Go Up
kurdtoday
گروه : اجتماعی

«مدیران بومیِ» واقعی همان هیجده هزار شهیدِ «غیربومی» هستند که ضامن امنیت ما شدند!

مدیران بومی، مدیران غیر بومی، منتخبان مردم، شهرداری سنندج، هیجده هزار شهید غیربومی

این روزها عده ای با مطرح نمودن داستان " بومی " و " غیربومی " سعی دارند تا با بازی کردن در میدان احساسات مردم شعور سیاسی آنان را نشانه گیرند.

به گزارش کُردتودی، این روزها عده ای با مطرح نمودن داستان " بومی " و " غیربومی " سعی دارند تا با بازی کردن در میدان احساسات مردم شعور سیاسی آنان را نشانه گیرند ، چرا باید تمامی بایدها و نبایدها و مشکلات کنونی در جامعه در لایه های این بازی احساسی گم شود ؟

 

چرا باید این بازیگران و سیاه لشکر در فضاهای مجازی با مطرح کردن چنین داستانهای عملا به درک بالایی سیاسی این مردم توهین می کنند ؟

 

این افراد آن زمان در گهواره ها لایی لایی می شنیدند که این استان آماج توطئه های دشمنان قسم خورده نظام بود اما هیجده هزار شهید غیر بومی در این استان امنیت و آسایش را برایمان به ارمغان آوردند ، آیا این بازیگران گاه بی نام و نشان فضاهای مجازی از خون این هیجده هزار شهید غیربومی احساس شرمساری نمی کنند ؟

 

آیا اینانی که امروزه داعیه دار توسعه شهر و استان شده اند ، هرگز پیش خود اندیشیده اند که بزرگترین مانع بر سرراه آبادانی استان هستند ؟

 

بدون شک در پشت پرده این بازیهای سیاسی منفعت آنانی قرار گرفته است که از این بیم دارند که با بودن مدیران غیربومی دلسوز و دست پاک قطعا سفره آنان برای چهار سال خالی خواهد ماند . این افراد اگر دلسوز شهر و مردمان شهرند چرا به افکار عمومی مردم مراجعه نمی کنند ؟

 

چرا اینان از دولت دوازدهم نمی پرسند که پاسخ هفتاد و یک درصد اعتماد مردم این استان کجا رفت ؟ چرا کسی نمی پرسد که کجا رفت آن همه وعده وعیدها ؟ اگر واقعا این افراد منفعت طلب شهرداری را حیاط خلوت منافع خود نمی دانند چرا دنبال پاسخ این سوالات نمی روند ؟ چرا باید به اجرایی ترین سیستم اداری شهر ، نگاه سیاسی داشته باشند ؟ چرا باید شهربزرگی مانند سنندج را با مدرسه ای اشتباهی بگیرند ؟ و دنبال گزینه هایی باشند که بزرگترین روزمه اشان رئیس انجمن اولیائ مدرسه ها باشد ؟ آیا این نوع نگاه توهین به قریب به نیم میلیون جمعیت این شهر نیست ؟

 

بی گمان منتخبان مردم رایشان را در چهار سال آینده از میران عملکردشان خواهند گرفت نه اینکه چی کسی را بعنوان شهردار انتخاب کرده اند ، مردم شهرداری را بر کرسی شهرداری می خواهند که دلسوز و خدمتگزارشان باشد نه اینکه متعلق به کدام شهر باشد . مگر این چند نفر بازیگران ثابت در فضاهای مجازی تعیین کننده رای مردم هستند ، بدون شک اینان حتی نخواهند توانست بر رای خانواده خویش نیز تاثیری بگذارند . اگر این بازیگران فضای مجازی نیم نگاهی به دور و برخود بیاندازند، آن وقت خواهند فهمید این داستان سرایهایشان عین آب در غربال ریختن است زیرا که باید منتخبان مردم دنبال توسعه و آبادانی شهر باشند که قطعا نیز هستند . نگاه درون ستادی و حزبی به مدیریت شهر می تواند فاجعه بسیار دردناکی را برای شهر رقم بزند .

 

پس اجازه بدهیم تا منتخبان خودشان انتخاب کنند ، اگر منتخبی از گفتگوهایی فضای مجازی هراس داشته باشد قطعا نخواهد توانست نماینده خوب و جسوری برای شهرش باشد . اما این عزیزان فضای مجازی نیز باید جانب انصاف را رعایت و کمتر دنبال حاشیه سازی و ارعاب منتخبان باشند زیرا که منتخبان این دوره شهر سنندج با عقلانیت منافع شهر را در نظر خواهند گرفت و نگاه علمی در انتخاب شهردار را بر نگاه سیاسی و جناحی برتری خواهند داد ، و آرامش فعلی حاکم بر مدیریت شهری را فدای مصلحت عده ای نخواهند کرد.

 

نویسنده: یکی از مخاطبان کُردتودی

این یادداشت بیانگر نظرات نویسنده بوده و صرفاً جهت اطلاع رسانی و انعکاس دیدگاه های متنوع سیاسی و به دور از جانب گیری از هیچ حزب و گروه خاصی در این سایت منتشر شده است. این سایت در نظر دارد با انتشار نظرات صاحب نظرانی از طیف های گوناگون، چشم انداز متنوع و متوازنی از دیدگاه ها را به کاربران خود در استان کردستان ارائه دهد.

انتهای پیام/M.I

چهارشنبه 18 مرداد 1396 | 08:06

کد خبر : 26257

منتشر کننده : M.I

نظرات :

کربلایی پاسخ پنجشنبه 9 شهریور 1396 | 11:31

0
0

رایی کیلویی چند؟

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
گردشگری استان کردستان

به انتخاب سردبیر

بیشتر ...

مقـالـه / یادداشت

بیشتر ...

ADS

ADS

ADS

کانال رسمی کردتودی در تلگرام

سنه بازار

ADS

ADS