Go Up
kurdtoday

منتخبین پنجمین دوره شورای اسلامی سنندج در برابر آزمونی بزرگ !

شهرداری سنندج، مردم سنندج، شورای شهر دوره پنجم، امتحان بزرگ، شورای اسلامی شهر سنندج

شمارش معکوس برای آزمون بزرگ منتخبین مردم در دور پنجم شورای شهر سنندج شروع شده است ، شاید اگر منتخبان بتوانند سربلند از این آزمون حساس بیرون بیایند سبد رای خود را در 1400 تا حدودی پرکرده باشند ، اما کوچکترین لغزش در این امتحان بزرگ می تواند زمینه سقوط آنان را از همین روزهای اول کلید بزند.

به گزارش کُردتودی، زمانی که مردم در روز جمعه بیست و نهم اردیبهشت نود و شش پای صندوقهای رای رفتند ، و از بین صدها نفر کاندیدای شورای شهر با آگاهی و عقلانیت " نه " نفر را برگزیدند ، و " نه " بزرگی به رایهای سنتی و عوام گرایانه گفتند ، اما آنچه در این میان حائز اهمیت است ، اینکه باید منتخبین این دوره از رایهای مردم و رفوزه شدن بیش از دوسوم شوراهای قبلی درس عبرتی گرفته باشند.

 

زیرا که در چهارسال آینده باید منتظر چنین سرنوشتی برای خویش بمانند ، بدون شک خون این " نه " نفر رنگین تر از " خون " مردودیهای دورقبلی شورای شهر نیست ، شاید زمانی عده ای می توانستند با قدرت پول و سوار شدن بر احساسات عوام گرایانه مردم رای جمع کنند.

 

اما این دوره مردم فهیم سنندج نشان دادند که دوره " زر " و " زور " گذشته ، خوشبختانه امروزه عقلانیت جای احساسی بودن را در رایها گرفته است .

 

اما شمارش معکوس برای آزمون بزرگ منتخبین مردم در دور پنجم شورای شهر سنندج شروع شده است ، شاید اگر منتخبان بتوانند سربلند از این آزمون حساس بیرون بیایند سبد رای خود را در 1400 تا حدودی پرکرده باشند ، اما کوچکترین لغزش در این امتحان بزرگ می تواند زمینه سقوط آنان را از همین روزهای اول کلید بزند.

 

به هر صورت انتخاب شهردار مهمترین آزمون برای شوراهای دور پنجم می باشد ، انتخابی به دور از احساسهای پوچ و منسوخ شده ، انتخابی بر اساس احترام به افکار عمومی ، انتخابی به دور از توجه به جریان سیاسی پیروز انتخابات ریاست جمهوری .

 

شهرداری سنندج با حجم بسیار بالایی از نیرو و گستردگی وظایف از مهمترین سیستمهای اداری در سطح شهر می باشد ، بیش از دوهزار نفر نیرو ، که اگر در مکانی جمع و یا با هم و کنار هم زندگی می کردند ، قطعا آن مکان بر اساس تقسیمات کشوری نام " شهر " به خود می گرفت .

 

پس با این حجم بزرگ از نیروها هر گونه ریسک در انتخاب کاپیتان توانمند برای هدایت این کشتی عواقب ناگواری در پی  خواهد داشت ، البته همیشه و در طول تاریخ مردمان بافرهنگ سنندج شایسته انتخاب بهترین مدیریتها می باشند .

 

امروزه افکار عمومی شهر سنندج البته منهای تعدادی کمتر از پنجاه نفر دوزیست سیاسی در فضاهای مجازی کاملا موافق با ادامه فعالیت مدیریت شهری فعلی هستند ، زیرا بر این اعتقادند در گذشت قریب به پانصد و بیست روز از فعالیت مدیریت شهری با سکانداری دکتر فخری و با توجه به بحران مالی موجود  ، اما به اندازه بسیاری از سالهای شکوفایی مالی شهرداری سنندج در سطح شهر کارهای عمرانی بزرگ صورت پذیرفته است.

 

البته به قول معروف " آنچه که عیان است ، چه حاجت به بیان است "باید منتخبین مردم آگاه باشند در تور صیادان سیاسی منفعت طلب گرفتار نشوند ، باید منتخبین مردم اگاه باشند که مردم این شهر خدمت و خدمتگزار دلسوز و توانمند می خواهند ، باید منتخبین مردم هوشیار باشند که مردم دقیقا آگاهند که بسیاری ازهمین  منتخبان فعلی و اعضاء قبلی شورای شهر ، سنندجی اصل نبودند  و هرکدام ازاین عزیزان از  شهری و روستای دیگر راهی این دیار شده اند که شاید بیشتر از صدکیلومتر با شهر سنندج  فاصله داشته باشند.

 

پس نباید این افکار قرون وسطایی " بومی " و " غیربومی " را در قرن شکوفایی ارتباطات و تکنولوژی بر افکار خویش حاکم نمایند ، اگر دقیقا و موشکافانه به قضیه نگاه کنیم ، قطعا فاصله جغرافیایی محل تولد شهردار فعلی از فاصله جغرافیایی محل تولد بسیاری از این عزیزان با سنندج بسیار کمتر است ، باید منتخبان مردم در عصر حاضر اندیشه جهانی داشته باشند.

 

مگر نه اینکه از گوشه گوشه شهر صدای عملیات عمرانی به گوش می رسد ، مگر نه اینکه امروزه اکثر قریب به اتفاق کارکنان شهرداری از وضعیت موجود بسیار راضی و خرسند هستند ؛ آیا این مردم غیر از خدمت از مدیران خویش چه چیزی را می خواهند ؟ چرا باید مردمان شهر  پیشرفته ای مانند لندن از هزاران کیلومتر آن ورتر و عقیده کاملا متفاوت برای خود شهرداری مسلمان انتخاب کنند ، اما امروزه عده ای قلیلی فرصت طلب منفعت یاب تحمل مدیران توانمند و مورد اقبال مردم را ندارند ؟

 

پس باید منتخبین مردم هوشیار باشند که هرگونه تغییر در مدیریت شهری فعلی سنندج قطعا می تواند تاثیر مخرب و غیر قابل جبرانی را بر پیشرفت و توسعه شهر داشته باشد ، منتخبین مردم باید آگاه باشند که افکارعمومی سنندج  کاملا حامی شهردار فعلی به دلیل فعالیتهای شبانه روزی و کاملا ملموس در جهت آبادانی شهر می باشند . قطعا صدای هرگونه ریسک خطرناک در تغییر در مدیریت شهری فعلی را باید در پای صندوقهای رای 1400 از سوی مردم  شنید.

 

اما بدون شک منتخبین مردم سنندج ، هیچوقت منافع مردم شهر را فدای جنجالهای عده ای قلیلی از منفعت طلبان نان به روز خور نخواهند کرد ،که اعتماد مردم فهیم سنندج به آنان را در پای صندوقهای رای ، با اعتماد و رای قاطع به ادامه فعالیت شهردار فعلی پاسخ خواهند داد.

ارسالی از شهروند سنندجی

 

این یادداشت بیانگر نظرات نویسنده بوده و صرفاً جهت اطلاع رسانی و انعکاس دیدگاه های متنوع سیاسی و به دور از جانب گیری از هیچ حزب و گروه خاصی در این سایت منتشر شده است. این سایت در نظر دارد با انتشار نظرات صاحب نظرانی از طیف های گوناگون، چشم انداز متنوع و متوازنی از دیدگاه ها را به کاربران خود در استان کردستان ارائه دهد.

انتهای پیام/M.I

دوشنبه 2 مرداد 1396 | 10:00

کد خبر : 26060

منتشر کننده : M.I

نظرات :

سنه ایی پاسخ دوشنبه 2 مرداد 1396 | 10:22

0
1

تور خدا این افکار مسخره را کنار بگذارید ، باور کنید اگر دکتر فخری کاندیدای شورای شهر سنندج می شد بیش از صد هزار رای داشت با توجه به محبویتی که در بین مردم و افکار عمومی دارد .لطفا با درایت شهردار فعلی را برای ادامه فعالیت انتخاب کنید چون در غیر اینصورت مردم سنندج شماها را نخواهند بخشید . اگر گزینه قوی تر و توانمندتر از دکتر فخری سراغ دارید هذا گوی و هذا میدان ، اما تعاملی که شهردار فعلی داشته و دارد برای هیچ شهرداری قابلیت انجام شدن را ندارد. پس بدانید که مردم شهر سنندج خواهان انتخاب مجدد دکتر فخری هستند و بس .. زیرا سالهاست که تجربه به اصطلاح شهردار بومی را داشته و داریم . هرچند که فخری از بسیاری از بومیها بومی تر و دلسوزتر است . کرمانشاه و سنندج یکی هستند و همه کردهای باغیرت و وفادار به نظام .

شهروند سنندجی که جواب شهروند دهگلانی رو میده دوشنبه 2 مرداد 1396 | 23:32

دو کلام از مادر عروس

عرشیا پاسخ دوشنبه 2 مرداد 1396 | 22:51

0
0

کاش منبع این نوشته جهت دار رو هم اعلام می کردید ادم خنده اش میگیره

اشرفی پاسخ دوشنبه 2 مرداد 1396 | 23:36

0
0

نقدی برمصاحبه شهردار محترم سنندج آقای منوچهر فخری در رابطه با عملکرد ایشان
در چند روز گذشته در صفحات مجازی مصاحبه ای از شهردار محترم سنندج منتشر گردید که حاوی مطالب و مهم و قابل تاملی هست در این گزارش چهار سوال بصورت کلی از شهردار محترم پرسیده شد و ایشان هم بنابر مسئولیت و وظیفه ای که عهده دار شده اند سوالات را با توجه به زمانی که در اختیارشان قرار گرفته بود جواب دادند اینجانب بعنوان یک شهروند سنندجی برخود لازم دیدم با توجه به اینکه بودجه شهردار یک نهاد خوددرآمد است و بودجه ان از جیب مردم تامین می شود نسبت به پاسخ گویی شهردار محترم در رابطه با این سوالات و پاسخگویی ایشان مطالبی را به رشته نگارش درآورم
1- سوال اول در رابطه با عملکرد ایشان در یکسال و اندی گذشته بود که آقای فخری به سه پروژه اتمام شده و بحث خود باوری در نیروهای شهرداری به جهت انجام کارو پرداخت معوقات پرسنل رو اشاره نمودن لازم بذکر است تمامی پروژه های مورد اشاره شهردار محترم مطالعات، تهیه نقشه مشاور، براورد ،انتخاب پیمانکار آنهم بالای شصت تا هشتادوپنج درصدپیشرفت فیزیکی داشته اند و در مقیاس شهری جزو پروژه های غیر کلان و بعضا کوچک و متوسط و با این حال جاداشت ایشان ازتلاش شهرداران اسبق ، فرماندار محترم سنندج و تمامی دستگاه های ذیریط در جذب و تخصیص قسمت عمده کار وتخصیص بودجه یاد می کردند که در مصاحبه ایشان این موضوع مغفول ماند .
2- سوال دوم در رابطه میزان بدهی ها را کامل توضیح ندادید سرمایه همانطور که اطلاع دارید و شهردار حرفه ای و با سابقه ای هستید بر دو نوع نقدی و غیر نقدی تعریف می شود درست است جنابعالی شهرداری را با هفتاد میلیارد تومان بدهی تحویل گرفتید در کنار آن مجموعه شهرداری قبل از شروع دوره مدیریت حضرتعالی اقدام به انجام ، شروع واتمام تعدادی پروژه های مشارکتی کرده بود که در تمامی این پروژه ها امول غیر منقول شهرداری افزایش پیدا می کند اما متاسفانه این موارد رو در کنار بدهی ها اعلام نکردید به نوعی دیگر تمام واقعیت رو نگفتید ، ساختمان تجاری بلوار سید قطب ساختمان بلوار کردستان ساختمان تجاری خیابان مردوخ (مرکز مطالعات شهرداری )و... نمونه ای از دارایی هایی شهرداری بوده که در زمان شهردار قبلی استارت و بعضا به اتمام رسیده است . همین چند ساختمان قسمت عمده ای از بدهی ها را صفر خواهد کرد البته که نباید انها رو فروخت و باید در جهت درامد پایدار شهرداری حفظ کرد اما همانطور که در مصاحبه تان فرمودید مدیر حرفه ای هستید از مدیری با سابقه با بیست سال مدیریت در حوزه شهرداری انتظار بیشتری می رود .
یک موضوع دیگر را هم در سوال اول تان کاش بعنوان عملکرد عنوان می کردید انهم طرح شکایت از یکی از شهروندان به جهت انتقاد در فضای مجازی بوده است فارغ از نوع کلام و نقد تاحال که چنین امری مسبوق به سابقه نبوده ویا حداقل روال عادی نداشته است
3-سوال سوم و جواب شما در رابطه با کرایه تاکسی ها جواب شما بسیار کلی بود قراراست شهرداری سنندج چه همکاری با سازمان شهرداری ها و دهیاری هاکشور داشته باشد ؟؟؟ ایا غیر از اینست که مرکز استان از نبود شغل و امکانات حداقلی جهت امرار معاش ساکنینش به تنگ آمده است و شهرداری بعنوان بنگاه کاریابی آنهم واسطه ای با هزینه ای گران به جهت رضایت ظاهری و کسب درآمد بیشتر خود همان اندک سرمایه همشهریان سنندجی را هم به قیمتهای گزاف گاها تا بیش از دو دبرابر قیمت معمول به تاکسی زرد تبدیل کند و درآمدش هم کمتر از حقوق کارمندی جزء باشد ؟
4-و اما سوال چهارم که در حوزه نواحی منفصل شهری و اقدامات مجموعه تحت مدیریت شما توضیحاتی ارایه دادید که جواب همین سوال هم همچنانکه بنظر می رسد می بایست بصورت کامل جهت تنویر افکار عمومی می بایست پاسخ داده میشد که متاسفانه اینگونه نبود در مصاحبه حضرتعالی بدرستی به تصمیم اشتباه تصمیم گیران وقت به جهت شهری شدن این نواحی اشاره کردید تا اینجای بحث درست اما اشاره نفرمودید که در همین زمانی که این نواحی در ده سال گذشته بصورت غدد سرطانی در حال رشد و تکثیر غیر ضابطه مند بوده اندو متضرر اصلی این ناکارامدی هم مردم طبقه ضعیف شهر بوده اند که از نبود درآمدو مدیریت نامناسب زمین که سبب ایجاد رانت و گرانی سرسام آور ان در شهر سنندج شده است به حاشیه پناه برده اند و از اتفاق زمان الصاق این مناطق ، جنابعالی در استانداری معاونت اداری مالی ان نهاد و بعد از ان مدیر دفتر بازرسی و رسیدگی به شکایات را عهده دار بوده ایدو از مدیران دولت قبل هم بوده اید !!! چه تمهید و مکاتبه ای به جهت رشد ناموزون این معضل داشته اید ... اگر اقدامی انجام شده در زمان مدیریت شما مخصوصا زمانی که مدیر دفتر بازرسی بوده اید در صورت امکان و محرمانه نبودن مکاتبات جهت تنویر افکار عمومی و قدردانی پیش از پیش مردم توضیح فرمایید ، بسیار کار بجا و شایسته تقدیری خواهد بود تا فرق بین مدیر حرفه ای و غیره مشخص گردد ضمن تشکر از توضیحاتی که ارایه دادید چند نکته ای لازم دیدم در تایید فرمایش جنابعالی خدمتتان توضیح دهم درست است که می بایست ده سال پیش که این نواحی منفصل به شهر الحاق شدن اشتباه بوده اما چه کسانی مقصرن ایا غیر از این است که علیرغم شکایات فراوان مردم از دستگاه ها و ساخت و سازهای بسیار زیاد غیر قانونی درسال 88 تا 93 حضرتعالی مدتی مدیر دفتر بازرسی و رسیدگی به شکایت استانداری بوده اید چند گزارش به نهادهای ذیربط ارسال شده است ؟؟؟ ایا نمی توانستید افراد و دستگاه هایی که در این موضوع اهمال کردند حداقل به افکار عمومی معرفی نمایید جناب شهردار این نوشته ها ناقض تلاش و زحمات شما نیست اما نباید در ارایه گزارش و عملکردها بصورت تیتروار و با زیرکی از جوابهای مناسب طفره رفت بهرحال افرادی که در حوزه شهری تجربیاتی دارند باید دید به مصاحبه شما نمره قبولی می دهندیا خیر؟.
