کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

رییس کل دادگستری کردستان:

اشتغال ضامن امنیت است/ از سرمایه گذاری و تلاش برای ایجاد اشتغال در کردستان حمایت می کنیم

علی اکبر گروسی, دادگستری کردستان, سرمایه گذاری در کردستان, اشتغال در کردستان

رییس کل دادگستری کردستان بیان کرد: از تولید صنعتی و اشتغال استان استقبال می کنیم و معتقدیم اشتغال مانع بروز جرایم می شود چراکه هر جا جرایم اجتماعی کم بوده اشتغال در آنجا زیاد بوده است.

به گزارش خبرنگار کُردتودی، علی اکبر گروسی بعدازظهر امروز در مراسم گرامیداشت روز ملی صنعت و معدن که با حضور مسئولان استان کردستان در سنندج برگزار شد, اظهار داشت: کشورهای دنیا بر اساس مقوله صنعت به توسعه یافته و توسعه نیافته تقسیم می شوند. کشورهای توسعه یافته از قدرتهای جهانی هستند و در تصمیم گیریهای کلان جهانی نقش ویژه دارند.

 

وی با اشاره به رابطه اشتغال با امنیت, افزود: هر جا شغل و اشتغال وجود داشته باشد امنیت نیز حاصل می شود و بدون امنیت نیز اشتغال محقق نخواهد شد.

 

گروسی با اشاره به اینکه محرک اصلی رشد و نوآوری در هر جامعه ای برنامه راهبردی است, ادامه داد: کشور ما نیز باید در حوزه صنعت برنامه راهبردی داشته باشد.

 

رییس کل دادگستری استان کردستان بیان کرد: وابستگی به قدرتهای جهانی یک درد است و یک کشور وابسته نمی تواند استقلال داشته باشد.

 

وی گفت: بسیاری از کشورهای حاشیه خلیج فارس چون وابسته به عربستان سعودی هستند با یک سرفه این کشور سنکوپ می کنند.

 

گروسی با تاکید بر اینکه قوه قضاییه توجه ویژه ای به سرمایه گذاری دارد و آن را محرک توسعه می داند, تصریح کرد: اگر صنعت رشد کند دیگر حوزه ها نیز رشد خواهند کرد و اشتغال ایجاد می شود و دولت ها در ایجاد این رشد نقش ویژه ای دارند.

 

وی ادامه داد: قوه قضاییه برای حمایت از سرمایه گذار دستورالعمل دارد و در دادگستری ها نیز شعبه ای به نام حمایت از سرمایه گذار وجود دارد.

 

رییس کل دادگستری کردستان بیان کرد: قوه قضاییه به امنیت سرمایه گذاری توجه ویژه دارد و یک شعبه در دادگستری ها برای آن ایجاد شده تا سرمایه گذار بتواند با مذاکره مشکل مالی واحد تولیدی خود را حل کند و مجبور به تعطیلی آن نشود.

 

گروسی گفت: قاچاق کالا یک معظل است که باید همه دست به دست هم دهیم تا با جلوگیری از قاچاق, کالاهای ست چندمی اقتصاد ما را فلج نکند.

 

وی افزود: از تولید صنعتی و اشتغال استان استقبال می کنیم و معتقدیم اشتغال مانع بروز جرایم می شود چراکه هر جا جرایم اجتماعی کم بوده اشتغال در آنجا زیاد بوده است.

 

انتهای پیام/a.p

شنبه 31 تیر 1396 | 17:10

کد خبر : 26036

منتشر کننده : a.p

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

پیشنهاد سردبیر:

آرشیو پیشنهاد سردبیر

گزارش و تحلیل:

آرشیو گزارش و تحلیل
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید