشت: آزادگان ما با مقاومت در برابر دشمنان ایستادند و آزادگان سربلند ما در مسیر دین، انقلاب و در راه پاسداشت خون شهدا قدم بر می دارند.

 
وی افزود: آزادگان ما همیشه در صحنه هستند و خانواده های معظم شهدا در میدان حضور دارند و به دنبال حفظ خون شهیدان هستند.
 
خطیب نماز جمعه قروه خاطر نشان کرد: یک آزاده یک جانباز و یک خانواده شهید یک رزمنده یک بسیجی و یک پاسدار همیشه باید در میدان باشد.
 
باباییان ادامه داد: فردا 28 مرداد است سالروز کودتای امریکا برای بازگرداندن شاه به کشور در سال 32 شمسی.
 
وی ادامه داد: آمریکا اصلا به ملت ما و به عزت و سربلندی کشور ما فکر نمی کند و این ساده اندیشی است که آمریکا را دلسوز خود بدانیم و کودتای 28 مرداد نشان دهنده ان است.
 
باباییان افزود: برجام و تحریم های یک جانبه آمریکا امروز نشان دهنده آن است که آنها به دنبال آن هستند تا سرنگونی نظام مقدس جمهوری اسلامی را ببینند و به دنبال مقابله با انقلاب اسلامی می باشند.
 
امام جمعه قروه افزود: دشمنان ما امروز در فضای مجازی به دنبال به انحراف کشیدن جوانان ما هستند و با برنامه در برابر انقلاب اسلامی ایستاده اند.
 
به گفته وی جانباز و آزاده نسبت به حفظ دستاوردهای انقلاب اسلامی باید محکم و پرصلابت به گونه ای که دشمن نتواند نفوذ کند وارد شود.
 
باباییان با اشاره به روز جهانی مسجد گفت: 30 مرداد روز جهانی مسجد است و مسجد را باید دریافت باید مسجدی بود و بهانه ها را در برابر مسجد کنار گذاشت.
 
وی افزود: مسجد پایگاهی بر محور ذکر و نماز است و فقط پایگاه مسائل اجتماعی نیست بلکه پایگاهی است برای تمام مسائل دین همچون خودسارزی و بصیرت افزایی و انسان سازی.
 
خطیب نماز جمعه قروه تصریح کرد: وقتی که رژیم صهیونیستی اقدام به آتش زدن مسجدالاقصی کرد این روز به نام روز جهانی مسجد از سوی سازمان کنفرانس اسلامی نامگذاری شد.
به گفته وی مساجد باید فعال باشند و باید جوانان را به سمت مساجد سوق داد.
 
وی با بیان اینکه عده ای به دنبال تعطیلی مساجد و ایجاد تالارهای عروسی هستند افزود: تالارهای عروسی را راه اندازی کرده اند تا با مختلط نمودن زنان و مردان جوانان را به سمت گناه سوق دهند و در این میان مسئولین هم همه خواب هستند الحمدلله.
 
باباییان خطاب به مسئولین گفت: مسئولین دست اندرکار چرا جلوی کار تالارها را نمی گیرید؟ چرا ملزم نمی کنید که سالن های زن و مرد را جدا کنند؟ این کوتاهی مسئولین است . این تن به حرام دادن مسئولین است. مسئولین ما موظفند پیگیر آن باشند که نمی شوند و این از کوتاهی انان است.
 
امام جمعه قروه به بیان شایعات در خصوص بروز حوادث در مراسم حج اشاره نمود و افزود: شایعات بر این مبنا است که حج را تضعیف کنند تا کسی به حج نرود در حالی که افرادی که در حج مرده اند به مرگ طبیعی فوت کرده اند و این مسئله ای است که هر ساله رخ می دهد اما عده ای می خواهند آن را به گونه ای جلوه دهند که مردم را نسبت به حج بدبین کنند.
 
وی در ادامه به شهادت شهید حججی اشاره نمود و گفت: این شهید بزرگ انسانی بود که قبل از رزمندگی و در دفاع از حرم  به دیدار فقرا می رفته و در اردوهای جهادی در مناطق محروم حضور می یافته است.
 
باباییان افزود: متاسفانه امروز ما جوانانی داریم که ورزشکار هستند و پول کلان می گیرند و در برابر رژیم صهیونیستی مسابقه می دهند این ننگی است بر پیشانی ورزشکاران و ورزشکاران باید این ننگ را پاک کنند.
 
وی ادامه داد: ما هیچ سر سازگاری ای با رژیم صهیونیستی که یک رژیم غاصب و کودک کش است نداریم.
 
به گفته وی این ننگی است که ما در جامعه ورزشی دارای مدیران ورزشی دین مدار نیستیم.
 
وی به وضعیت مدیران و ورزشکاران اشاره نمود و گفت: اکثر این افراد در همین استان و در همین شهرستان اهل مسجد نیستند اهل جماعت و جمعه نیستند.
 
به گفته باباییان این افراد در برخی سمن های عمومی هم برای تبلیغ فرقه ضاله بهاییت حضور دارند.
 
وی افزود: من به بهزیستی هم در این خصوص هشدار دادم که این افراد نه برای فقرا بلکه برای اینکه یک فرقه ضاله را توسعه دهند کار می کنند.
 
باباییان گفت: ببینید که محسن حججی چگونه اقتدا کرد و چگونه اظهار علاقه و محبت نمود که اینگونه به فرزند خود و به همسر خود وصیت می کند که برای محبت حضرت زینب (س) آنان را تنها گذاشته است.
 
وی در پایان گفت: در محبت زینب سردادن عجب نیست سر داشتن عجیب است و این را باید به آن ورزشکار و به آن فوتبالیست متوجه کرد و فهماند.
 
برترین روزه پس از ماه رمضان روزه گرفتن در ماه محرم است
 
 ماموستا عبدالرحمن خدایی امام جمعه سنندج ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این شهر ضمن قبولی طاعات و عبادات همه نمازگزاران و دعای خیر و طلب شفای عاجل برای همه مریضان اظهار داشت: امیدوارم خداوند متعال با رحم و کرم بی‌پایانش طاعات و عبادات همه ما مسلمانان را قبول کند و ما را به راه راست هدایت کند.
 
وی با تبریک ماه ذوالحجه گفت: امیدوارم همه مسلمانان از دستورات حق تعالی و حضرت رسول اکرم(ص) پیروی کنند.
 
امام جمعه سنندج تصریح با اشاره به فرموده حضرت رسول اکرم(ص) کرد: روزه گرفتن، احسان کردن، قرآن خواندن پیش خداوند متعال ثواب و پاداش زیادی دارد و سبب پاکی دل‌ها و دوری از گناهان می‌شود.
 
وی با اشاره به فرموده پیامبر گرامی اسلام(ص) گفت: بزرگ‌ترین و برترین روزه پس از ماه مبارک رمضان، روزه گرفتن در ماه محرم؛ ماه خداست و هرکس در این ماه و ماه مبارک رمضان و شوال روزه بگیرد همانند آن است که تمام سال روزه گرفته است.
 
ماموستا خدایی افزود: هرکس یک روز از ماه محرّم روزه بگیرد، به ازای هر روز، سی روز در نظر گرفته می‌شود و اگر تمام ماه نیز روزه باشد همانند آن است که دوازده ماهه سال، روزه گرفته باشد و ثواب زیادی دارد.
 
وی اظهار کرد: امیدوارم خداوند متعال به همه ما مسلمانان این توفیق را بدهد که بتوانیم از دستورات الهی و قرآنی پیروی کنیم.
 
پرداخت زکات زمینه‌ساز برقراری عدالت اجتماعی است
 
ماموستا محمد علی کریمی امام جمعه موقت دهگلان شهرستان دهگلان اظهار داشت: گرفتن زکات از اغنیا و توزیع آن در بین فقرا و نیازمندان یکی از مهم‌ترین رسالت‌‌های پیامبر عظیم‌الشان اسلام بوده است.
 
وی تصریح کرد: اهمیت این مهم از دیدگاه دین مبین اسلام و توجه ویژه پیامبر به آن نشان از تاثیر بسزایی احیای این امر الهی در جامعه دارد.
 
ماموستا کریمی گفت: پرداخت زکات امری واجب بر تمام مسلمانان برای ریشه‌کن کردن فقر در جامعه و ایجاد عدالت در بین مردم و کم کردن فاصله طبقاتی است.
 
وی افزود: کسانی که اموال خود را در راه خدا و برای رفع نیاز فقرا و نیازمندان اهداء میک نند خداوند مژده بهشت برین را به آنان عطا می نماید اما کسانی که  دارای ثروت و مکنت هستند و از دادن زکات که امری واجب است خود داری می کنند عذاب الهی نصیب آنان خواهد شد.
 
امام جمعه موقت دهگلان خاطرنشان کرد: در شرع مقدس اسلام دادن زکات یکی از واجبات دینی است و کسانی که توانایی مالی دارند ملزم به پرداخت آن هستند.
 
ماموستا کریمی با اشاره به اهمیت پرداخت این واجب الهی گفت: فرهنگ سازی این امر مهم باید در میان جامعه باید ترویج یابد.
 
امام جمعه بانه:نا امیدی بزرگترین گناهان است
 
ماموستا عبدالله حیدری امام جمعه بانه در خطبه های این هفته نماز جمعه شهر بانه که در مسجد جامع این شهر برگزار شد با اشاره به وسعت رحمت خدا اظهار داشت: لطف و رحمت خدا وسیع است و شخص با ایمان نباید از لطف و رحمت خداوند نا امید شود.
 
وی افزود: نا امیدی از رحمت خداوند بزرگترین گناهان است و فرد با ایمان باید با توبه و ندامت از گناهان گذشته خود سعی کند اسباب رحمت و توجه خدا را جلب کند.
 
 ماموستا حیدری تصریح کرد: چه بسا انسان های گناهکاری که در طول تاریخ با توبه واقعی به درگاه خداوند و انجام کارهای خیر موجب رحمت خاص خداوند قرار گرفته و از همین راه به شهرت رسیده اند.
 
امام جمعه بانه در ادامه به ماه قربان و اعمال این ماه نیز اشاره کرد و گفت: روزه گرفتن در روز عرفه و ذبح قربانی از اعمال شاخص این ماه است که موجب بخشش گناهان و جلب رحمت الهی می شود.
 
وی تصریح کرد: طبق سنت موارد قربانی شامل چهار حیوان: شتر؛ گاو، بز و گوسفند می شود و غیر از این چهار حیوان ذبح حیوان دیگری به نیت قربانی صحیح نیست.
 
انتهای پیام/sh.s

جمعه 27 مرداد 1396 | 15:37

کد خبر : 26363

منتشر کننده : a.p

نظرات :

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
گردشگری استان کردستان

به انتخاب سردبیر

بیشتر ...

مقـالـه / یادداشت

بیشتر ...

ADS

ADS

ADS

کانال رسمی کردتودی در تلگرام

سنه بازار

ADS

ADS