Go Up
kurdtoday
گروه : اجتماعی

۱۵۰۰ خانوار کردستانی امسال تحت پوشش کمیته امداد قرار گرفتند/ توسعه صدقات الکترونیکی راهبرد کمیته امداد امام(ره)

کمیته امداد کردستان، خانوار های کردستانی تحت پوشش، احداث مسکن مددجویان، توسعه صدقات الکترونیکی

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) کردستان گفت: در سال جاری سهم استان کردستان از احداث مسکن برای مددجویان تحت پوشش این نهاد 300 واحد است.

به گزارش کُردتودی، محمدرسول شیخی زاده در نشستی با خبرنگاران رسانه های گروهی استان که به مناسبت روزخبرنگار و با حضور معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور در سنندج برگزارشد، به تعداد خانوارهای تحت پوشش این نهاد اشاره کرد وگفت: امسال در دو نوبت ۱۵۰۰ خانوار به تعداد کل خانوارهای تحت پوشش امداد دراستان اضافه شده است.

 

وی با اشاره به اینکه ۴۵ هزار و ۵۰۰ خانواردراستان هم اکنون تحت پوشش کمیته امداد هستند، عنوان کرد: در حال حاضر پشت نوبتی در استان نداریم مگر اینکه شهرستانی در این زمینه کوتاهی کرده باشد.

 

وی با بیان اینکه کمیته امداد به ۲۲ هزار خانوار استان هم تک و چند خدمت را در طول سال ارائه می کند، ادامه داد: ۵۰ درصد خانوار های تحت پوشش مستمری بگیر را خانوارهای شهری و مابقی را هم خانوارهای روستایی تشکیل دادند.

 

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) کردستان بیان کرد: ۴۴ درصد از خانوارها به دلیل فوت سرپرست، ۴۶ درصد به دلیل از کارافتادگی، ۷ درصد بیماری سرپرست خانوار، ۵ درصد طلاق تحت پوشش کمیته امداد استان قرار گرفتند.

 

 

شیخی زاده اظهارداشت: امسال با ۲۵۶ مرکز درمانی در سطح استان برای ارائه خدمات درمانی به مددجویان تحت پوشش کمیته امداد قرارداد منعقد کردیم.

 

وی اضافه کرد: ۳۸ هزار و ۶۱۹ نفر از مددجویان امداد استان بیمه مکمل شهری و ۵۸ هزار و ۵۸۶ نفر هم بیمه مکمل روستایی هستند.

 

وی عنوان کرد: از ابتدای امسال تا ۱۵ مردادماه بیش از ۲ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان برای بیماران صعب العلاج هزینه کردیم.

 

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) کردستان به اقدامات انجام شده در بحث حمایت های اجتماعی اشاره کرد و افزود: پرداخت ۱۱ میلیارد تومان کمک معیشت و بالغ بر ۳۵۰ میلیون تومان کمک به  ازدواج ۱۵۷ نفر از نیازمندان از جمله اقدامات حوزه حمایت های اجتماعی امداد در سال جاری بوده است.

 

شیخی زاده بیان کرد: تاکنون به آزادی ۳ زندانی با پرداخت ۱۱۰ میلیون و ۶۰۰  هزار تومان کمک کردیم که تاپایان سال هم سعی خواهیم کرد زمینه آزادی چند زندانی دیگر را هم فراهم کنیم.

 

معاون مشارکت های مردمی کمیته امداد کشور: توسعه صدقات الکترونیکی راهبرد کمیته امداد امام(ره)

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور با بیان اینکه یکی از بخش های کسب درآمد این نهاد در راستای کمک به نیازمندان، درآمد صدقات است گفت: راهبرد ما در این راستا توسعه صدقات الکترونیکی است.

 

علی محمد ذوالفقاری افزود: سال گذشته از محل درآمد صدقات در کشور سه هزار میلیارد ریال کمک برای نیازمندان جمع آوری شد که بخشی مربوط به صدقات قلکی و بخشی نیز صندوق های متوسط و بزرگ بود.

 


وی با بیان اینکه تمایل کمیته امداد امام خمینی(ره) به سمت صدقات الکترونیکی، پیامکی و اپلیکشن های مختلف است، اظهار کرد: راهبر این نهاد در این راستا توسعه صدقات الکترونیکی است.


معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور با بیان اینکه بخشی دیگر از درآمدهای این نهاد در قالب طرح اکرام و محسنین است گفت: در ماه مبارک رمضان 320 هزار حامی به تعداد حامیان کشور اضافه شد و هم اکنون یک میلیون و 120 حامی از نیازمندان طرح های اکرام و محسنین حمایت می کنند.


به گفته وی سال گذشته حامیان در سطح کشور چهار هزار و 40 میلیارد ریال به نیازمندان کمک کردند.


وی با بیان اینکه یکی دیگر از حوزه های درآمدی این نهاد از طریق پرداخت زکات است افزود: سال گذشته 2 هزار و 700 میلیارد ریال زکات در کشور جمع آوری شد که 40 درصد آن بنا به نیت بانی به پروژه های مناطق محروم و 60 درصد نیز در زمینه خدمات رسانی به محرومان هزینه شد.

 وی در ادامه با بیان اینکه یکی از مباحث مورد نظر پایین آوردن سن خیرین است افزود: طراحی جشن ها از جمله جشن نیکوکاری و عاطفه ها و حضور کودکان و نوجوانان در این طرح ها تمرینی برای پایین آوردن سن نیکوکاری است.


ذوالفقاری اظهار کرد: ما باید تلاش کنیم که نیکوکاری به فرسایش سن مبتلا نشود و کودکان و نوجوانان و جوانان را به کارهای خیر و نیکوکاری عادت دهیم و در این راستا به آموزش های سازمان یافته از مدرسه تا دانشگاه نیاز داریم.


معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور تعامل با خیریه را یکی دیگر از برنامه های این نهاد عنوان کرد و گفت: کمیته امداد امام خمینی(ره) در صدد شناسایی خیریه ها برای تعامل سازنده است و نه تنها از توسعه خیریه ها استقبال می کند بلکه تجربه خود را در قالب دانش کاری به آنها ارائه می دهد.


وی با بیان اینکه همچنین کمیته امداد امام(ره)در صدد است تا سهم خیرین در مجموعه اعتبارات این نهاد را افزایش دهد افزود: این نهاد می خواهد مشارکت مردم را براساس توانایی های آنان و نیاز واقعی مددجو معنا کند.


به گفته وی یکی از شیوه های جذب خیرین و مشارکت های مردمی سرمایه گذری در صنوق قرض الحسنه ولایت بود.


انتهای پیام/M.I

پنجشنبه 19 مرداد 1396 | 07:00

کد خبر : 26268

منتشر کننده : M.I

نظرات :

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
گردشگری استان کردستان

به انتخاب سردبیر

بیشتر ...

مقـالـه / یادداشت

بیشتر ...

ADS

ADS

ADS

کانال رسمی کردتودی در تلگرام

سنه بازار

ADS

ADS