Go Up
kurdtoday
مدیر قرارگاه پیشرفت و آبادانی بیجار خبر داد:گروه : اجتماعی

جانمائی دو روستا در شهرستان بیجار/ایجاد مشارکت هدف اصلی قرارگاه است

قرارگاه پیشرفت و آبادانی، جانمائی دو روستا، علیسرخ، بازگشت روستائیان، محرومیت زدایی ، بیجار بام ایران

مدیر قرارگاه پیشرفت و آبادانی شهرستان بیجار گفت: هدف اصلی قرارگاه پیشرفت و آبادانی این است تا با مشارکت و با سیاست گذاری و فعالیت کارگروه ها خدمت رسانی به روستاها تقویت شود و شاهد پیشرفت و آبادانی باشیم.

به گزارش کُردتودی، سید حسین محمودی در گفت و گو با بیجار بام ایران، اظهار داشت : قرارگاه پیشرفت و آبادانی از سال گذشته با هدف رفع محرومیت در 40 روستای هدف در شهرستان بیجار کار خود را شروع کرده است.

 

وی با بیان اینکه قرارگاه پیشرفت و آبادانی با هدف رفع محرومیت در روستاها اقدامات خود را آغاز کرده است ،افزود: هدف اصلی قرارگاه پیشرفت و آبادانی  این است تا با مشارکت و با سیاست گذاری و فعالیت کارگروه ها خدمت رسانی به روستاها تقویت شود و شاهد پیشرفت و آبادانی باشیم.

 

مدیر قرارگاه پیشرفت و آبادانی بیجار با تاکید بر اینکه شناخت و مطالعات میدانی و وجود پتانسیل‌ها موجب اجرای پروژه‌های قرارگاه در این نقطه شده است، اعلام کرد: بازگشت اختیاری ساکنان روستاهای تحت پوشش این طرح عامل اصلی رونق گرفتن این روستاهای خالی از سکنه می‌شود.

 

محمودی بیان داشت:روستای "علیسرخ" محروم‌ترین و مستضعف‌ترین نقطه استان است که به علت کمبودهای فراوان تمام اهالی آن به نقاط دیگر مهاجرت کرده اند، اما قرار است با همت مردم و مشارکت قرارگاه پیشرفت و آبادانی مجددا این روستا احیا شود.

 

وی از مراجعه اهالی روستای علیسرخ و قدرت دره برای ایجاد جانمایی روستا در مکان دیگر خبر داد و بیان داشت: با بررسی مشکلات این روستاها با حضور خود اهالی مقرر شد این روستاها در مکانی دیگر جانمائی شوند.

 

محمودی تاکید کرد: تاکید کرد: اطلاع ساکنان این روستا از انجام پروژه‌های قرارگاه مانند جاده سازی، آبرسانی و ساخت مساجد موجب ایجاد شوق بازگشت به روستا شده است.

 

وی با بیان اینکه جلب مشارکت مردم یکی از اصول اقدامات ما است، گفت: اگر مردم خودشان بخواهند به خوبی از آن نیز محافظت خواهند کرد.

 

مدیر قرارگاه پیشرفت و آبادانی یادآور شد:قرارگاه پیشرفت و آبادانی بیجار در کمتر از سه ماه موفق شده با کمترین هزینه و مشارکت خود مردم ۵ حلقه چاه، لایروبی یک قنات و بهسازی دو چشمه آب، زیرسازی جاده چند روستا را با بیش از ۱۲۰ میلیون تومان در روستاهای بخش سیاه منصور بیجار انجام دهد.


انتهای پیام/M.I

چهارشنبه 18 مرداد 1396 | 10:01

کد خبر : 26260

منتشر کننده : ط ج/bj

نظرات :

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
گردشگری استان کردستان

به انتخاب سردبیر

بیشتر ...

مقـالـه / یادداشت

بیشتر ...

ADS

ADS

کانال رسمی کردتودی در تلگرام

سنه بازار

ADS

ADS