Go Up
kurdtoday
گروه : اجتماعی

منتخبین مردم! در انتخاب شهردار «رفتگران» هم صاحب نظرند !

انتخاب شهردار  سنندج، نظر رفتگران، رفتگران سنندج، شهردار بومی و غیربومی، دکتر منوچهر فخری، شورای شهر پنجم سنندج، نظرات رفتگران در انتخاب شهردار سنندج، شهرداری سنندج، ماراتن انتخاب شهردار

روزهای آخر ماراتن نفس گیر انتخاب شهردار از هم اکنون برای منتخبین دوره پنجم شورای شهر سنندج از هم اکنون آغاز شده است ، ماراتنی که می تواند از همین واپسین روزهای آغاز فعالیت شورا ، عملکرد آنانرا در ترازوی قضاوت مردم قرار دهد ، اما آیا منتخبین مردم در این انتخاب مهم و سرنوشت با عقلانیت و توجه به افکار عمومی اقدام خواهند کرد ؟

به گزارش کُردتودی، روزهای آخر ماراتن نفس گیر انتخاب شهردار برای منتخبین دوره پنجم شورای شهر سنندج از هم اکنون آغاز شده است ، ماراتنی که می تواند از همین واپسین روزهای آغاز فعالیت شورا ، عملکرد آنان را در ترازوی قضاوت مردم قرار دهد ، اما آیا منتخبین مردم در این انتخاب مهم و سرنوشت ساز با عقلانیت و توجه به افکار عمومی اقدام خواهند کرد ؟

 

یا اینکه اسیر حاشیه سازیهای عده ای که فقط بدنبال رسیدن به مطامع شخصی و سیاسی خویش هستند گرفتار خواهند شد ؟ اما بدون شک ترکیب منتخبین شورای شهر سنندج که عقلانیت و درایت در آن کاملا مشهود است ، نگاهشان به عمران و آبادانی شهر می باشد تا اینکه نگاهشان به بازیهای کلمات در فضای مجازی و منفعت طلبی عده ای که فقط به دنبال حاشیه سازی هستند .


نگاه " بومی " و " غیربومی " در انتخاب شهردار قطعا برای پیشرفت و آبادانی شهر سنندج فاجعه بار خواهد بود ، این شهر سالها تجربه شهردار " بومی " را نیز داشته است ، اگر بخواهیم منصفانه قضاوت کنیم بی گمان باید این نوع نگرش قرون وسطایی را برداشت و بصورت  جهانی به شهر و آینده شهر نگاه کرد .


این روزها عده ای در تکاپو هستند تا این دیدگاه را در منتخبین مردم القاء کنند که باید سراغ انتخاب شهردار " بومی " رفت ، هر چند که منتخبین مردم خود آگاه بوده و اسیر این تکاپوهای که همگی بوی منفعت طلبی و سیاسی داشته نخواهند شد . زیرا اگر امروزه غیر از فعالین انگشت شمار در فضاهای مجازی سراغ افکار عمومی برویم ، بدون شک همگی از روند موجود در مدیریت شهری فعلی رضایت کامل داشته و دارند . اما نظر عزیزان منتخب در شورای شهر را به چند نکته مهم جلب می نمایم : 


الف ) امروزه خانواده بزرگ  شهرداری سنندج بیش از دوهزار و چهارصد نفر نیرو را در خود جای داده است ، بعبارتی با احتساب میانگین چهار نفر برای هر نیرو می شود حدودا ده هزار نفر ، در این شرایط هیچکدام از نیروهای شهرداری دغدغه پرداخت حقوق و مزایا را نداشته و ندارند در شرایطی که شهردار با بحران جدی مالی نیز روبرو هست ، آیا مدیریت نمودن دوهزار و پانصد نیرو کار هر فردی خواهد بود ؟ اگر هر شخصی غیر از آقای دکتر فخری در این برهه توانست فقط یک ماه حقوق نیروهای شهرداری را بدون تاخیر و دردسر پرداخت کند ، بدون شک باید به او مدال شجاعت داد. اما چرا برای انتخاب شهردار به سخن یک فردی که پای کولر گازی نشسته و دارد با خوردن تنقلات برای خودش در فضای مجازی دنبال موج سواری خودش است ، توجه می شود اما به سخن رفتگری که در سخت ترین شرایط گرمای فعلی تابستان  تنها کولرش در نصفه های شب وزیدن  نسیم خدایی است توجه نمی گردد ؟ چرا باید به سخن آنانی که دنبال منافع  و مطامع خود هستند نگاه می شود ، اما به خواسته بیش از دوهزار نفر نیروی زحمتکش شهرداری که امروزه خواهان ادامه فعالیت و ابقاء دکتر فخری می باشند  باید بی توجهی شود  ؟ بی گمان نیروهای خدوم و تلاشگر شهرداری سنندج، قدر شناس تصمیم و عزم جدی شورای شهر برای انتخاب مجدد دکتر فخری و حفظ آرامش فعلی در این خانواده بزرگ خواهند بود . 


