Go Up
kurdtoday
گروه : حوادث

لزوم رعایت استفاده صحیح از سراب کوثر توسط شهروندان قروه ای

سراب ، سراب کوثر،سراب کوثر قروه،شهروندان قروه ای،حادثه دلخراش،شنا،شناکردن،مرگ

درنظر گرفتن شرایط سراب کوثر شهرستان قروه و مناسب نبودن محیط برای شنا کردن توسط شهروندان قروه ای از اهمیت بالایی برخوردار است.

به گزارش کُردتودی، شب گذشته حادثه دلخراش و غم انگیز غرق شدن پدر و پسر 6 ساله در سراب کوثر به کام مردم شهرستان قروه چنان تلخ بود که همه پیگیر پیدا شدن جسد کودک خردسالی بودند که شاید فکر می کرده است آبتنی در سراب به یک خاطره دلچسب در زندگی او تبدیل خواهد شد.

 

متاسفانه هر ساله شاهد مرگ افرادی در سراب کوثر هستیم که شاید بسیاری از آنها خود شناگرهای ماهر و توانمندی بوده اند و شاید هیچوقت به این نمی اندیشیده اند که امکان دارد در سراب کوثر قروه جان خود را از دست دهند.

 

بی توجهی به خطرات ناشی از شنا کردن در آب سراب کوثر و رعایت نکردن اصول ایمنی از جمله دلایلی هستند که منجر به بروز حوادثی جانکاه در این محیط تفریحی می شوند.

 

در طول سالیان گذشته این چندمین باری است که جوانان شهرستان قروه به هوای آبتنی در سراب کوثر جان خود را از دست می دهند و در این میان خانواده ها و مردم شهر هستند که داغدار و ماتم زده می شوند.

 

شنا کردن کودکان خردسال در این محیط دیگر موضوع نگران کننده ای است که زمینه بروز حوادثی دلخراش را ایجاد می کند و گاهی حادثه ها چنان سهمگین می شوند که جبران ان غیر ممکن خواهد بود.

 

به راستی چرا باید برخی تصمیم های ما با پایانی تلخ و ناگوار روبرو شوند؟ آیا دریاچه سراب کوثر شهرستان قروه قابلیت شنا کردن دارد؟

 

بدون شک باید با تامل در استفاده از محیط های فرهنگی و تفریحی زمینه فرهنگ سازی مناسب در خصوص نحوه استفاده از آنها برای مردم بیش از پیش روشن شود و از سویی لازم است تا امکانات لازم در سطح شهرستان برای تفریحات سالم مردم نیز ایجاد گردد.

 

حادثه روز گذشته شاید زنگ خطری باشد برای آنانی که می خواهند در سراب کوثر ، امروز ، فردا یا هر روز دیگری شنا کنند و شاید هشداری باشد برای خانواده هایی که شنا در سراب را لذت بخش و عاری از خطر می دانند.

 

بی توجهی به تابلوی شنا برابر است با مرگ در سراب کوثر مورد دیگری است که باید از سوی افراد علاقه مند به شنا در این مکان مورد توجه قرار بگیرد تا زمینه بروز چنین حوادثی کاهش یابد.

 

در این میان مسئولین نیز باید در تلاش باشند تا با فرهنگ سازی مناسب از بروز چنین حوادثی پیشگیری نمایند و از سویی باید شرایط لازم و امکانات مناسب برای تفریحات سالم خانواده ها و جوانان ایجاد شود تا دیگر شاهد شنا در سراب کوثر نباشیم.

 

هزینه های بالای بلیط استخر در سطح شهرستان بخصوص برای برخی خانواده ها از جمله دیگر مواردی است که باید مورد توجه مسئولین قرار بگیرد و شرایطی فراهم شود تا برخی افراد بتوانند از این امکانات با هزینه هایی پایین تر برخوردار باشند.

 

از طرفی لای روبی سراب کوثر شهرستان قروه نیز باید مورد توجه قرار بگیرد و با وجودی که باید فرهنگ سازی صحیح در خصوص استفاده از سراب کوثر ایجاد شود اما از بین بردن خزه ها و گیاهانی که در اطراف سراب ایجاد شده اند نیز ضروری است.

 

از سویی دیگر انتظار می رود قوانینی تصویب شود که از حضور در آب سراب کوثر خودداری شود و نباید اجازه داد افراد برای شناکردن در حریم سراب کوثر وارد شوند.

 

قطعا برخورد با افرادی که در این محیط شنا می کنند می تواند موثر باشد و مانع از حضور دیگر افراد در این محیط شود.

 

دکتر علی سلیمانی مشاور و عضو انجمن روانشناسان ایران در گفتگو با خبرنگار سراب خبر در این خصوص گفت: هرساله شاهد مرگ عزیزانی در سراب کوثر قروه هستیم که ماتم رادر چهره خانواده ها می نشاند.

 

وی افزود: درجوامعی که امکانات تفریحی پایین باشد کودکان به هرطریقی می خواهند انرژی نهفته خود را تخلیه کنند وسرگرم شوند که باید آموزش در این خصوص در اولویت قرار بگیرد.

 

سلیمانی ادامه داد: البته آموزش خانواده و فرهنگ استفاده از هرمکان و وسیله باید در صدر آموزش قرار بگیرد و کودکی که نتواند انرژی خود را تقسیم کند با اولین نشانه تفریحی خود را می بازد و تسلیم می شود و حرف و نصیحت کاربردی ندارد.

 

وی ادامه داد: می طلبد تا در هرمکان تفریحی براساس همان موقعیت برای کودک وسیله بازی و تفریح مهیا شود و درکلاس های آموزش خانواده تابلوهای زندگی به خانواده ها آموخته شود و برای کودکان در ایام تابستان برنامه تفریحی ویژه ای تدوین گردد.

 

منبع: سراب خبر

 

انتهای پیام/sh.s

پنجشنبه 22 تیر 1396 | 13:05

کد خبر : 25926

منتشر کننده : م ح/sab

نظرات :

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
گردشگری استان کردستان

به انتخاب سردبیر

بیشتر ...

مقـالـه / یادداشت

بیشتر ...

ADS

ADS

ADS

کانال رسمی کردتودی در تلگرام

سنه بازار

ADS

ADS