Go Up
kurdtoday
کردتودی گزارش می دهد/گروه : اجتماعی

احداث 59 باب فضای آموزشی و ورزشی دستاورد سفر رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور به کردستان

مدیرکل نوسازی مدارس کردستان, مدارس کردستان, دانش آموزان کردستان, ماجد احمدی, اخبار کردستان, اخبار فوری کردستان

مدیرکل سازمان نوسازی مدارس کردستان گفت: کردستان در زمینه فضای آموزشی با کمبودهای متنوعی مواجه است و نیاز به توجه ویژه دولت دارد که مسئولین مربوطه کشور با نگاه و عنایت ویژه ای به این موضوع می نگرند و در خصوص تامین نیازهای استان به نسبت امکانات موجود از هیچ تلاشی دریغ نمی ورزند که این رویکرد تا کنون دستاوردهایی نیز داشته است

به گزارش خبرنگار کُردتودی، مدرسه به عنوان مکان آموزش کودکان، نوجوانان و جوانان نقش کلیدی در روند توسعه علمی و تامین نیروی انسانی کشور دارد زیرا دروازه ورود جویندگان دانش به مدار آموزش و پرورش بوده و باید برای ارتقاء شاخصهای کمی و کیفی آن نهایت تلاش را نمود تا نوآموزان و دانش آموزان در فضایی کاملا استاندارد قرار گرفته و نقطه شروع را با وضعیتی مناسب آغاز نمایند.


دولت همواره کوشش نموده تا امکانات مورد نیاز این حوزه را تامین کند و همیشه در اولویت تخصیص اعتبارات قرار داشته است اما به علل متفاوت نتوانسته کیفیت دل خواه را به دست آورد و در بسیاری زمینه ها با کمبود و نارسایی مواجه هستیم و تا رسیدن به سطح مطلوب فاصله ای زیاد داریم.


اما این را باید دانست که کمبودها در کل کشور به نسبت مساوی توزیع نشده و در برخی مناطق از شدت بیشتری برخوردار می باشد که کردستان در این رده است و باید در یک برنامه ریزی ویژه برای ارتقاء شاخصها بیش از سایر استانها مورد توجه قرار گیرد.


اقداماتی در این راستا انجام شده و برنامه ها و پروژه هایی در دست اجرا است اما کفایت نیاز را نمی کند و ضرورت رسیدگی بیشتر را می طلبد و مسئولین مربوطه باید همت بیشتری بنمایند تا شاهد افت شاخصهای تحصیلی نباشیم.


معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان توسعه، تجهیز و نوسازی مدارس کشور برای بررسی وضعیت موجود و ارزیابی راه های تامین نیاز آموزشی استان به کردستان سفر کرد و در این سفر دو روزه از مناطق مختلف بازدید نمود.


مدیرکل سازمان نوسازی مدارس کردستان در مصاحبه با خبرنگار کُردتودی, به تشریح دستاوردهای این سفر پرداخت و گفت: کردستان در زمینه فضای آموزشی با کمبودهای متنوعی مواجه است و نیاز به توجه ویژه دولت دارد که مسئولین مربوطه کشور با نگاه و عنایت ویژه ای به این موضوع می نگرند و در خصوص تامین نیازهای استان به نسبت امکانات موجود از هیچ تلاشی دریغ نمی ورزند که این رویکرد تا کنون دستاوردهایی نیز داشته است.


ماجد احمدی افزود:  سفر دکتر محمد تقی نظرپور رئیس سازمان توسعه، تجهیز و نوسازی مدارس و دکتر شهری معاون پشتیبانی و مشارکت مردمی سازمان به کردستان پس از بازدید از مناطق مختلف استان و برگزاری جلسات دستاوردهای متنوعی داشت زیرا ایشان با نگاهی ویژه به نیازها نگریسته و دستورات خاص برای تامین نیازها صادر کردند.


وی اعلام کرد: احداث مدرسه 3 کلاسه و 10 مدرسه یک کلاسه برای جایگزینی مدارس قدیمی روستایی در دیواندره، یک مدرسه 12 کلاسه شهری و 10 مدرسه یک کلاسه روستایی در سقز، یک باب هنرستان فنی حرفه ای، یک باب سالن ورزشی سرپوشیده دانش آموزی و 10 مدرسه یک کلاسه روستایی در بانه، یک باب مدرسه 6 کلاسه روستایی، 2 باب مدرسه 12 کلاسه شهری و 10 باب مدرسه یک کلاسه روستایی در مریوان و یک باب مدرسه 12 کلاسه در سروآباد از دستاوردهای این سفر بودند.


وی تصریح کرد: با اتمام این پروژه ها بخش عظیمی از نیاز به مدارس شهری و روستایی کردستان تامین می گردد که در جای خود موجب ارتقاء کیفی روند آموزش استان می گردد.

 

انتهای پیام/a.p

پنجشنبه 19 مرداد 1396 | 14:50

کد خبر : 26280

منتشر کننده : a.p

نظرات :

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
گردشگری استان کردستان

به انتخاب سردبیر

بیشتر ...

مقـالـه / یادداشت

بیشتر ...

ADS

ADS

ADS

کانال رسمی کردتودی در تلگرام

سنه بازار

ADS

ADS