اما اجازه می خواهم در رابطه با مدرک تحصیلی شما سوالی بپرسم در سایت شهرداری و مراوادت بین افراد شما را دکتر خطاب می کنند لطف می کنید عنوان رشته تحصیلی و محل اخذ لیسانس ، فوق لیسانس و دکتری را اخذ نموده اید را جهت تنویر افکار عمومی بیان فرمایید
از مواردی که نیاز به توضیح ان بسیار احساس می شود بحث جابجایی بیش از ده میلیارد تومان اعتبارات مربوط به کسری پارکینگ که باید صرف ایجاد پارکینگ میشد و درآمدهای پارکینگ معابر که در گزارش شما مغفول ماند همچنین منابع شهرداری شامل اموال غیر منقول مانند زمین و ساختمان چه تغییراتی کرده و چنددرصد از ان تملکات هزینه شده است . نکته دیگر اصلاح ساختار اداری است آیا غیر از این است تمامی انتصابات شما بصورت سرپرست معرفی شده اند این چه معنی می دهد ؟ موردی که بسیار مهم است و عیار مدیر شهری را مشخص می کند و نشان میدهد چقدر به حقوق شهر و شهروندان احترام می گذارد تعداد آرا کمیسیون ماده صد و اجرای آن احکام می باشد که هر دو این موضوعات نشان از تبحر مدیر شهری در رسیدگی به معضلات و ساخت وسازهای غیر قانونی و مدیریت صحیح زمین در شهر است است مزید امتنان خواهد بود بیشترین بدهکاران به شهرداری را اعلام فرمایید همچنین اقدامات در رابطه با ساماندهی دستفروشها ،،، تعیین تکلیف تاناکورا،،؛،، بافتهای حاشیه و اسکان غیر رسمی و هلال فقر اطراف شهر، بافت فرسوده و قدیمی شهر.... ساختمانهای میراثی مانند ملک التجارکه علیرغم تعهد سه ساله شهرداری جهت ایجاد خانه هنرمندان و تملک مجمع امور صنفی توضیحاتی را هم ان شاالله در مصاحبه های بعدی مدنظر قرار دهید.
نکته پایانی پیرو فرمایشات رهبری معظم انقلاب در دیدار با دانشجویان در باب اختلال در دستگاه های خدمت رسان از واژه آتش به اختیار استفاده کردن وقتی تمام هم و غم یک مدیر! شبکه های مجازی باشد و نگران نمره دهی به عملکردش در یک نظر سنجی!! دیگر وقت و فرصتی برای چاره اندیشی به مسایل روزمره مردم کوچه و بازارو از بین رفتن زمان و انرژی آنان در دستگاه ذیربط می گذرد نمی ماند .
عرشیا اشرفی پژوهشگر مدیریت شهری .

جمشید پاسخ سه شنبه 3 مرداد 1396 | 10:01

0
0

باید شوراهای جدید بر این مسئله آگاهی داشته باشند که باید در برابر مردم جوابگو باشند ، مردم از آنان آبادانی و عمران می خواهند برایشان زیاد اهمیت ندارد که شهردارشان کجایی باشد

شهروند مستقل پاسخ پنجشنبه 5 مرداد 1396 | 12:08

0
0

بعنوان یک شهروند سنندجی از اعضای محترم شورای شهر خواهش می کنم اگر واقعا فردی توانمندتر از آقای فخری سراغ دارند را بجای ایشان معرفی نمایند که بسیار هم خوب است. اما اگر گزینه مورد نظرشان ضعیف و در حد و اندازه شهردار قبلی می باشد، همان بهتر که ایشان به کار خود ادامه دهند. شهردار توانمند غیر بومی بهتر از شهردار بومی ناکارامد است.

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
گردشگری استان کردستان

به انتخاب سردبیر

بیشتر ...

مقـالـه / یادداشت

بیشتر ...

ADS

ADS

ADS

کانال رسمی کردتودی در تلگرام

سنه بازار

ADS

ADS