Go Up
kurdtoday
کُردتودی گزارش می دهد/گروه : اقتصادی

بررسی راههای تسهیل تامین مسکن نیازمندان در نشست مشترک نهادهای حمایتی و بانک مسکن کردستان

بانک مسکن کردستان، مسکن کمیته امداد، مسکن بهزیستی، نهادهای حمایتی کردستان، جلال الدین سلیمی، سیدصباح قریشی، محمدرسول شیخی زاده، مسکن کردستانف مسکن

نشست مشترک بانک مسکن، سازمان بهزیستی و کمیته امداد با هدف حل مشکلات مربوط به اخذ و بازپرداخت تسهیلات مسکن افراد و خانوارهای  تحت پوشش این نهادها در سالن جلسات اداره امور شعب بانک مسکن برگزار شد.

به گزارش خبرنگار کُردتودی، مدیر امور شعب بانک مسکن کردستان با اشاره به ضرورت حمایت همه جانبه از نیازمندان گفت: حمایت اجتماعی و حل مشکلات اقشار فقیر و نیازمند از کارکردهای اصلی سازمان بهزیستی و کمیته امداد است اما نباید تمام نیازهای اینها بر دوش این دو سازمان قرار گیرد بلکه باید تمام ارگانها نیز وارد مدار حمایت از افراد تحت پوشش این نهادها شوند.

 

جلال الدین سلیمی افزود: بانک مسکن در حوزه تخصصی خود آماده هر نوع همکاری با بهزیستی و کمیته امداد است تا افراد و خانوارهای تحت پوشش با آسان ترین روش موفق به اخذ تسهیلات بانکی برای تامین سرپناه شوند.

 

وی تصریح کرد: برای دستیابی به روشها و بسته های مشکل گشا ضرورت دارد تا این نهادهای حمایتی و مدیریت بانک مسکن در یک پروسه مداوم و مستمر با هم ارتباط داشته باشند.

 

وی خاطر نشان کرد: مشکلات اصلی نیازمندان در اخذ تسهیلات ناتوانی در تامین آورده نقدی، ضمانت و بازپرداخت اقساط است تا حدی که برخی افراد از تامین حداقلها نیز عاجزند بر این اساس همه باید در یک روند مشترک اینها را یاری دهیم زیرا دولت ساخت سرپناه برای نیازمندان را در اولویت قرار داده است.

 

*برای تامین مسکن نیازمندان باید بسته حمایتی ویژه تدوین نمود

 

مدیرکل بهزیستی کردستان با اعلام آمادگی این سازمان برای حل مشکلات مسکن افراد تحت پوشش گفت: سازمان بهزیستی به عنوان یکی از متولیان حمایت از نیازمندان هم شناخت کافی از وضعیت تمام این افراد دارد و هم روشهای صحیح حمایت از این خانوارها را می شناسد و هم امکانات ویژه ای برای پایان دادن به مشکل مسکن آنان در اختیار دارد اما به تنهائی نمی تواند در اسرع وقت این نیاز را برآورده سازد و نیاز به همکاری سایر سازمانها از جمله نظام بانکی دارد.

 

سید صباح قریشی افزود: مدیریت بهزیستی آمادگی کامل خود را برای همکاری با بانک مسکن اعلام می کند و حاضر است به هر صورت ممکن در تامین مسکن نیازمندان مشارکت نماید.

 

وی تصریح کرد: تعداد زیادی از خانوارهای تحت پوشش از چنان فقر بالائی برخوردارند که باید برای حمایت از آنان در تامین سرپناه از یک بسته ویژه استفاده گردد بر این مبنا نهادهای حمایتی، بانکها و ادارات مرتبط باید آسان سازی های ویژه را لحاظ کنند.

 

*بزرگترین رقم هزینه ای فقرا به اجاره منزل اختصاص دارد

 

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی ضمن تشکر از حسن نظر بانک مسکن به روند ساخت خانه برای نیازمندان گفت: محرومیت را نمی توان به تنهائی رفع کرد بلکه باید در یک مشارکت عمومی دولتی و غیر دولتی با این پدیده مقابله نمود.

 

محمد رسول شیخی زاده افزود: مسکن در ردیف نیازهای اولیه فقرا و ضعفای جامعه قرار دارد و پرداخت اجاره منزل بزرگترین رقم هزینه زندگی این خانوارها را به خود اختصاص می دهد و اگر در این زمینه به آنهها کمک کنیم بدون شک گام بزرگی در خودکفائی آنان برداشته ایم.

 

وی اظهار کرد: برای رسیدن به هدف ضرورت دارد تا نهاد حمایتی، مددجو و بانک در یک مدار هماهنگ فعالیت نمایند و باید یک کارگروه ویژه تشکیل شود که ما حاضریم تا نماینده تام الاختیار خود را همین امروز معرفی کنیم.

 

انتهای پیام/a.p

سه شنبه 10 مرداد 1396 | 15:28

کد خبر : 26169

منتشر کننده : a.p

نظرات :

نوکر فقرای مسلمین پاسخ چهارشنبه 11 مرداد 1396 | 03:12

0
2

3 مسئول محترم نشسته اند و با هم برای مشکل منزل فقراء گفتگو کرده اند ولی هر چه خواندم نتیجه ای نگرفتم که خروجی جلسه چه بود و چه چیزی را تصویب و مقرر کرده اند که می خواهند به فقراء کمک کنند . یا سواد اینجانب نمی رسد بفهمم.
ایا بنک مسکن و یا هر بانکی دیگر به فقیری قرض الحسنه می پردازد؟انچه که خودم دیده ام این است
قرض الحسنه ها توجیه شرعی می کنند که 2% کارمزد است و بابت اجاره مغازه و هزینه کارمند و دفتر و خودکار 2% اضافه می گیریم که این قبول است و می توان انرا تا حدودی درست تلقی کرد ولی اینجانب کارمند ی بودم که از سالها 3% از حقوقم کسر می شود و هیچ گونه هزینه دفتر و اجاره و خودکار و کاغذ هم ندارد و از پول خودم به من وام داده اند و بابت ان هم 2% کم کرده اند ایا خدا وکیلی این درست است؟
مردم عادی فقر و نداری فقراءرا بدرستی می دانند حال چطور این 3 مسئول محترم که شغل و تخصصشان یاری رساندن به فقراست نمی دانند که فقراء مشکلشان نان شب است کسی نان شب نداشته باشد چطور می تواند قسط بانک حتی قرض الحسنه طولانی مدت هم باشد را پرداخت کند؟
بسیاری از مردم مثل خود اینجانب هیچ وقت خود را به فقیری نمی زنم ولی بخدا قسم با صدها مشکل زندگی خود را با گذشتن از موارد متعدد می گذرانم به عنوان مثال والله پولم در گرفتن حقوق کفاف نداد پول برق را بدهم حالا احتمال دارد قطع شود. با این حساب فقیر چکار می تواند بکند؟
والله چون با حقوق زندگی می کنم ناچار باید در اول ماه مواد غذایی یک ماه را انچه که ملزومات لازم است خرید کنیم. در هنگام خرید 2 تا مرغ برای یک ماه چندین فقیر می ایند برای ما هم بخر شام نداریم والله دیگر ان مرغ که برای یک ماه است برایم زهرمار می شود. حالا این فقیر می تواند حتی با حمایت خانه بخرد؟
انچه که این حقیر می فهمم در خود سنندج خانه های خالی از محتاجان بدون خانه بیشتر است ولی مالکان نمی فروشند چون می گویند فلان مبلغ در چند سال پیش برای ساخت خرج کرده ام و حالا نمی توانم به کمتر از قیمت خرج شده بفروشم و نمی فروشم. بانک هم از خدا می خواهد که وامی که برای ساخت داده وقت زیادی بگذرد . این نوکر فقرا و مردم به همه هشدار می دهم که فریب چنین چیزی را نخورند که مثلا خانه 10 میلیون وام دارد . از بانک استعلام کنند که وام 10 سال پیش هنگام ساخت چقدر بوده و الان چقدر شده است و بعدا اقدام به خرید کنند و خود را گرفتار نکنند.
بنظرم راه صحیح حمایت این است که مردم خانه نخرند تا خانه های خالی بپوسند و ریش سفیدانی در بین مردم جمع شوند و یک موئسسه ای بزنند و برای فقراءاز مردم پول جمع کرده و در جای خوبی خانه بسازند و به عدالت و فی سبیل الله انجام دهند و یکریال از پول فقراءرا برای چایی خوردن خود در موئسسه نیز خرج نکنند واقعا مگر چه می شود؟ مدیر کل و استاد دانشگاه و پزشک و ثروتمند و بازاری پولی دهند و برای فقراء خانه ساخته شود و رایگان در ان زندگی کنند مگر چه می شود مگر دنیا اخرش چیست و کجا می رسیم؟ قران می فرماید
أَيْنَمَا تَكُونُوا يُدْرِكْكُمُ الْمَوْتُ وَلَوْ كُنْتُمْ فِي بُرُوجٍ مُشَيَّدَةٍ
معنی ظاهری ان این است اگر در برجهای سر به فلک کشیده هم باشید مرگ شما را ملاقات خواهد کرد سوره نساء
مگر برج به چه درد ثروتمندان می خورد وقتی که اخر و عاقبت همه ما مرگ است؟
سنندج بر خلاف گفته های بسیاری از بنگاهداران و تحلیلهای بنگاهداری که کوهستانی است و امکان گسترش ندارد اینجانب با دلیل عرض می کنم اتفاقا سنندج جاهای بسیار زیادی برای خانه سازی دارد ولی نمی توانم در اینجا بنویسم تا سود جویان فوری دست بکار نشوند و زمین خواری نکنند.
سردبیر محترم کرد تودی:از جنابعای خواهشمندم بفرمایید خبرگزاری هستید پیشقدم شوید و این اقدام خیر را شما ریش سفید و پیش ببرید اگر اقدام فرمودید اینجانب نوکر فقراء معتقدم اصلا به بانک نیاز نداریم و بخدا بدون چشمداشت یکریال برای اخرت خود کمک علمی خواهم نمود . ومطمئن باشید از این جلسات کار برای فقراءبر نخواهد امد نوکر فقراء بخاطر عدم ریا اسم خود را نمی نویسد ولی هر روز سایت شما را می خوانم اگر دست بکار شدید یا افرادی مورد تایید دست بکار شدند این حقیر نوکری خود را به فقراء بصورت علمی انجام خواهم داد
با احترام نوکر فقرای مسلمین

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
گردشگری استان کردستان

به انتخاب سردبیر

بیشتر ...

مقـالـه / یادداشت

بیشتر ...

ADS

ADS

ADS

کانال رسمی کردتودی در تلگرام

سنه بازار

ADS

ADS