کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

رییس دانشگاه علوم پزشکی کردستان در نشست مطبوعاتی با خبرنگاران:

 راه‌اندازی 1014 تخت بیمارستانی جدید در بیمارستان‌های کردستان/ اجازه نخواهم داد پرونده پزشکی پرسام عزیزی و سهیلا مولودی از مسیر عدالت خارج شود

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان، سیامک واحدی، نشست مطبوعاتی رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان با خبرنگاران، رئیس مرکز بهداشت مریوان، پرونده پزشکی سهیلا مولودی و پرسام عزیزی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کردستان اظهار داشت: از صمیم قلب برای مرگ پرسام عزیزی کودک سنندجی و سهیلا مولودی مادر مریوانی ناراحت شدم و قول شرف میدهم اجازه نخواهم داد پرونده آنها از مسیر عدالت خارج شود.

به گزارش خبرنگار کُردتودی، سیامک واحدی صبح امروز در نشست مطبوعاتی با اصحاب رسانه کردستان اظهار داشت: در چهار سال از عمر دولت تدبیر و امید ۱۰۱۴ تخت بیمارستانی در بیمارستانهای استان کردستان راه اندازی شده است.

 

 وی افزود: بیمارستان کوثر سنندج با ۶۳۷ تخت, سروآباد ۳۲ تخت, دهگلان ۳۲ تخت, بانه ۹۶ تخت و سقز با ۲۱۷ تخت این ۱۰۱۴ تخت بیمارستانی را شامل می شوند.

 

واحدی گفت: در هفت ماه گذشته ۱۱۹۴نفر جذب مجموعه دانشگاه علوم پزشکی کردستان شده اند و در حال حاضر این دانشگاه قریب به ۲۰ هزار نفر نیرو دارد.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان عنوان کرد: دو دستگاه کامیون سیار دندانپزشکی خریداری شده و در مناطق محروم استان کردستان به مردم عزیز خدمات دندانپزشکی ارایه خواهند داد. یک بالگرد اورژانس هوایی نیز تهیه شده و در شرایط حساس و بحرانی در مناطق صعب العبور و روستایی به بیماران خدمات ارایه میدهد.

 

وی تصریح کرد: مجوز ipd پذیرش بیماران بین المللی برای بیمارستانهای کوثر و توحید سنندج و فجر مریوان اخذ شده است.

 

واحدی ابراز داشت: راه اندازی صندوق امدادگران عاشورا در کردستان برای حمایت از بیماران صعب العلاج, بیماران سرطانی نیاز به حمایت جدی مالی دارند.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: موافقت تاسیس دانشکده داروسازی در استان کردستان از وزیر بهداشت و درمان گرفته شده است.

 

وی اظهار کرد: قصورات پزشکی اجتناب ناپذیر است. از صمیم قلب برای مرگ پرسام عزیزی کودک سنندجی و سهیلا مولودی مادر مریوانی ناراحت شدم و قول شرف میدهم اجازه نخواهم داد پرونده آنها از مسیر عدالت خارج شود.

 

واحدی ادامه داد: پزشکی که در مرگ سهیلا مولودی مقصر شناخته شده, منع فعالیت شده و تاکنون حتی یک نسخه برای هیچ بیماری ننوشته است.

 

واحدی گفت:  رییس مرکز بهداشت مریوان احتمال دارد تغییر کند و مدیر فعلی نیز مدیر شبکه بهداشت شهری دیگر خواهد شد. در خصوص این تغییر به هیچ دستگاهی اجازه دخالت نخواهم داد.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: یکی از کافی نت های سنندج برای نوبت دهی اینترنتی برای یکی از پزشکان, مبلغ ۱۰۰ هزار تومان از بیماران دریافت می کرد که توسط پلیس شناسایی و دستگیر شد. قطعا مشکل سیستم نوبت دهی اینترنتی درمانگاه های کردستان حل خواهد شد و با متخلفان هم برخورد می شود.

 

وی تأکید کرد: با مشکل کمبود پرستار و متخصص در استان مواجه هستیم و در آینده در این خصوص نیروهایی جذب خواهند شد.

 

انتهای پیام/a.p

چهارشنبه 11 مرداد 1396 | 14:16

کد خبر : 26174

منتشر کننده : a.p

یک پزشک پاسخ یکشنبه 15 مرداد 1396 | 13:11

0
1

اقای دکتر واحدی
پرونده قصور پزشکی در سازمان نظام پزشکی و گاها دادسرا پیگیری می شود. شما بر چه اساسی صحبت از دخالت و تصمیم گیری در این پروسه می کنید ؟ دادگاه که مستقل است شاید در انتخابات نظام پزشکی که یک نهاد صنفی و غیر دولتی است نفوذ کرده اید ؟ انتخابات اخیر نظام پزشکی بسیار شائبه انگیز بود

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

پیشنهاد سردبیر:

آرشیو پیشنهاد سردبیر

گزارش و تحلیل:

آرشیو گزارش و تحلیل
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید