کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

۷۰۰ حلقه چاه آب غیرمجاز در شهرستان دیواندره کشف شد

دیواندره، چاه غیرمجاز، کشف چاه

رئیس اداره منابع آب شهرستان دیواندره گفت: در شهرستان دیواندره ۷۰۰ حلقه چاه آب غیرمجاز وجود دارد و از این تعداد ۲۰ حلقه چاه مسدود شد.

به گزارش کُردتودی، رئیس اداره منابع آب شهرستان دیواندره گفت: در شهرستان دیواندره ۷۰۰ حلقه چاه آب غیرمجاز وجود دارد و از این تعداد ۲۰ حلقه چاه مسدود شد.

 

ولید خالدیان اظهار داشت: در شهرستان دیواندره 700 حلقه چاه آب غیرمجاز وجود دارد و استفاده غیرمجاز از این منابع آبی نشان از عدم آگاهی مردم از پیامدهای وخیم و ناگوار آن است.

 

وی گفت: امسال 20 حلقه چاه غیرمجاز انسداد و از بهره‌برداری غیرمجاز از منابع آبی این شهرستان جلوگیری شده و دو دستگاه تراکتورحفاری غیر مجاز نیز توقیف شد.

 

رئیس اداره منابع آب شهرستان دیواندره تصریح کرد: هر سال اداره منابع آب دیواندره با استفاده از گروه‌های گشت و بازرسی نسبت به انسداد بیش از 200 حلقه از چاه‌های غیرمجاز اقدام می‌کند که تعدادی از آنها برای همیشه مسدود و مسلوب المنفعه می‌شوند اما متأسفانه عدم بروزرسانی قانون توزیع عادلانه آب و به تبع مجازات‌های غیر بازدارنده، تشویقی برای ادامه تخلفات است.

 

وی گفت: در شهرستان دیواندره تاکنون با اولویت بخش صنعت بیش از 150 دستگاه کنتور هوشمند آب و برق بر روی منابع آبی دارای اشتراک برق نصب شده است.

 

خالدیان با اشاره به اینکه تعداد کنتورهای منصوبه 90 درصد از منابع آبی شهرستان را پوشش داده است، افزود: امسال نیز برای منابع آبی دارای سیستم دیزل، کنتور هوشمند حجمی نصب کرده‌ایم تا شاهد بهره‌برداری غیرمجاز از منابع آبی نباشیم.

 

وی اظهار کرد: از ابتدای امسال از 6 هکتار از اراضی بستر رودخانه‌ها که توسط افراد سودجو تصرف شده بود، رفع تصرف و تاکنون دو جلسه شورای حفاظت از منابع آب با محوریت طرح احیاء و تعادل بخشی منابع آب برگزار شده است.

 

رئیس اداره منابع آب شهرستان اضافه کرد: 12 مورد از اراضی بستر رودخانه‌ها جمعاً به میزان 6 هکتار رفع تصرف شد و 14 دستگاه موتور تلمبه غیرمجاز منصوبه بر روی رودخانه‌های شهرستان دیواندره جمع‌آوری شد.

 

وی گفت: بخشی از اراضی بستر رودخانه که قبلاً توسط اداره منابع طبیعی و آبخیزداری برای آنها سند صادر شده بود و انتقال مالکیت به نام شرکت آب منطقه‌ای کردستان به نیابت از وزارت نیرو، تغییر مالکیت داده شد.

 

رئیس اداره منابع آب شهرستان خاطر نشان کرد: برای سامان دهی و جلوگیری از بروز سیلاب‌های احتمالی 3 فقره لایروبی رودخانه‌های شهرستان به طول 10 کیلومتر انجام شده است.

انتهای پیام/M.I

پنجشنبه 26 مرداد 1396 | 09:00

کد خبر : 26350

منتشر کننده : M.I

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

پیشنهاد سردبیر:

آرشیو پیشنهاد سردبیر
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید