کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

۳۳درصد مردم ایران زیر خط فقر هستند

مردم ایران، خط فقر در ایران، گزارش راه و شهرسازی در مورد فقر در ایران، وضعیت اقتصادی ایران

گزارش وزارت راه و شهرسازی نشان می‌‌‌‌دهد ۳۳درصد جامعه ایران زیر خط فقر زندگی می‌کنند.

به گزارش کُردتودی، بر اساس مطلبی که در سایت اتاق بازرگانی تهران منتشر شده است، گزارش وزارت راه و شهرسازی نشان می‌‌‌‌دهد 33 درصد جامعه ایران زیر خط فقر زندگی می‌کنند.

 

همین گزارش تأکید دارد خانواده‌های طبقه متوسط برای خرید خانه باید حداقل یک‌سوم درآمد ماهیانه‌شان را به‌مدت 96 سال پس‌انداز کنند. آرزوی خرید خانه در کشورهای توسعه‌یافته با پس‌انداز 14ساله یک‌سوم درآمد رنگ واقعیت می‌گیرد.

 

همچنین گزارش تکمیلی مرکز آمار ایران هم نقل می‌کند حداقل 4دهم درصد از جمعیت ایران در کپر و چادر زندگی می‌کنند. در مقابل 6 میلیون نفر از مردم ایران در وضعیت مالی‌ای قرار دارند که می‌توانند ویلای شخصی در اختیار داشته باشند.

 

بر اساس گزارش اتاق تهران، در صورتی که گزارش‌های مرکز آمار مبنای تحلیل وضعیت اقتصادی ایران باشد، 40 میلیون تومان فاصله درآمدی میان دهک اول و دهم کشور وجود دارد.

انتهای پیام/M.I

چهارشنبه 21 تیر 1396 | 11:01

کد خبر : 25907

منتشر کننده : M.I

امار چیزی دیگر است و دیدن چیزی دیگر پاسخ چهارشنبه 21 تیر 1396 | 11:56

0
0

والله بالله تالله که قسمی بالاتر از ان نیست دیشب از غصه نالان و گریان بودم نه برای خودم برای فقراء/ اسم خودم را که نمی نویسم تا ریاکا شوم . حقوقم به خانواده ام کفاف نمی کند زندگیم بسختی با حقوق بازنشستگی می چرخد کارت واریز حقوقم نیز دست همسر بزرگوارم است وضعیتی از فقراء می دانم به همسرم گفتم خانم:هرماه یک وعده برایم گوشت درست کن/بده به فقراء/ اخه با کمک حقوق بازنشستگی که به من صدقه هم می رسد کدام درد فقراء حل می شود؟ می دانم فقر را/ حضرت فخر کائنات محمد المصطفی(ص) فرموده است فقر از دری وارد شود ایمان از در دیگر می رود امار را ول کنید

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

پیشنهاد سردبیر:

آرشیو پیشنهاد سردبیر

گزارش و تحلیل:

آرشیو گزارش و تحلیل
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید