کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

مدیر کل فنی وحرفه ای کردستان:

آموزش مهارتی متناسب با بازار کار در توسعه اشتغال پایدار موثر است

هفته ملی مهارت,آموزشگاههای آزاد فنی وحرفه ای,مدیرکل فنی حرفه ای کردستان,ایجاد اشتغال,اشتغال پایدار,اقتصاد مقاومتی

مدیر کل فنی و حرفه ای کردستان در جمع مدیران آموزشگاههای آزاد دردهگلان گفت: آموزش مهارتی متناسب با بازار کار در توسعه اشتغال پایدار موثر است.

به گزارش کُردتودی،سید جمیل احمدی ضمن تبریک هفته ملی مهارت در جمع مدیران آموزشگاههای آزاد فنی و حرفه ای در سالن اجتماعات فرمانداری دهگلان یکی از ارکان اصلی اشتغال پایدار را آموزش های مهارتی اعلام کرد و گفت: آموزش های مهارتی می تواند نقش موثر در توسعه اشتغال پایدار و کارآفرینی داشته باشد به شرطی که این آموزش ها منطبق با نیاز بازار کار باشد.


وی افزود: با توجه به اینکه امسال از سوی مقام معظم رهبری به سال اقتصاد مقاومتی، اشتغال و تولید نانگذاری شده است آموز ش مهارتی میتواند یکی از ارکان ایجاد اشتغال مولد و پایدار و همچنین یکی از ارکان بهره وری در تولید باشد.

 


 احمدی در ادامه گفت:استان کردستان در دو بخش خصوصی و دولتی آموزشگاههای فنی و حرفه ای فعالیت خوبی داشته است و استان با توجه به آمار جمعیتی ظرفیت پذیرش و مجوز آموزشهای بیشتری را دارد.


 احمدی افزود: ما به بخش خصوصی بسیار اهمیت می دهیم و شهرستان دهگلان با توجه به نسبت آمار جمعیتی از تعداد آموزشگاههای آزاد برخوردار است.


 وی درادامه گفت: با توجه به اینکه شهرستان دهگلان از نظری کشاورزی قطب کشاورزی استان و با وجود شهرک صنعتی نیز در این شهرستان باید آموزشگاههای آزاد در این زمینه ها نیز ورود پیدا کنند.

 


وی توسعه آموزش های مجازی را از تاکیدات سازمان فنی و حرفه ای اعلام کرد و گفت: اسفند ماه سال گذشته اولین آموزشگاه مجازی استان کردستان توسط مقام عالی وزارت و ریاست سازمان رونمایی شد و امروز نیز دومین آموزشگاه مجازی در شهرستان قروه افتتاح خواهد شد.


مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای کردستان گفت: اگر بخواهیم در کشور توسعه ایجاد شود  یکی از پایه های  آن توجه به آموزشهای مهارتی و عملی است.

منبع:دهگلان شیدا

انتهای پیام/M.I

 

چهارشنبه 4 مرداد 1396 | 08:27

کد خبر : 26086

منتشر کننده : الف ق/d

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

پیشنهاد سردبیر:

آرشیو پیشنهاد سردبیر
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید