Go Up
kurdtoday
مدیر کل کمیته امداد استان کردستان خبر داد:گروه : اجتماعی

جمع آوری هفت میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان زکات در کردستان

کمیته امداد کردستان، جمع آوری زکات، مددجویان کردستان

مدیر کل کمیته امداد استان کردستان در نشست تخصصی با شورای افتاء استان که با حضور معاون مشارکتهای مردمی کمیته امداد کشوربرگزار شد به بیان میزان کمک های مردمی در چهار ماهه نخست سال جاری پرداخت.

به گزارش کُردتودی، محمد رسول شیخی زاده، مدیر کل کمیته امداد استان کردستان  با بیان اینکه هم اکنون ۴۵ هزار خانوار تحت حمایت این نهاد مستمری بگیر و ۲۱ هزار خانوار نیز به صورت تک خدمتی و چند خدمتی از این نهاد خدمات دریافت می کنند، عنوان کرد: در کل ۱۲۱ هزار و در حدود هشت درصد از جمعیت استان از خدمات کمیته امداد بهره مند هستند.

 

وی ضمن اشاره به مشارکتهای مردمی در چهار ماهه اول نخست سال جاری در استان کردستان افزود: با جمع آوری هفت میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان زکات شاهد رشد ۵۰ درصدی در این زمینه نسبت به مدت مشابه سال قبل بوده ایم.

 

شیخی زاده  ضمن بیان اینکه ۷۰۰ میلیون تومان کمک نیز از طریق صدقات در سال جاری جمع آوری شده است، گفت: خیران در زمینه اکرام ایتام نیز دو میلیارد تومان کمک کرده اند که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل دارای رشد ۲۵ درصدی بوده است.

 

وی در ادامه با اشاره به اینکه ۲۶۵ میلیارد تومان اعتبار در سال جاری به نیازمندان استان کردستان از طریق این نهاد اختصاص داده شده است، گفت: پیش بینی شده است ۳۸ میلیارد تومان از این مبلغ از محل کمک های مردمی تامین شود.

 

مدیر کل کمیته امداد استان کردستان در ادامه با اشاره به پرداخت یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان تشویقی زکات در سال گذشته از سوی سازمان برنامه و بودجه استان بیان کرد: همه این مبلغ با نظارت انجام شده در بین شهرستانهای استان توزیع و صرف امور عام المنفعه شد.

انتهای پیام/M.I

چهارشنبه 18 مرداد 1396 | 07:30

کد خبر : 26258

منتشر کننده : M.I

نظرات :

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
گردشگری استان کردستان

به انتخاب سردبیر

بیشتر ...

مقـالـه / یادداشت

بیشتر ...

ADS

ADS

ADS

کانال رسمی کردتودی در تلگرام

سنه بازار

ADS

ADS