Go Up
kurdtoday
گروه : سیاسی

پشت پرده انتخاب زودهنگام شهردار سنندج و مراسم تحلیف منتخبین مردم !

انتخاب شهردار سنندج، پشت پرده انتخاب شهردار، انتخاب زودهنگام شهردار توسط فرماندار سنندج، انتقادات به فرماندار سنندج، سیاسی بازی در انتخاب شهردار سنندج، فرمانداری سنندج، مراسم تحلیف منخبین شورای شهر سنندج، شهردار و فرماندار سنندج

وزیر کشور روز دوشنبه همین هفته طی نامه ای و پس از طی شدن فرایندهای قانونی شروع بکار شوراهای اسلامی شهر و روستا را یکم شهریورماه اعلام نمود ، اما گویا فرماندار سنندج در بین بیش از چهارصد و پنجاه فرمانداری کشور تنها با هدف فرصت سوزی جهت نرسیدن به اجماع منتخبین مردم به نحوی می خواست تا بدون توجه به قانون انتخابات، مراسم تحلیف منتخبین مردم را زودتر از موعد قانونی برگزار نماید .

به گزارش کُردتودی، وزیر کشور روز دوشنبه همین هفته طی نامه ای و پس از طی شدن فرایندهای قانونی شروع بکار شوراهای اسلامی شهر و روستا را یکم شهریورماه اعلام نمود ، اما گویا فرماندار سنندج در بین بیش از چهارصد و پنجاه فرمانداری کشور تنها با هدف فرصت سوزی جهت نرسیدن به اجماع منتخبین مردم به نحوی می خواست تا بدون توجه به قانون انتخابات، مراسم تحلیف منتخبین مردم را زودتر از موعد قانونی برگزار نماید .

 

حال باید از فرماندار پرسید که هدف از این همه تعجیل جهت برگزاری مراسم تحلیف و انتخاب شهردار سنندج چه بود ؟ چرا مردم چنین برداشت نمایند که چرا باید  فرمانداری که سکان سیاسی ترین سیستم اداری شهر را بر عهده دارد، می خواهد به  اجرایی ترین سیستم هر شهر یعنی شهرداری برای انتخاب شهردار نگاهی حزبی و سیاسی داشته باشد ؟

 

چرا باید وقتی افکار عمومی شهر از فعالیتهای شهردار فعلی دکتر فخری رضایتمندی مطلوبی دارند، فرماندار فراتر از این رضایتمندی و فقط به دلایل نامعلوم و مبهمی می خواهند با اهرم فشار و تطمیع ( البته طبق شنیده ها قول استخدام فرزند یکی از منتخبین شورا به شرط عدم رای به دکتر فخری ) منتخبین را برای تغییر شهردار مجاب نمایند ؟

 

حال بعنوان فردی از این شهر پانصد هزار نفری باید از فرماندار شهرم که خودش باید مجری قانون باشد این سوال را بپرسم که چرا می خواستند با این حرکت کاملا سیاسی سنندج را در کشور انگشت نمایی بی قانونی در تحلیف منتخبین مردم نمایند ؟

 

مگر مردم استان کردستان هنوز فراموش کرده اند که در زمان اعلام نتایج انتخابات خبرگان رهبری متاسفانه به دلیل دادن اطلاعات اشتباه و غیرمستند در اعلام نتایج نزدیک بود تا چالش جدی در این مورد بوجود بیاید ، اما تنها هوشیاری و عشق و علاقه قلبی مردم به رهبری و  نظام و آرمانهای مقدس جمهوری اسلامی بود که چنین اتفاقی نتوانست کوچکترین تاثیری بر اراده مردم داشته باشد.

 

مگر مردم ما هنوز این شنیده را فراموش کرده اند که برگزاری انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا حوزه سنندج با یک ساعت و نیم تاخیر برگزار گردید ، بعنوان فرماندار سنندج بفرمائید که هدف از تاخیر در برگزاری انتخابات چی بود ؟ البته با دخالتهای مستقیم وزارت کشور و مسئولین عالی استان خوشبختانه  این اتفاق هم ختم به خیر شد .

