کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

مدیرکل ورزش و جوانان کردستان:

اعتبارات دولتی پاسخگوی مطالبات و نیازهای ورزش کردستان نیست

ورزش و جوانان، کمبود امکانات ورزشی، حوزه جوانان، ورزش در کردستان

مدیرکل ورزش و جوانان کردستان با بیان اینکه در بحث ورزش ما هیئت‌های ورزشی تا سطح کشوری هیچ مشکلی نداریم، گفت: حضور در لیگ‌های مختلف کشوری مشکل اصلی در استان است چون اسپانسر نداریم و اعتبارات دولتی هم پاسخگوی نیاز در این حوزه نیست.

به گزارش کُردتودی، به نقل از پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان استان کردستان، حامد جولایی در نشست وزیر ورزش و جوانان با روسای هیات‌های ورزشی و مدیران سازمان‌های مردم‌نهاد استان کردستان در سنندج، اظهار کرد: از زمان تصدی این پست تاکنون با تمام کمبودها سوختیم و ساختیم.

 
وی با بیان اینکه استان کردستان سرشار از استعداد و توانمندی است، اظهار داشت: مشکلاتی که کردستان در حوزه ورزش در استان داریم که در همه جای کشور وجود دارد و به این استان خلاصه نمی‌شود.
 
مدیرکل ورزش و جوانان کردستان تصریح کرد: اگر به واسطه حمایت‌های استاندار کردستان نبود ما باید هر 6 ماه یک بار شاهد تغییر بودیم که تاکنون حوزه ورزش کردستان 24 مدیرکل را تجربه کرده است که این واقعیت تلخی برای من ورزشکار بود که لطمه بزرگی به حوزه ورزش و جوانان و زیرساخت‌های ورزشی در استان زد.
 
وی گفت: همین مشکلات و تغییر هر 6 ماه یک بار مدیران کل‌ ورزش و جوانان موجب شد نتوانیم از موقعیت‌هایی کشوری به خوبی استفاده کنیم.
مدیرکل ورزش و جوانان کردستان با بیان اینکه زمانی که پست مدیرکلی ورزش و جوانان را در دست گرفتیم که 140 پروژه نیمه تمام را از صفر تا 20 درصد تحویلمان دادند، تصریح کرد: واقعا در چنین شرایطی نمی‌دانستیم با چنین وضعیتی که با طلب پیمانکاران و حجم بالای پروژه‌های نیمه‌تمام روبرو بودیم باید چه کاری انجام دهیم که خوشبختانه با حمایت نمایندگان مجلس و مسوولان ارشد استانی از این شرایط خارج شدیم.
 
جولایی با بیان اینکه وجود زیرساخت‌هایی مانند سالن ورزشی و خوابگاه‌های ورزشی از نیازهای اصلی جامعه ورزشی در هر استانی است، گفت: نیاز داریم در این حوزه‌ها نگاه ویژه‌ای به استان صورت بگیرد.
 
وی با اشاره به اقدامات انجام گرفته در راستای اختصاص 27 درصد ارزش افزوده به حوزه ورزش و جوانان گریزی زد و اظهار داشت: از این محل یک‌هزار و 400 میلیارد تومان به حوزه ورزش و جوانان کشور تزریق می‌شود که سهم کردستان از این میزان 24 میلیارد تومان است.
 
مدیرکل ورزش و جوانان کردستان خاطرنشان کرد: اختصاص این میزان اعتبار به حوزه ورزش و جوانان بی‌نظیر بوده است.
 
وی اضافه کرد: با اختصاص این میزان اعتبار قطعا 90 درصد پروژه‌های نیمه‌تمام در استان را افتتاح خواهیم کرد.
 
جولایی با بیان اینکه در بحث ورزش ما هیئت‌های ورزشی تا سطح کشوری هیچ مشکلی نداریم، اظهار داشت: حضور در لیگ‌های مختلف کشوری مشکل اصلی در کردستان است چون اسپانسر نداریم و اعتبارات دولتی هم پاسخگوی نیاز در این حوزه نیست.
 
وی اعتبارات وزارت ورزش در این حوزه را کم ارزیابی کرد و گفت: باید یک نگاه ویژه به استان در این حوزه برای کمک به هیت‌های ورزشی صورت بگیرد تا ورزشکاران بتوانند در لیگ‌های ورزشی خود را نشان دهند.
 
جولایی با بیان اینکه در بخش ورزشی خیلی مسابقات را در سطح استان میزبانی کرده‌ایم گفت: چون نگاه ما درحوزه ورزش استانی است و به یک شهرستان خاص خلاصه نشده‌ایم.
 
مدیرکل ورزش و جوانان کردستان تصریح کرد: توانمندی در هیت‌های ما موجب شده که هر هفته میزبان مسابقات ورزشی کشوری باشیم، ولی باید در سطح فرهنگی نیز کمک شود.
 
وی با اشاره به برنامه جدا شدن حوزه ورزش از جوانان گفت: دوست ندارم جوانان جدا شود چون حوزه جوانان ما خیلی خوب و پر تلاش کار می‌کند و حتی از حوزه ورزش هم جلو می‌زند.
 
جولایی از رشد 400 درصد در تحقق برنامه‌های حوزه جوانان در استان خبر داد و گفت: هفته آینده میزبان حوزه جوانان سراسر کشور هستیم.
 
انتهای پیام/M.I

یکشنبه 25 تیر 1396 | 10:00

کد خبر : 25961

منتشر کننده : M.I

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید