Go Up
kurdtoday
مدیر کل کمیته امداد امام (ره) کردستان خبر داد:گروه : اجتماعی

وجود 3 هزار مددجوی فاقد مسکن مناسب در کردستان/ کمک سپاه دهگلان در زمینه محرومیت زدایی به نیازمندان

خیرین دهگلان,3 هزار مدد جو فاقد مسکن مناسب درکردستان ,کمیته امداد,,تعمیر ونوسازی مسکن,زکات,صدقات

مدیر کل کمیته امداد امام (ره) گفت: تعداد 3 هزار نفر مدد جو تحت پوشش کمیته امداد امام (ره) فاقد مسکن مناسب هستند.

به گزارش کُردتودی،جلسه خیرین و مسئولین ظهر امروز با حضور مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره )، مسئولین، خیرین و روسای بانکهای سطح شهر دهگلان در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.


در ابتدای جلسه انور خالدیان مدیر کمیته امداد امام (ره) دهگلان ضمن تقدیر و تشکر از روسای بانکهابی شهرستان گفت: در بحث تسهیلات با پرداخت 657 میلیون تومان برای 59 نفر ایجاد اشتغال شده است.


 وی افزود: بانک ملت با پرداخت 512 میلیون تومان و اشتغال برای 35 نفر با صد در صد جذب تسهیلات و بانک صادرات با پرداخت 481 میلیون تومان و ایجاد اشتغال برای 33 نفر  و97 درصد اعتبار جذب شده است.


 
در ادامه شیخی زاده مدیر کل کمیته امداد امام (ره) با اشاره به بحث محرومیت زدایی در کردستان گفت: منابع پشتیبانی و مالی امداد از سه منبع دولتی، منابع در اختیار امداد و خیرین به شیوه های مختلف در سطح استان و شهرستان جهت کمک به محرومین هزینه می شود.


 وی افزود: در سال جاری 300 مورد سهمیه احداث مسکن و هزار مورد هم تعمیر و نوسازی و کارهای موردی مسکن باید انجام شود و جمع هزینه ها برای این موارد 12 میلیارد تومان است که قریب 4 میلیارد تومان آن از محل مشارکتهای مردمی در قالب خیرین، زکات و صدقات تامین می شود که اگر در این بخش با کمبود مواجه شویم 30 درصد کار انجام نخواهد شد.


 شیخی زاداه گفت: تعداد 3 هزار نفر از مدد جویان و محرومین فاقد مسکن مناسب در استان هستند اما منابع محدود است.


 وی افزود: در شهرستان دهگلان ما توانستیم سهم بیشتری برای مسکن نیازمندان در نظر بگیریم اما مشکل تهیه زمین توسط خود مدد جو امکان پذیر نیست و امداد هم دراین زمینه محدودیت دارد ونمی تواند زمین تهیه کند زیرا ما بیشتر از 20 میلیون تومان نمی توانیم هزینه کنیم  و نهایتا از کمک خیرین می توانیم برای مسکن شهری 25 میلیون تومان و برای مسکن روستای 15 میلیون تومان هزینه کنیم و بقیه هزینه برای ساخت مسکن نیازمند باید آورده خود ش باشد یا از خیرین و یا از محل جمع آوری زکات وصدقات تامین شود.


شیخی زاده در ادامه گفت: در سال 96  ناحیه مقاومت بسیج سپاه دهگلان در بحث محرومیت زدایی اعتباراتی برای ساخت مسکن 4 نیازمند اختصاص داده اند که ما این 4 مورد کمک سپاه دهگلان را برای آورده افراد نیازمند و فاقد مسکن که هر مورد 16 میلیون تومان است در نظر گرفته ایم.

 

 


 مدیر کل کمیته امداد امام(ره) گفت: اگر دربحث آورده مشکل نداشتیم و یا خیرین کمک می کردند در واقع آمار مسکن روستایی از 7 واحد به 11 واحد ارتقاء می یفات و اینکار باید امسال در دهگلان انجام شود.


درادامه فرماندار دهگلان گفت: یکی از مشکلات مسکن برای نیازمندان در دهگلان تهیه زمین است که باید از طریق مسکن و شهر سازی استان پیگیری شود که اگر زمینی در اختیار دارند سهمی از آن برای تهیه مسکن نیازمندان در نظر گرفته شود.


 نظری با اشاره به افزایش مستمری مدد جویان گفت: بخش عمده از کمکهای امداد از منابع دولتی است و در بودجه سال جاری ردیفهای خاصی دارد و افزایش مستمری در لایجه بودجه پیش بینی شده است.


وی افزود: هر چند افزایش مستمری انجام شده اما کفایت نمی کند و مستمری بگیران کمیته امداد بیشتر ازاین نیازمند توجه هستند که سالیان سال منتظر آن بوده اند.


 فرماندار دهگلان با اشاره به نظارت موسسات خیریه مالی در دهگلان گفت: موسساتی که بدون مجوز  اقدام به جمع آوری کمک نموده و ازدایره  اساسنامه تخطی کرده اند باید جلو آنان گرفته شود و افرادی که درا ین زمینه سوء استفاده کنند ما قطعا ورود می کنیم و باید جمع آوری شوند.


در پایان جلسه یک واحد مسکونی شهری مددجوی که توسط کمیته امداد امام (ره) دهگلان احداث شده  با حضور مدیر کل و مسئولین شهرستان دهگلان افتتاح شد.

 

منبع:دهگلان شیدا

انتهای پیام/M.I

یکشنبه 22 مرداد 1396 | 10:45

کد خبر : 26298

منتشر کننده : الف ق/d

نظرات :

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
گردشگری استان کردستان

به انتخاب سردبیر

بیشتر ...

مقـالـه / یادداشت

بیشتر ...

ADS

ADS

ADS

کانال رسمی کردتودی در تلگرام

سنه بازار

ADS

ADS