 

آقای فرماندار سزاوار نیست که مسئولی بخواهد  با اهرم فشار و تطمیع بر منتخبین مردم ،  دنبال انتخاب گزینه سیاسی مورد نظر و هم حزبیهای خود بر مسند شهرداری باشد ؟

 

آیا بعنوان فردی سنندجی حق دارم این سوال را بپرسم که  آیا شما هم داعیه حضور مدیران بومی و غیربومی بودن را سر می دهید ؟ لطفا توضیح دهید که بر اساس کدام معیار خود را بومی این شهر می دانید ؟

 

لطفا بفرمائید  شهر محل تولدتان چند کیلومتر با سنندج فاصله دارد ؟ آیا این حرف درست است که شما هنوز به خاطر حفظ موقعیت هیئت علمی خویش در دانشگاه همدان هفته ای چند روز در این شهر حضور پیدا می کنید ؟ آیا در حقیقت شما هم جزء فرمانداران پروازی نیستید ؟

 

آیا این  سخن صحت دارد که شما همراه با خانواده هنوز بطور کامل ساکن سنندج نشده اید ؟ آیا هرگز فکر کرده اید که بسیاری از مشکلات ترافیکی شهر سنندج نتیجه کم کاریهای مجموعه تحت امر شماست، زیرا که طبق قانون  رئیس شورای ترافیک سنندج فرماندار هست، لبته بسیاری دیگر از مشکلات که در این فرصت نمی توان به تمامی آنها اشاره نمود.

 

با این اوصاف لطفا شهرداری را حیاط خلوت منافع و مطامع عده ای ننمائید ، که ذره ای به خواسته افکار عمومی توجه ندارند،  طرح چنین سوالات و ابهاماتی را حق طبیعی و شهروندی خود می دانم  و امیدوارم پاسخهای شفافی در این راستا داده شود.

 

آقای فرماندار پس از چند سال سکانداری فرمانداری سنندج ،  آیا وقت آن نرسیده که در حضور رسانه های جمعی پاسخگوی عملکردتان در این مدت باشید ،اگر واقعا عملکرد قابل دفاعی دارید اجازه بدهید تا مردم هم از آن آگاه شوند، آیا حق طبیعی مردم اطلاع یافتن از عملکرد مدیران نیست؟ 

 

آقای فرماندار لطفا به این سوال نیز پاسخ دهید که در آن برهه ای که این چالشهای جدی در سنندج بوجود آمد و بنا به دلایلی  زمزمه برکناری شما  قوت گرفته بود ، چرا و به چه دلیلی رفقای سیاسی  که از لطف دولتیان تدبیر و امید ردای مدیریت برتن کرده بودند ، همگی تهدید به استعفا نمودند ؟

 

آقای فرماندار این روزها هم چنین شایع شده است که قصد حضور در دانشگاه کردستان بعنوان رئیس علمی ترین سیستم استان را دارید ، اگر چنانچه موفق به حضور در این عرصه شدید لطفا در عملکرد و بینش  و نگاه به اطراف و اکناف خودتان تجدیدنظر جدی بنمائید زیرا دانشجویان این دانشگاه نباید تاوان انتصابهای با بوی سیاسی کاری و باند بازی پس بدهند ؟

 

به هرصورت همگی بر این امر واقفیم که حضرت آقا همواره تاکید ویژه ای بر قانون مداربودن داشته و دارند ، امیدوارم که عمل به قانون در تمامی مدیران ما بصورتی کاملا محسوس نهادینه شود ، زیرا که مردم همواره مجریان قانون را برای خویش الگو می دانند.

 

نویسنده: یکی از مخاطبان کُردتودی

این یادداشت بیانگر نظرات نویسنده بوده و صرفاً جهت اطلاع رسانی و انعکاس دیدگاه های متنوع سیاسی و به دور از جانب گیری از هیچ فرد، حزب و یا گروه خاصی در این سایت منتشر شده است. این سایت در نظر دارد با انتشار نظرات صاحب نظرانی از طیف های گوناگون، چشم انداز متنوع و متوازنی از دیدگاه ها را به کاربران خود در استان کردستان ارائه دهد.

انتهای پیام/M.I

چهارشنبه 25 مرداد 1396 | 09:00

کد خبر : 26334

منتشر کننده : M.I

نظرات :

به یک نکته توجه شما را جلب می کنم پاسخ چهارشنبه 25 مرداد 1396 | 11:04

1
3

اینکه جناب اقای فخری شهردار شود ویا نشود نظری ندارم. ولی بیش از حد نیاز و پی در پی مقالاتی در مورد لزوم حتمی شهردار شدن ایشان در افکار عمومی باز خورد خوبی ندارد و به ذهن مخاطب سوالی متبادر می شود که چرا تا این اندازه از ایشان حمایت می فرمایید؟ اصلا این ریاست ایشان مگر چقدر مهم است که ایشان اصرار بر ماندن در سمت شهردار دارند؟انسان فرهیخته و کار امد باید سرجای خود بنشیند و اگر از ایشان دعوت کردند و بفرمایید خواهش می کنیم شهردار شوید انگاه با احترام و حفظ شخصیت خود شهردار شود نه اینکه خود ابراز علاقمندی کرده و مقالات متعددی نوشته شود چنین موضعی بنظرم به خود اقای فخری بلحاظ شخصیتی لطمه می زند.

کار اشتباه پاسخ چهارشنبه 25 مرداد 1396 | 11:44

0
6

بدترین دفاع از یک فرد، تعریف بیش از حد از اوست.

شهروند پاسخ چهارشنبه 25 مرداد 1396 | 12:45

2
2

واقعا حرفهای که زده شد در مورد فرمانداری درست است

اسو پاسخ چهارشنبه 25 مرداد 1396 | 13:00

2
1

بحث اقای فخری نیست بماند یابرود بحث عملکرد فرماندار بومی ساکن در همدان است وعملکرد ضعیف ایشان

اسو گیان پاسخ فرمایید پاسخ چهارشنبه 25 مرداد 1396 | 13:38

0
1

چطور اقای سالارمرادی با فوق لیسانس نماینده شده و در پایان علاوه بر وظیفه نمایندگی و رسیدگی به حوزه انتخابیه و هزار کار دیگر نمایندگی در حین نمایندگی دکترای علوم سیاسی هم گرفت؟ چطور خیلی از مدیران همزمان با انجام وظیفه مدیرکلی درس هم خوانده و فوق لیسانس و دکتری می گیرند؟
از فرماندار که استاد دانشگاه در همدان باشد خبر ندارم ولی چنین کارهایی معمول استو فقط به فرزندان قشر محروم و متوسط نمی رسد و هزار مشکل بوجود می اید اگر بلایایی که بر سر فرزندم در دانشگاه امده را بنویسم گریه می کنید . در رستوران دانشگاه با وجود اینکه پول غذا و کارت هم داده بودم به فرزندم غذاندادند. واحدهایش را طوری انتخاب کرده بود که یک روز در میان از صبح تا شب در دانشگاه باشد و یک روز در خانه باشد وقتی صبحانه نخورده به دانشگاه رفته و غذا به او نداده بودند و غروب برای اوردنش به نزدیک دانشگاه رفتم از گرسنگی غش کرد و بر زمین افتاد بلافاصله برایش نان داغ و کباب داغ خریدم و به نماینده چند سال پیش زنگ زدم و خیلی شدید برخورد کردم که این شهر توست و بخدا توسط سفارش نماینده مجلس به رئیس دانشگاه وقت برای فرزندم غذای دانشگاه را گرفتم بخدا قسم چنین است و این یک مورد از ظلمهای متعدد در دانشگاه به فرزندم که غم ان بر من بود برای فرزند من و خود من امکان نیست مگر فرماندار با من همطراز در قدرت است؟ اگر 9 نفر اعضای شورای شهر مصوبه ای با همه موافقین تصویب کنند و فرماندار بنویسد نه یعنی نه/ فرق این است

رضایی پاسخ چهارشنبه 25 مرداد 1396 | 16:11

2
1

بنده این مطلب را میدانم که جناب آقای دکتر فخری از اقای دکتر زارعی فرماندار مدیرتر ودلسوزتر است.همین!!!!!

سنه ایی پاسخ پنجشنبه 26 مرداد 1396 | 08:15

2
2

اولا مطالب خوب که واقعیت هم داشت نوشته شده بود ، اما این نویسنده مطلب به این مهم اشاره نکرده بودند که فرماندار سنندج برای آن دو روز که برای کار خودش و تدریس در شهر همدان حضور دارند هم ماموریت اداری می گیرند و هم با ماشین دولتی می روند . گل بود و به سبزه نیز آراسته شد ،،، مرحبا کردتودی بر شجاعت و نوشتن واقعیات موجود در جامعه ، هر بژیت

سنه پاسخ پنجشنبه 26 مرداد 1396 | 08:50

1
3

با سلام خدمت دوستان و همکاران گرامی خبرگزاری کردتودی
هرچند که میدونم این کامنت تائید نمیشه یا سانسور خواهد شد اما چند نکته خدمت شما عرض نمایم
اولا به نظر غیر منطقی به نظر میرسه که شورای شهر که خودش توان استخدام فرزندش رو تو بهترین قسمت و پست شهرداری داشته باشه بیاد با وعده و وعید فرماندار تطمیع بشه( با وجود متمرکز شدن استخدامی ها)
دوماً ایشان و خانواده اشان در شهر سنندج سکونت داشته و دارند حضور به موقع و همه روزه ایشان در فرمانداری خود موید این ادعاست
سوماً ایشان یکی از مدیران کورد باسابقه و دلسوز بومی استان هستند سابقه سالها مدیریت در سطح استان و اصالتاً اهل یکی از شهرستان های استان هستند
در مورد برگزاری مراسم تحلیف به قول شما زود هنگام باید خدمتتان عارض شوم که اگه زحمت بکشید یه سری به سامانه جامع نظرات شورای نگهبان بزنید متوجه خواهید شد که مصوبه نمایندگان مردم فهیم ایران در مجلس شورای اسلامی و تائید شورای نگهبان است که زمان شروع به کار شورای پنجم را 14 مرداد اعلام نموده اند لذا تیز بینی و دقت فرماندار سنندج در اگاهی از مصوبه مجلس در بین بقول شما 450 فرماندار کشور قابل تقدیر میباشد و جای افتخار(برای اطلاع از صحت و سقم ادعا می توانید به سامانه جامع نظرات شورای نگهبان در خصوص آخرین اصلاحات ماده ۳ قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور مراجعه نمائید)

محمدی پاسخ شنبه 28 مرداد 1396 | 01:42

2
0

واقعیت امر چنین هر آنچه در این مطلب نوشته شده بود کاملا واقعیت داشت . اما باید آقای زارعی این پاسخ را به مردم سنندج بدهد که برای این شهر چه کار مفیدی را انجام داده است ؟ متاسفانه با روابط عمومی ضعیفی که داشت فقط عکسهای نمایشی را از خودش در کانالهای مجازی قرار می داد. البته باصطلاح مسئول روابط عمومی فرمانداری فقط یک ادمین فعال در فضای مجازی بود وگرنه با روابط عمومی کیلومترها فاصله داشت.

زندی پاسخ یکشنبه 29 مرداد 1396 | 02:05

1
0

کسی که حاضر به بیتوته در شهر سنندج نیست چرا باید فرماندار باشه..با هیات اجراییی ضعیفی که در انتخابات داشتن بزرگترین ضربه را به سنندج زدن.واقعا جای سوتل داره جناب سجادی و شریعتی چرا ا اینقدر برای تحلیف عجله دارن

خبر خوان سایتها پاسخ یکشنبه 29 مرداد 1396 | 12:55

0
0

با سلام
لینک زیر را هم مطالعه بفرمایید مردم برای جویای حقیقت سایتهای مختلفی را می خوانند و این طبیعی است
http://www.kurdnews.ir/frmShowNews.aspx?NewsId=1343&

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
گردشگری استان کردستان

به انتخاب سردبیر

بیشتر ...

مقـالـه / یادداشت

بیشتر ...

ADS

ADS

ADS

کانال رسمی کردتودی در تلگرام

سنه بازار

ADS

ADS