Go Up
kurdtoday
سرپرست شهرداری بیجار خبر داد:گروه : اجتماعی

ایجاد 250 غرفه برای آسایش دست فروشان در طی سه روز / آسفالت 40 هزار مترمربع از معابر بیجار

سرپرست شهرداری بیجار، ساماندهی دست فروشان، بدهی ، ایجاد 250 غرفه، پرداخت حقوق معوقه، بیجار بام ایران

سرپرست شهرداری بیجار از ساماندهی و ساخت 250 غرفه در محل استقرار آنها در طی سه روز خبر داد.

به گزارش کُردتودی، رحمان ولی پناه در گفت و گو با بیجار بام ایران با اشاره به اینکه شهرداری یک دستگاه خدماتی و عمرانی است ، اظهار داشت: تمامی تلاش ما برای جلب رضایت شهروندان و انجام اقداماتی در راستای یشرفت شهر بیجار است.

 

وی با بیان اینکه سال گذشته در زمان آغاز کار بنده حدود 6 ماه حقوق بیشتر پرسنل بخش‌های شهرداری بیجار پرداخت نشده بود افزود: : با پرداخت اعتبار از وزارت کشور و سایر دریافت‌های شهرداری، موفق شدیم حقوق معوقه پرسنل شهرداری را پرداخت کنیم.

 

ولی پناه با بیان اینکه در طول 8 ماه خدمت بنده 12 ماه از حقوق پرسنل پرداخت شده است گفت: برای پرسنل شرکتی دو ماه حقوق معوقه مانده و با ادامه این تا پایان شهریور تمامی حقوق معوقه پرسنل پرداخت و بروز خواهد شد.

 

سرپرست شهرداری بیجار از بدهی 16 میلیارد تومانی ادارات توسط شهرداری و ثبت آن در سامانه خبر داد و گفت: 5 میلیارد تومان ذیحسابی و 11 میلیارد دیگر مربوط به سایر ادارات است که از این طریق بخشی از بدهی‌های شهرداری پرداخت و بخشی دیگر برای امور جدید به شهرداری تزریق خواهد شد.

 

ساخت 250 غرفه برای دست فروشان

وی در ادامه به اقدامات شهرداری در طول 6 ماه گذشته اشاره کرد و بیان داشت: ساماندهی دست فروشان و میوه فروشان در دو کاراژ سیدلشگر و مهدوی از مهمترین اقدامات این دستگاه است که موجب رضایت شهروندان شده است.

 

ولی پناه تصریح کرد: جهت ایجاد آسایش فروشندگان در این محل در طی سه روز 250 غرفه در مکان های مورد نظر ساماندهی میوه فروشان و دست فروشان ایجاد شده است.

 

سرپرست شهرداری بیجار به یکی از مشکلات شهرداری ناشی از انجام امور بدون مناقصه و قرارداد اشاره کرد و گفت: سازمان شهرداری‌ها 682 تن قیر به شهرداری بیجار تحویل داده‌اند که اصلا به شهرداری نیامده و بجای اینکه به شهرداری تزریق شود به کارخانه دیگری رفته و آنجا صرف شده است.

 

وی با اشاره به اینکه قیر یارانه به شهرهای زیر 50 هزار نفر جمعیت اختصاص می یابد گفت: افزایش 14 نفری شعر بیجار موجب محرومیت ما از دریافت قیر یارانه ای شده است.

 

ولی پناه همچنین از آغاز لکه‌گیری و آسفالت معابر از اواخر اسفندماه سال گذشته خبر داد و گفت: تا کنون حدود 40 هزار مترمربع  از معابر و خیابان‌ها آسفالت شده است.

 

طراحی پل جدید در منطقه پشت قلعه جهت جلوگیری از تخریب سیل

وی خاطر نشان کرد: رنگ آمیزی جداوال سطح شهر و انجام روشنایی بلوار امام با هزینه یک میلیارد و 100 میلیون تومان از دیگر اقدامات مهم انجام شده توسط شهرداری در طول شش ماه گذشته است.

 

سرپرست شهرداری بیجار از طراحی پل در منطقه پشت قلعه خبر داد و گفت: برای جلوگیری از بروز سیل این پل  ظرف هفته آینده کار ساخت احداث آن آغاز خواهد شد.

 

ایجاد دو پارک جدید در شهر

ولی‌پناه در قسمت دیگری از سخنان خود به دو مشکل اصلی پارک سراب و شهربازی پارک شاهد بیجار اشاره و بیان کرد: وسایل بازی شهربازی به علت عدم استفاده و فرسودگی آنها کاملا از بین رفته است که با تعدادی از پیمانکاران قراردادهایی منعقد شده است اما تاکنون هیچ یک پای کار نیامده‌اند.

 

وی همچنین، گل‌کاری و ایجاد فضای سبز به مساحت 3 هزار و 500 مترمربع، تولید و تکثیر بیش از 20 هزار نوع گل زینتی و درختکاری 4 هکتار به کمک تشکل مردمی در ارتفاعات پارک شاهد را از کارهای دیگر شهرداری طی 6 ماه گذشته ذکر کرد.

 

سرپرست شهرداری بیجار از احداث دو پارک جدید در فاز 2 شهرک آفتاب و کوی کارمندان و نصب تابلوی جدید برای 40 کوچه در سطح شهر در طول شش ماه گذشته خبر داد و بیان داشت:جمع آوری 30 تا 50 تن زباله، تعمیرات آبنماها و راه‌اندازی پارک‌ها و میادین، بازسازی خیابان الماسیه و جمع‌آوری 400 قلاده سگ از دیگر اقداماتی است که شهرداری طی این 6 ماه انجام داده است.

 

وی عنوان کرد: اصلاح پروانه 32 مورد، پروانه احداث بنا 76 مورد، مجوز تعمیر ساختمان دو مورد، پروانه پایان کار 120 مورد، تجدید و توسعه و احداث بنا 4 مورد از امور انجام شده شهرداری در بخش شهرسازی است.

 

سرپرست شهرداری بیجار در پایان سخنان خود یادآور شد: بنا بر اذعان شهروندان، رضایت نسبی در شهر حاکم است چرا که توانسته‌ایم برخی از مشکلات را مرتفع سازیم.

انتهای پیام/M.I

شنبه 21 مرداد 1396 | 09:25

کد خبر : 26291

منتشر کننده : ط ج/bj

نظرات :

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
گردشگری استان کردستان

به انتخاب سردبیر

بیشتر ...

مقـالـه / یادداشت

بیشتر ...

ADS

ADS

ADS

کانال رسمی کردتودی در تلگرام

سنه بازار

ADS

ADS