Go Up
kurdtoday
گزارشی از یک حادثه پزشکی در قروهگروه : حوادث

باز هم قصور پزشکی و از بین رفتن یک نوزاد/مقصر کیست؟

قصورر پزشکی،درمان،تولد نوزاد،مرگ نوزاد،از بین رفتن نوزاد،مقصر،مادر نوزاد،سزارین،برخورد تند پرستاران، حوادث

در حالی که روز به روز امکانات و تجهیزات پزشکی در سراسر جهان در حال رشد و توسعه هستند در شهرستان قروه باید شاهد مرگ نوزاد، در هنگام زایمان باشیم

به گزارش کُردتودی، با وجودی که هنوز ماجرای تلخ مرگ روژین میهمی در بلوک زایمان شهرستان قروه فراموش نشده است و بی اختیار وقتی صحبت از تولد نوزادی در بیمارستان شهید بهشتی می شود ذهن ها به سمت مادری میرود که نتوانسته بود صورت نوزاد خود را ببیند، اما هم اکنون باید یکبار دیگر شاهد قصور پزشکی این بار در حق یک نوزاد و یک مادر دیگر باشیم.

 

متاسفانه روز جمعه 16 تیرماه وقتی زمان زایمان خانم ( ز.ح ) فرا می رسد شرایطی رخ می دهد که پس از تحمل درد و رنج بسیار نوزاد متولد شده در حالی که جان خود را از دست داده است به دنیا می آید.

 

(ا.ح ) خواهر (ز.ح) که در روز زایمان در بیمارستان حضور داشته است در گفتگو با خبرنگار ما با بیان جزییات این حادثه اظهار داشت: پس از اینکه روز جمعه به بیمارستان و به بلوک زایمان مراجعه کردیم و معاینات انجام شد پزشکان بیمارستان و پرستاران اصرار داشتند که هنوز زمان تولد نوزاد فرانرسیده است و باید مادر نوزاد در راهروی بیمارستان قدم بزند تا شرایط لازم فراهم شود.

 

وی افزود: پس از پشت سرگذاشتن دقایق طولانی قدم زدن خواهرم در راهروی بیمارستان پزشک زایمان و پرستاران نسبت به تولد نوزاد اقدام کردند اما خواهر من درد بسیاری داشت و قادر به تولد نوزاد خود نبود و ما خواهان عمل سزارین بودیم اما متاسفانه پزشک معالج قبول نکرد و حتی با برخورد تند و زننده پرستاران نیز روبرو شدیم.

 

وی ادامه داد: پس از تلاش بسیار و در شرایطی نامناسب پزشکان معالج به این نتیجه رسیدند که خواهرم را به اتاق عمل انتقال دهند که برای انجام این کار از ویلچر استفاده کردند و خواهرم را در ان شرایط روی ویلچر قرار دادند تا به اتاق عمل انتقال دهند.

 

وی افزود: پس از انتقال به اتاق عمل مدام پرستاران و افراد متفاوت در حال رفت و امد به داخل و خارج از اتاق عمل بودند و ما هر چه سوال می کردیم که چه اتفاقی افتاده است کسی پاسخی به ما نمی داد تا اینکه پزشک معالج از اتاق خارج شد و گفت که نوزاد در شکم مادر جان خود را از دست داده است.

 

وی در ادامه با بیان اینکه پزشک معالج یک روز پس از حادثه و پس از به هوش امدن مادر نوزاد در پی از بین بردن خطای خود بوده است گفت: پس از اینکه خواهرم به هوش امد پزشک معالج او به اتاق وی مراجعه کرد و گفت که 2 ماه ضمانت می دهد که خواهرم را به صورت رایگان مداوا و معاینه کند و شرایطی ایجاد می کند تا خواهرم در کمتر از 2 ماه دوباره باردار شود.

 

وی افزود: دکتر معالج پس از قصور خود تنها به دنبال این بود که خانواده ما را راضی کند تا پیگیری قضایی نداشته باشیم و به دنبال شکایت از وی نباشیم.

 

وی با بیان اینکه این خانواده هم اکنون از کادر بیمارستان شهید بهشتی به دلیل قصور در معالجه و زایمان شکایت کرده اند گفت: خواهر من اصلا در شرایط مناسبی قرار ندارد و زحمات 9 ماهه او از بین رفته است.

 

وی در پایان افزود: کاش پرسنل بیمارستان از وضع اقتصادی خانواده ها خبر داشتند که با چه زحمتی هزینه 9 ماه بارداری سونو گرافی وآزمایش وغربالگری و غیره رو متحمل شدند که دکتر وماماهای بیمارستان با کم کاری خود زحمت این مدت رو بی نتیجه گذاشتند.

 

گفتنی است مجموعه سراب خبر جهت روشن شدن ماجرا با سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان قروه تماس تلفنی برقرار نمود که وی در پاسخ به تماس تلفنی ما گفت: من هیچ اطلاعاتی نمی توانم در اختیار شما قرار دهم.


در این میان چه غم انگیز است که در یک خانه به جای برپایی مراسم جشن تولد یک نوزاد باید مراسم عزای مرگ طفل جهان ندیده را برگزار نمود و چه دردناک است که کسی پاسخگوی این قبیل حوادث نیست و بی تفاوت از کنار ان عبور می شود و تا حادثه ای دیگر برای برطرف نمودن چنین مشکلات و معضلاتی برنامه ای ریخته نمی شود.

 

به راستی چرا باید در استان کردستان شاهد این قبیل حوادث باشیم آنگونه که در مریوان و در همین قروه طی سالیان اخیر حوادثی اینچنین کام مردم را تلخ کرده اند.

 

متاسفانه با وجودی که هر روز امکانات پزشکی و علم پزشکی در سراسر جهان در حال رشد و توسعه می باشد در استان کردستان شاهد درجا زدن و حتی پسرفت علم پزشکی باید باشیم و در این میان این جان مردم است که دستخوش ندانم کاری ها می شود.

 

مقصر این حوادث کیست؟


چه کسی می خواهد در این میان آرامش دهنده و اطمینان دهنده به هزاران مادری باشد که قرار است در بیمارستان های استان کردستان و یا در شهرستان قروه نوزادی را که 9 ماه با او سخن گفته و خو گرفته اند را به دنیا بیاورد؟

 

منبع: سراب خبر

 

انتهای پیام/a.p

دوشنبه 19 تیر 1396 | 09:56

کد خبر : 25876

منتشر کننده : م ح/sab

نظرات :

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
گردشگری استان کردستان

به انتخاب سردبیر

بیشتر ...

مقـالـه / یادداشت

بیشتر ...

ADS

ADS

ADS

کانال رسمی کردتودی در تلگرام

سنه بازار

ADS

ADS