Go Up
kurdtoday
رئیس کانون انجمن صنفی آموزشگاههای آزاد کشور:گروه : اجتماعی

دغدغه اصلی ما کاهش میزان بیکاری در کشور است

فنی حرفه ای,آموزشگاه آزاد,کانون انجمن صنفی,,ایجاد اشتغال,آمزشگاه صنایع دستی

رئیس کانون انجمن صنفی آموزشگاههای فنی حرفه ای کشور گفت: یکی از دغدغه های اصلی ما کاهش میزان بیکاری در کشور است.

به گزارش کُردتودی، ظهر امروز جلسه ای با حضور رئیس کانون انجمن صنفی آموزشگاههای آزاد کشور، مدیر کل فنی حرفه ای کردستان، فرماندار و مدیران آموزشگاههای آزاد فنی حرفه ای شهرستان دهگلان در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.


درابتدای جلسه محمدی نیا رئیس مرکز آموزش فنی حرفه ای شهرستان دهگلان  اظهار داشت : مرکز آموزش فنی حرفه ای دهگلان درسال 90 افتتاح شد و در سال گذشته کسب رتبه سوم در 10 شهرستان استان داشته است.


 وی افزود: این مرکز با 6 کارگاه ثابت ودارای 18 حرفه دولتی و7 آموزشگاه آزاد به صورت رسمی با 222 نفر هزار ساعت در بخش دولتی وبا 300 هزار نفر ساعت در بخش خصوصی  درسال جاری تعهد داشته است.

 


در این نشست دکتر لیراوی با توجه به وجود آموزشگاههای موجود در سطح شهرستان کوچک دهگلان اظهار داشت:در شهرستانهای کوچک مثل شهرستان دهگلان 5 آموزشگاه وجود دارد اما وجود آموزشگاههای بیشتر در دهگلان نقطه امیدی است که باعث اشتغال فراوان می شود.


رئیس کانون انجمن صنفی آموزشگاههای آزاد کشور گفت: تنها به وسیله دانش ومهارت که زیر مجموعه دانش است می توان بیکاری را ازبین برد وایجاد اشتغال نمود.


وی افزود:یکی از دغدغه های اصلی ما این است که میزان بیکاری در کشور کاهش یابد و اگر بخوایهم حرف برای گفتن داشته باشیم باید منطقه جغرافیایی را بررسی کنیم وتوانایی منطقه را  درراستای ایجاد اشتغال بسنجیم.


لیروای با اشاره به اقتصاد مقاومتی در کشور گفت: معنی اقتصاد مقاومتی سپردن اقتصاد به دست خود مردم است  ونجات امروز کشور در دست مردم است ودردست دولت نیست.


وی در خصوص بیمه مدیران و موسسان  آموزشگاههای آزاد نیز گفت: طرح بیمه مدیران و موسسان آموزشگاههای آزاد دوسال قبل در مجلس طرح شد اما به علت اینکه منابع تعریف نشده بود و برای دولت هزینه و بار مالی زیادی داشت، این طرح رد شد.


لیراوی افزود: حدود یکی دو ماه قبل این منابع تعریف شد و در کمیسیون اجتماعی تصویب شد، منتظریم به صحن علنی مجلس برود و امیدواریم که طرح تصویب شود و دغدغه آموزشگاه داران نیز رفع شود.

 

در پایان نشست آموزشگاههای آزاد صنایع دستی و خیاطی  فنی حرفه ای افتتاح شد.

 

 

منبع: دهگلان شیدا

انتهای پیام/M.I

سه شنبه 3 مرداد 1396 | 21:40

کد خبر : 26085

منتشر کننده : الف ق/d

نظرات :

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
گردشگری استان کردستان

به انتخاب سردبیر

بیشتر ...

مقـالـه / یادداشت

بیشتر ...

ADS

ADS

ADS

کانال رسمی کردتودی در تلگرام

سنه بازار

ADS

ADS