ب ) آیا واقعا این همه فعالیت عمرانی در سطح شهر از نگاهها دور شده است ؟ چرا از عینک انصافی به اطراف خویش نیم نگاهی نیندازیم ؟ چرا باید همه اتفاقات بزرگ عمرانی انجام شده در شهر را عادی جلوه دهیم ؟  مگر نه اینکه امروزه اکثر مردم شهر با نام " رئوفی " آشنا هستند ؟ چرا از " رئوفی " یاد می کنند ؟ قطعا به خاطر خدمتگزاری و انجام چندین پروژه عمرانی بوده است ، این یادها نشانگر این است که مردم قدرشناس سنندج تنها خدمتگزار دلسوز می خواهند و بس .


در پایان باید این نکته را یادآور شوم که " بومی " واقعی از دیدگاه مردم به مدیری گفته می شود که خدمتگزار واقعی و دلسوز باشد ، تعریفی غیر از این تعریف برای همشهریان عزیز سنندجی قابل پذیرش نخواهد بود ، پس بدانید که چند نفر در فضاهای مجازی نماینده افکار عمومی مردم نبودن و نخواهند بود . به امید انتخابی برای پیشبرد و عمران شهر سنندج.

 

ارسالی از شهروند سنندجی

این یادداشت بیانگر نظرات نویسنده بوده و صرفاً جهت اطلاع رسانی و انعکاس دیدگاه های متنوع سیاسی و به دور از جانب گیری از هیچ حزب و گروه خاصی در این سایت منتشر شده است. این سایت در نظر دارد با انتشار نظرات صاحب نظرانی از طیف های گوناگون، چشم انداز متنوع و متوازنی از دیدگاه ها را به کاربران خود در استان کردستان ارائه دهد.

انتهای پیام/M.I

پنجشنبه 12 مرداد 1396 | 09:05

کد خبر : 26181

منتشر کننده : M.I

نظرات :

لام پاسخ پنجشنبه 12 مرداد 1396 | 11:47

1
5

اگر نظر شما نیست.اسم نویسنده متن را چرا درج نمی کنید.

خادم قران کریم پاسخ پنجشنبه 12 مرداد 1396 | 14:57

1
3

حوصله خواندن همه مطلب را ندارم و نخواندم ولی انچه که نیکوست از بهارش پیداست. چرا در این مقاله به رفتگران توهین شده است؟ مگر رفتگری شرافتمندانه ترین کار نیست والله یک تار موی رفتگر به هزاران رئیس و بی عدالت و مفت خور می ارزد . رفتگر هم مسلمان است و شغلش بیداری در شب و تمیز کردن شهر است و اینکه کار شرافتمندانه ای است یکی از اعضای شورای شهر فعلی رفیق من است در قبل از انتخابات به ایشان گفتم من که نه عضو شورا هستم ونه کاندید شورا هستم و نه علاقه ای دارم ولی سالها بعد از نصف شب به خیابان رفته و دست رفتگران زحمتکش را بوسیده ام شما هم بروید و بعد از نصف شب دست رفتگران را ببوسید و احترام کنید انجام داد و برنده هم شد و کسی هم نمی داند چه کسی است و چه کسی گفته است تا این کار را بکند تا ریا نشود . حالا تیتری که رفتگران هم نظری دارند با احترام به سایت وزین کرد تودی ارزش خواندن بدلیل توهین به این قشر محترم و شرافتمند که گناهی جز رده پایین بودن ندارد ارزش خواندن ندارد . شما که نوشته اید مبیانگر نظر سایت نیست و بیانگر نظر نویسنده است ب شما هم عرض می کنم که شخصیت خودتان را به انتشار چنین مقالات توهین زیر سوال نبرید

منطق پاسخ پنجشنبه 12 مرداد 1396 | 18:44

1
5

ماخصل نوشته تاکید بر ابقای اقای فخری است. این سوال منطقی مطرح است که جناب اقای دکتر فخری انسان نجیب و دارای تمامی تخصصها و خدمات و دنیای خوبیهاست و قابل تقدیر است ولی نمی دانم چرا این بزرگواری و را در شهر خودشان و برای مردم خودشان انجام نمی دهند و ما را اینقدر دوست دارند؟

نظر بیطرفانه پاسخ شنبه 14 مرداد 1396 | 03:39

2
8

این مطلب دنبال این است که از شهردار فعلی سنندج یک شخصیت اسطوره ای و افسانه ای بسازد در حالیکه در استانهای دیگر افرادی در سطح ایشان را برای مدیریت یک شهر ۷۰ هزار نفری بکار می گیرند. آقای فخری بدون شک از شهردار قبلی بسیار بهتر هستند اما آنچنان که شما تمجید می کنید نیست و افرادی بهتر از ایشان نیز در خود سنندج وجود دارند که متاسفانه مجالی برای فعالیت در این جایگاه ندارند.

سنه ایی پاسخ شنبه 14 مرداد 1396 | 09:17

5
2

درمورد مطلب خادم قران کریم ، اتفاقا بنده مطلب را کاملا خوانده ام یک ذره توهین به قشر زحمتکش و تلاشگر رفتگر در آن نیست ، شما باید مطلب را کاملا بخواهنید سپس قضاوت کنید . بله رفتگران دارای نظر هستند . اما متاسفانه اعضاء شور این عزیزان برای وقت رای گیری نیاز دارند اما بعد از آن از آنان خبری نمیپرسند . سایت کردتودی بهترین سایت در بین سایتهای دیگری است که بدون تعارف و مماشات انتقادات را چاپ می کند . دوست عزیزان چشمها را باید شست و دنیا طوری دیگر باید دید .

همشهری وکارمند شهرداری پاسخ شنبه 14 مرداد 1396 | 09:54

6
1

بعنوان کارمند شهرداری انصافا ایشان از شهردار قبلی که بومی بوده بسیار خوب عمل کرده شهردار قبلی بدونه ضوابط وقانون بیش از صد نفر را استخدام کرد که همه انها دارای پارتی بودند ولی اقای فخری خدا وکیلی یک نفر را نیاورد وحقوق را نیز سرموقع پرداخت می کرد بعنوان یک شهروند پروژهای قدیمی را با جدیت به اتمام رساند ومقداری از طلب پیمانکاران را نیز پرداخت کردولی لازم است در زمینه عمران و اسفالت معابر بیشتر کارشود چونکه در این قسمت ضعیف بوده در کل خوب بوده اند

سنندجی22 شنبه 14 مرداد 1396 | 10:48

بنده همین نظر را دارم و بهترین گزینه برای شهردار سنندج آقای فخری است..... واقعا چه مشکلی از شهردار فعلی دیده اید که می خواهید عوض کنید؟؟؟؟ چون فقط اهل سنندج نیست پس مشکل دارد!!!

خادم قران کریم پاسخ شنبه 14 مرداد 1396 | 14:09

0
5

بر روی کلمه رفتگر فکر شده و اسم پاکبان برای انان انتخاب شده است خود رفتگر نام بردن در مقاله توهین نیست پس چیست پاسخ بفرمایید

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
گردشگری استان کردستان

به انتخاب سردبیر

بیشتر ...

مقـالـه / یادداشت

بیشتر ...

ADS

ADS

ADS

کانال رسمی کردتودی در تلگرام

سنه بازار

ADS

ADS