Go Up
kurdtoday
سردار شهید ابراهیم مرادی/گروه : مذهبی

فرماندهی که بدون خوردن سحری و با زبان روزه به شهادت رسید

سردار شهید ابراهیم مرادی، سپاه اسلام، پاکسازی کردستان، نیروهای جوله، ماه رمضان، خوردن سحری، روستای چورننه

در روزهای پاکسازی کردستان از لوث وجود نیروهای ضد انقلاب، گشت های شناسایی و نیروهای جوله برای غافلگیری نیروهای ضد انقلاب همواره دقایقی قبل از اذان صبح راهی منطقه می شدند و مجبور بودند روزه ماه مبارک رمضان را بدون خوردن سحری ادا نمایند.

به گزارش کُردتودی، شهید ابراهیم مرادی از جمله فرماندهان سپاه اسلام است که نام و آوازه اش لرزه بر اندام نیروهای ضد انقلاب می انداخت. شهید مرادی علی رغم حضور مداوم و همیشگی در عملیات های پاکسازی روستاهای اطراف شهرهای مریوان و سروآباد، با تقید خاصی برپایی نماز اول وقت و روزه ماه مبارک رمضان را به جای می آورد.

 

در روزهای پاکسازی کردستان از لوث وجود نیروهای ضد انقلاب، گشت های شناسایی و نیروهای جوله برای غافلگیری نیروهای ضد انقلاب همواره دقایقی قبل از اذان صبح راهی منطقه می شدند. برنامه اعزام رزمندگان سپاه اسلام برای گشت های شناسایی و جوله به همین ترتیب ادامه داشت و در ایام ماه مبارک رمضان نیروهای گشت و شناسایی بدون خوردن سحری مجبور می شدند به منطقه اعزام شوند و آن روز را بدون خوردن سحری روزه بگیرند.

 

شهید ابراهیم مرادی که فرماندهی گردان عملیاتی سپاه سروآباد را عهده دار بود، همیشه به عنوان نفر اول راهی منطقه می شد. شهید مرادی برای حل مسئاله سحری خوردن نیروهای عمل کننده به فرمانده وقت سپاه سروآباد ـ سردار ملکی ـ می گوید: نیروها ساعتی قبل از اذان صبح و بدون خوردن سحری راهی منطقه می شوند، اگر امکان دارد تدبیری اندیشه شود تا نیروها بعد از خوردن سحری راهی منطقه شوند تا با توان بیشتری در عملیات تعقیب و گریز نیروهای ضدانقلاب حاضر شوند.

 

از اولین روز خردادماه تصمیم بر آن می شود که نیروها بعد از خوردن سحری راهی منطقه شوند. بامداد روز دوم خردادماه سال 1366 (نوزدهم ماه مبارک رمضان) یکی از گردان های سپاه مریوان در نزدیکی روستای «چورننه» با نیروهای ضد انقلاب درگیر می شوند. شهید مرادی به محض خبردار شدن از موضوع به اتفاق نیروهای تحت امرش راهی روستای چورننه می شود.

 

اولین روزی که دستور صادر می شود نیروهای عمل کننده بعد از خوردن سحری راهی منطقه شوند، نیروهای سپاه مریوان در کمین نیروهای ضد انقلاب گرفتار می شوند و شهید ابراهیم مرادی باز هم مجبور می شود قبل از خوردن سحری راهی منطقه شود.

 

شهید ابراهیم مرادی در این عملیات با زبان روزه و بدون خوردن سحری به شهادت می رسد و پیکر پاک و مطهرش در زادگاهش به خاک سپرده می شود.

 

منبع: پیشمرگ روح الله

 

انتهای پیام/h.e

چهارشنبه 25 مرداد 1396 | 10:28

کد خبر : 26340

منتشر کننده : الف ر/p

نظرات :

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
گردشگری استان کردستان

به انتخاب سردبیر

بیشتر ...

مقـالـه / یادداشت

بیشتر ...

ADS

ADS

کانال رسمی کردتودی در تلگرام

سنه بازار

ADS

ADS